Sayfa 117/375 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 2994 madde; 929 - 936 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

kısa vadede 32.80 ve 32.00 desdek olmak isteyecektir.

30 dk 'lık grafiklere göredir ve zamansallık fiyatlamaya dahil değildir.

tabi bence ve gelirse..

2. Gedik 36 hedef fiyat belirlemişken gedike raporu spek yazdırmışken tabiki oradan dönüp grafike uygun hareket ediyorum imajı yapacak.

temelide patron ve spek beraber belirliyor

eee biz neye göre alıp satacaz

tabi bence.

Çok okuyup araştırıp patron ve tahtacının insiyatifinde alıp satacağız. Ky nin hissenin yönlendirilmesinde bir katkısı olamaz zaten.

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Arkadaslar benim büyük oğlum konya üniversitesi yazılım mühendisliğini kazandı.. onu okuluna bırakıp geri Batman'a dönecem..şu anda otobüsteyim..bir iki günüm yollarda geçecek..
    Tebrik ederiz, yolu açık olsun...
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Bir kurumda, kendisinin tabiriyle head of research (analist ekibinin başı/direktörü) olan bir kişi, titri gereği sadece temel analiz yapar. Teknik analiz işi değildir ve bu titrde olan başarılı insanlar teknik analizden hiç mi hiç haz etmezler. Ama kurum tacirler olunca elbette işinin ehli insanlara pek de az rastlıyoruz.

Diğer bir husus, bu titrde olan kişiler uluorta çıkıp her yerde konuşamaz, konuşmamalılar. Kendisi de ingilizcesini pekala çok iyi bilir, chinese wall (çin duvarı diye tabir edilir sektörde) denen kural boşuna konmamıştır. Yabancı kurumda olsa bu yaptıklarına asla izin vermezler, yaparsa da anında kapı dışarı ederler.

Başka bir husus daha; teknik analiz yaparken fiyat hareketlerine çok hakim gördüm kendisini, muhtemelen kendine de alım satım yapıyor hissi uyandırdı bende. Bu da yasaktır böyle kurumlarda, tacirlerde çaycısından şoförüne herkes al sat yapıyor o ayrı bir durum elbette.

Lafın özü, bu şahsı yukarıda saydığım sebeplerden dolayı ben hiç tutmadım ve hatta kara listeme (asla izlenmeyecekler) aldım. Kocaerle ilgili değil bu tespitlerim, şahsın kendisi ile alakalı. Gerçekten başarılı bir head of research olmak istiyorsa, kendisini başarılı raporları ile anmak isterim, sosyal medyada boy gösterişi ile değil.
    Aynen katılıyorum...
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Bir kurumda, kendisinin tabiriyle head of research (analist ekibinin başı/direktörü) olan bir kişi, titri gereği sadece temel analiz yapar. Teknik analiz işi değildir ve bu titrde olan başarılı insanlar teknik analizden hiç mi hiç haz etmezler. Ama kurum tacirler olunca elbette işinin ehli insanlara pek de az rastlıyoruz.

Diğer bir husus, bu titrde olan kişiler uluorta çıkıp her yerde konuşamaz, konuşmamalılar. Kendisi de ingilizcesini pekala çok iyi bilir, chinese wall (çin duvarı diye tabir edilir sektörde) denen kural boşuna konmamıştır. Yabancı kurumda olsa bu yaptıklarına asla izin vermezler, yaparsa da anında kapı dışarı ederler.

Başka bir husus daha; teknik analiz yaparken fiyat hareketlerine çok hakim gördüm kendisini, muhtemelen kendine de alım satım yapıyor hissi uyandırdı bende. Bu da yasaktır böyle kurumlarda, tacirlerde çaycısından şoförüne herkes al sat yapıyor o ayrı bir durum elbette.

Lafın özü, bu şahsı yukarıda saydığım sebeplerden dolayı ben hiç tutmadım ve hatta kara listeme (asla izlenmeyecekler) aldım. Kocaerle ilgili değil bu tespitlerim, şahsın kendisi ile alakalı. Gerçekten başarılı bir head of research olmak istiyorsa, kendisini başarılı raporları ile anmak isterim, sosyal medyada boy gösterişi ile değil.
    katılıyorum ..zaten piyasada lokantacılık, yağcılık her türlü işi denemiş bir orta ergeni ,tacirlerin baş stratejisti yapmışlar..sadece şirketin bazı iç bilgilerini degerli buldum ondan söz ettim sn müzikal..mesala yönetim kurulu üyelerinin koç emeklilerinden oluştuğu,yatırım ilşkilerine bakan kadın arkadaşın eski bir bist stratejisti olduğu vs..

8.  Alıntı Originally Posted by derinlik Yazıyı Oku
    katılıyorum ..zaten piyasada lokantacılık, yağcılık her türlü işi denemiş bir orta ergeni ,tacirlerin baş stratejisti yapmışlar..sadece şirketin bazı iç bilgilerini degerli buldum ondan söz ettim sn müzikal..mesala yönetim kurulu üyelerinin koç emeklilerinden oluştuğu,yatırım ilşkilerine bakan kadın arkadaşın eski bir bist stratejisti olduğu vs..
    Bu tür bilgileri herhangi bir kuruma bağlı (rapor yazanlar, profesyonel mesleği teknik/temel analiz olanlar) çalışmayanların yapmasına karşı değilim. Bilgi toplumdan saklanmamalıdır. Ancak, işin içinde ticari bir durum varsa, hele ki yön verici bilgiler barındırıyorsa, kurum çalışanları bu tür platformlarda yer almamalıdır. Niyetleri iyi de olsa kötü de olsa fark etmez, sonuçları karşısında hesap veremezler.

Bizler profesyonel değiliz (aramızda profesyoneller de vardır eminim), fikirlerimizi paylaşabiliriz, ancak bizim fikirlerimiz de kanun ne diyorsa o bağlamda kalmalıdır diye düşünüyorum. Aksi halde bizler de hesap veremeyiz. Bunun örnekleri hissenet forumunda o kadar çok ki, say say bitmez.

Ben mümkün olduğunca çift taraflı yazmaya gayret ediyorum. Artıları ve eksileri bir potada eritmeye ve bu şekilde yorumlarımın kimsenin kararına artı yahut eksi etki etmesin istiyorum. Bilmiyorum başarılı olabiliyor muyum ama bu şekilde yazmaya devam edeceğim.

Sevgiler, saygılar.

Sayfa 117/375 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •