Sayfa 30/390 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon
Arama sonucu : 3113 madde; 233 - 240 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    elinde 233 bin adet hisse bulunan fatma isminde bir şahısın kote ettirdiği hisselerdir..daha önce sistem üzerinden kilitlemiş...şimdi ise onları satılabilir duruma getirmek istiyor...çok az bir miktar bu...etki etmez hisseye..
    338 bin lot satmış. Kap haberi gelince hisseye zaten etki etmedi.. Önemli bir miktar değil...Görünce paylaştım sadece..

2. https://www.platinonline.com/guncel/...irlendi-801569

AMORTİ SÜRESİ 10 İLE 11 YIL ARASINDA

Jeotermal elektrik santrallerinde yatırımların, santral devreye alındıktan sonra ortalama 5-6 yılda kendini amorti ettiğini dile getiren JESDER Başkanı Ufuk Şentürk, bu noktada ise araştırma süreçlerinin uzun ve maliyetli olduğunu vurgulamadan geçmiyor. Ufuk Şentürk, “Santralin devreye alınmasından önce yapılan jeolojik, jeofizik ve sondaj çalışmalarının da yaklaşık beş yıl sürdüğünü hesaba katacak olursak, yatırım kararı itibari ile yatırımın geri dönüş süresi 10-11 yılı buluyor†şeklinde konuşuyor.

arkadaşlar ben yapılacak olan 24 MW lık jeotermal enerji santraline kafayı taktım...normal şartlarda bu yatırım kendini 5-6 yılda amorti edebiliyor..bu santral hiç bir iklim koşulundan etkilenmeden 24 saat kesintisiz üretim yapabiliyor...kocaer şirketimiz bu yılın sonuna kadar tüm enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlama amacında olduğu için yeni aldığı jes alanında ekstra yıllarca sürecek bir arama çalışması yapmayacak...hazır ruhsatı olan yere bir kaç kuyu daha açıp buralardan enerji elde edecek..bu yılın sonuna kadar bu işi bitirecekler diye düşünüyorum...

bir jeste maliyetin %50 sini kuyu açma %40 ını bina ve %10 u da diğer maliyetler olarak tespit ettim...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Jes santralimizden ayrıca mineralli su (soda) da çıkmış olacak...bu ürünün de ticari değeri var...ayrıca çıkan sıcak su ile sera tarımı da yapılabiliyor...bunlar da güzel beklentilerdir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Jes santralimizden ayrıca mineralli su (soda) da çıkmış olacak...bu ürünün de ticari değeri var...ayrıca çıkan sıcak su ile sera tarımı da yapılabiliyor...bunlar da güzel beklentilerdir..
    Eline sağlık keko abi.temeli iyi kazıyorsun

5. Birde empati yapmak lazım, yani kendini tahtacının yerine koyacaksın. Hisseyi götüreceksin planın o, biri geldi 500 bin Tl lik mal aldı
    ne yaparsın aşağı basacaksın mecburen, sonra yavaş yavaş alıp, malı alanın maliyetine geldiği yerde duracaksın.
    Baktın mal gelmedi tekrar aşağı basacaksın bıktırana kadar bu işler hep böyle olmuştur...alıntı

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Birde empati yapmak lazım, yani kendini tahtacının yerine koyacaksın. Hisseyi götüreceksin planın o, biri geldi 500 bin Tl lik mal aldı
    ne yaparsın aşağı basacaksın mecburen, sonra yavaş yavaş alıp, malı alanın maliyetine geldiği yerde duracaksın.
    Baktın mal gelmedi tekrar aşağı basacaksın bıktırana kadar bu işler hep böyle olmuştur...alıntı
    Ya şirket iyiyse. Ya, sen aşağı bastıkça birileri gelip 500 bin yerine 5 er milyon alırsa.
    İyi yönetilen şirketlerde o işler o kadar kolay olmaz..
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

7. baskı üzerine baskı yapılıyor...bakalım daha nereye kadar bunu yapabilecekler ?? yakından izliyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    baskı üzerine baskı yapılıyor...bakalım daha nereye kadar bunu yapabilecekler ?? yakından izliyorum...
    73 centte dolar bazlı düşen kanal direnci var. Yalandan baskının bir sebebi bu. Diğeri de bu sabah bıraktığı gap ...Teknik oyunlar sadece....

Sayfa 30/390 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •