Sayfa 119/375 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon
Arama sonucu : 2999 madde; 945 - 952 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Arkadaslar benim büyük oğlum konya üniversitesi yazılım mühendisliğini kazandı.. onu okuluna bırakıp geri Batman'a dönecem..şu anda otobüsteyim..bir iki günüm yollarda geçecek..
    Keko Ağam; Akıllı adamın oğlu,Günün ve geleceğin mesleği olan Yazılımcı olurmuş.:-))
    Genç arkadaşa başarılar diler,,Mezuniyet Şapkasını havada kapmanız temennisiyle...:-))
    Yorgunluğunuz geçtiğinde,Şu Kor Çeliğe ,Ateş,Hava,Su,Tahta ile destek olursanız eyi olur.:-))

2. Eve dönüyorum..az kaldı..bir iki gün dinlenmem lazım..
    Kocaer artık eski köhnemiş demir çelik rasyolarindan hızla kurtulmaya doğru gidiyor..müzikal dostum aldığından beri ona o rasyolar ile alışmıştı.. dev bir yenilenebilir enerji +belki de tarım ve gıda şirketini içinde barındıracak bir şirketin eski rasyolardan değer görmesi haksizlik olur..kaldı ki Kocaer zaten yaptığı modernizasyon yatırımları ile karlılığı artacak bir şirket idi..
    Kısacası karlılığı yüksek bir sanayii şirketi +yenilenebilir enerji şirketlerinin ortalama rasyolarina kavuşacak izlenimi ediniyorum..

Zaten aylardır bu beklenti ile tutuyordum..piyasayı iyi okuduğumu düşünüyorum..
    Karlılığı yüksek bir sanayii şirketi fk sı bence 10_15 aralığında olmalı (hiç bakmadım benzer şirketlere)...yenilenebilir enerji şirketlerinin ise ortalama 50 olduğunu tahmin ediyorum...
    Artık karliliga katkısı açısından iki sektörümüz ağırlıkları ölçeklendirilerek ortalama bir rasyoya ulaşacağına inanıyorum..benim tanıdığım piyasa bunu ileriki zaman diliminde kademeli olarak gerçekleştirecektir..en geç 2025 yılında enerji şirketi artık kar üreteceği vakitte tahmin ettiğim rasyolara ulacagini tahmin ediyorum..eğer üzerine tarım ve gıda beklentileri ile ilgili gelişmeler de olmaya başlarsa verilecek değer de artacaktır..
    Açıkçası 17 yıllık kaşarlanmis bir keko bu beklentiler ile bu hissede aylardır çile çekiyordu..

3. Kişisel tahminim gelecekteki rasyolari alisamayacak bir müzikal dostum çok da uzun olmayacak bir sürede aramızdan ayrılacaktır..gideceği hissede ben kendisine başarılar dileyecegim..kocaerden müzikal dostum belki de kendisince büyük başarılar sağlayarak 2_3 kat kazanmış olarak kocaerden ayrılabilir...

Ama bir keko olarak ben de 1_2 yılda 5_10 kazanmış olduktan sonra başka hisselere geçerim...artık tekrardan müzikal dostum ile kesisirmiyiz bilemem..
    Bakarsınız ben de jubilemi kocaerde yapabilirim hiç belli olmaz..Kocaer büyüyüp temettü verdiği sürece bence iyi bir emeklilik hissesi olacaktır..

4. Bir gün piyasan ayrıldım ( yorum olarak) tüm hisselerimin naneyi yediğini gördüm...demek ki ayağımız uğurlu...keko eksik olunca hisselerim ne yapacağını şaşırıyor...

5.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Keko Ağam; Akıllı adamın oğlu,Günün ve geleceğin mesleği olan Yazılımcı olurmuş.:-))
    Genç arkadaşa başarılar diler,,Mezuniyet Şapkasını havada kapmanız temennisiyle...:-))
    Yorgunluğunuz geçtiğinde,Şu Kor Çeliğe ,Ateş,Hava,Su,Tahta ile destek olursanız eyi olur.:-))
    Sabırlı olabilirsen seni zengin edecez ama gunlukculer gibi ordan buraya gidersen kismetinden kaçmış olacaksın..o zaman da elimizden bir şey gelmez..çocuğumuz da yazılım sektörünü seçti..zaman zaman borsayı bize de öğret diyorlar ama ben istemiyorum...borsada bu gün var yarın yok.. sağı solu belli olmuyor borsanın...borsa ile uğraşmak onları asıl işlerinden de eder...o yüzden de istemiyorum...

Ben ise mecburiyetten girdim borsaya...iki sermayemi kayıp etmiştim..5 çocuklu ve asgari ücrete talim eden biriydim...benim için borsa öğrenilmesi gereken ve başka çıkış yolu olmayan bir yoldu...şükür öğrendik ve kazandık da..uygun bir vakitte jubilemi de yapıp emeklilik hayatı yaşamak istiyorum..artık bende çok yoruluyorum..hem ev ,hem iş hem de borsa birlikte çok stresli oluyor..belli bir süre sonra kaldırmak çok zor oluyor..

6. Keko dostum hoş gelmişsin. Allah mezuniyetinede sağlıkla gitmeyi nasip eder inşallah. Seninde dediğin gibi bir gün kayboldun hisselerimiz yokluğunu fırsat bildi döküldü hepsi. Neyse geldin ya…derler toplarlar kendilerini
    Herkese hayırlı cumalar dilerim

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Eve dönüyorum..az kaldı..bir iki gün dinlenmem lazım..
    Kocaer artık eski köhnemiş demir çelik rasyolarindan hızla kurtulmaya doğru gidiyor..müzikal dostum aldığından beri ona o rasyolar ile alışmıştı.. dev bir yenilenebilir enerji +belki de tarım ve gıda şirketini içinde barındıracak bir şirketin eski rasyolardan değer görmesi haksizlik olur..kaldı ki Kocaer zaten yaptığı modernizasyon yatırımları ile karlılığı artacak bir şirket idi..
    Kısacası karlılığı yüksek bir sanayii şirketi +yenilenebilir enerji şirketlerinin ortalama rasyolarina kavuşacak izlenimi ediniyorum..

Zaten aylardır bu beklenti ile tutuyordum..piyasayı iyi okuduğumu düşünüyorum..
    Karlılığı yüksek bir sanayii şirketi fk sı bence 10_15 aralığında olmalı (hiç bakmadım benzer şirketlere)...yenilenebilir enerji şirketlerinin ise ortalama 50 olduğunu tahmin ediyorum...
    Artık karliliga katkısı açısından iki sektörümüz ağırlıkları ölçeklendirilerek ortalama bir rasyoya ulaşacağına inanıyorum..benim tanıdığım piyasa bunu ileriki zaman diliminde kademeli olarak gerçekleştirecektir..en geç 2025 yılında enerji şirketi artık kar üreteceği vakitte tahmin ettiğim rasyolara ulacagini tahmin ediyorum..eğer üzerine tarım ve gıda beklentileri ile ilgili gelişmeler de olmaya başlarsa verilecek değer de artacaktır..
    Açıkçası 17 yıllık kaşarlanmis bir keko bu beklentiler ile bu hissede aylardır çile çekiyordu..
    O kadar yazdım çizdim, beni doğru çözmüşsündür diye düşünüyordum ama öyle olmamış

Demir çelik sektörü ile kocaeri kıyaslayacak olsam ne kocaere ne de başka bir şirkete yatırım yapmazdım. Ama yaptım. Demek ki o rasyolar benim için bir anlam ifade etmiyormuş sevgili keko

Beni daha doğru okumalısın.

Ne zaman satarım, orasını da yazdım daha önce, kaçırmışsın. Hisseden soğumam demek satacağım anlamına gelmiyor. Elbet bir gün satacağım ama acaba hangi gün

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Kişisel tahminim gelecekteki rasyolari alisamayacak bir müzikal dostum çok da uzun olmayacak bir sürede aramızdan ayrılacaktır..gideceği hissede ben kendisine başarılar dileyecegim..kocaerden müzikal dostum belki de kendisince büyük başarılar sağlayarak 2_3 kat kazanmış olarak kocaerden ayrılabilir...

Ama bir keko olarak ben de 1_2 yılda 5_10 kazanmış olduktan sonra başka hisselere geçerim...artık tekrardan müzikal dostum ile kesisirmiyiz bilemem..
    Bakarsınız ben de jubilemi kocaerde yapabilirim hiç belli olmaz..Kocaer büyüyüp temettü verdiği sürece bence iyi bir emeklilik hissesi olacaktır..
    Gideceğim hisse diye bir şey yok, zaten olduğum hisseler var. 23 hisse + 2 banka

Zamanı geldiğinde sen onlardan birine zaten geleceksin

Halka arzından beri kocaerdeyim, 1,5 sene olacak 2024 te. Fena kazanmadım çok şükür. Devamı gelecek mi göreceğiz.

Sayfa 119/375 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •