Sayfa 143/392 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 3130 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. gelen cevaptan şunu anlıyoruz...bu ayın başında başlayan gümrükte karbon uygulaması sadece emisyon ölçüm ve raporlama ile ilgilidir...asıl vergi 2026 yılında başlayacaktır...şirketin bu konuyu çok yakından takip ettiğini anlıyoruz...zaten jes yatırımını da 2025 yılının ortalarında bitirecek olmaları bu konu hakkında tam hazırlıklı olduklarını gösteriyor...

2026 yılına kadar hiç bir karbon vergisi verilmeyecek ama o vakte kadar her şirket karbon ölçümü ve raporlamasını yapması zorunlu olacak...

açıkçası biraz da çekinmiştim acaba karbon vergisi verir miyiz diye...türkiyede bu konuya en hazırlıklı olan şirketlerden biriyiz..tebrikler kocaer yönetimi...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    gelen cevaptan şunu anlıyoruz...bu ayın başında başlayan gümrükte karbon uygulaması sadece emisyon ölçüm ve raporlama ile ilgilidir...asıl vergi 2026 yılında başlayacaktır...şirketin bu konuyu çok yakından takip ettiğini anlıyoruz...zaten jes yatırımını da 2025 yılının ortalarında bitirecek olmaları bu konu hakkında tam hazırlıklı olduklarını gösteriyor...

2026 yılına kadar hiç bir karbon vergisi verilmeyecek ama o vakte kadar her şirket karbon ölçümü ve raporlamasını yapması zorunlu olacak...

açıkçası biraz da çekinmiştim acaba karbon vergisi verir miyiz diye...türkiyede bu konuya en hazırlıklı olan şirketlerden biriyiz..tebrikler kocaer yönetimi...
    Bir ilave de ben yapayım. CBAM (Carbon border adjusment mechanism) biz bunu sınırda karbon vergisi diyoruz Avrupa birliği şimdi adaptasyon kapsamında evrak verilmesini ve 2026 yılında vergi uygulamasına başlayacak. 1 ton çelik 2 tCO2e oranında salınım yapıyor. EU ETS’de şu anda bir ton karbon vergisi 80 Euro civarında. Avrupa birliği ülke olarak Avrupa birliğindeki ETS sistemine eşdeğer sistem ihraç eden ülkede kurulursa ben karbon vergisi uygulamam aksi durumda uygularım diyor. Türkiye için AB ana ihraç ülkesi olduğu için bu sistemi uygulamaya başlayacak. Bunun için ihaleye çıkıldı. 2024 pilot 2025 yılında da tam kullanıma geçer. Bu karbon vergisi ile asıl amaç üretimin en verimli şekilde yapılmasının teşvik etmek amaçlanıyor. Maliyet gelecektir ama enerji verimliliği avantajı daha karlı olacaktır. Gelecekte enerji fiyatları daha çok artacaktır. En az enerji ile üretim yapan hem çevreyi az kirletecek hem de ticari avantaj elde edecektir. Az enerjili günleriniz olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. https://www.tradingview.com/x/JPzi7aiS/

saatlik

hadi bakalım kolay gelsin diyelim..

trend vermek istiyor gibi duruyor

tabi bence.

4. Kcaer günlük güncel kanal,ortalamalar,fibo ve düşen trend görünümü..

Destek 29.1x
    Direnc yazmaya gerek yok geleceği parlak önü açık

Bu arada bilanco tarihiyle ilgili bir bilgi var mı?

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

5. 30'u kendine direnç yaptı, hey gidi koca bebek, hep bebek olarak kalmak istiyorsun demek ki, olmaz ama büyüdün artık, eve ekmek getirmen lazım değil mi.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    30'u kendine direnç yaptı, hey gidi koca bebek, hep bebek olarak kalmak istiyorsun demek ki, olmaz ama büyüdün artık, eve ekmek getirmen lazım değil mi.
    Acelemiz yok daha bile iyi buralarda takildigi

7. https://www.tradingview.com/x/HtTwnmzE/

sattlik

bakalım ne yapacak

8.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    https://www.tradingview.com/x/AjXteDcV/

endeks

saatlik

kırmızı düşen tirende kadar çıkışımız normal.buranın kırılıp kırılmaması kısada yönümüzü belirler.

yatay çizgiler kısada direnç olabilecek yerler.ama ana direnç 8.000 psikolojik sınır ve düşen tirenddir bana göre

bazı arkadaşlar düşen tirendi bir alttaki tepeden çekip düşen kırılmış diyebilir.

ama bana göre doğrusu bu.

teknik analiz böyle birşey.çizene göre bakış açısına göre değişim gösterebiliyor

ama önemli olan oyuncunun bakış açısıdır.

onuda ancak oyun kurucu şahıs bilebilir

tabi bence.

https://www.tradingview.com/x/AfxV0IpH/

endeks

saatlik

düşen tirende kadar gittik.noktasal dokunamasada bayağı yaklaştı.

tirendi kıramayınca geri sert satış yedik.

saatlikde bu tirend kırılıp üzerinde kalamadıkca düşüş tirendimiz devam ediyor diyebiliriz

tabi bence.

Sayfa 143/392 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •