Sayfa 378/378 İlkİlk ... 278328368376377378
Arama sonucu : 3024 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    kocaerde en son zirvede işlem hacmi 1,832 milyar tl idi...1800-2750 milyar tl lik işlem hacimleri kocaerde realizasyonların olduğu bir işlem aralığı idi...kocaerde dip işlem hacmi 220 milyon tl dir...dün işlem hacmi 529 milyon tl idi..bu gün de tahminen 300-350 milyon gibi olur...bir iki günde 220 milyon işlem hacmine inecek ve burada bir dip yapacak...

hisseler genelikle maximum işlem hacimlerine çıktıklarında realizasyonlar yaşanır ardından işlem hacmi düşe düşe minimum işlem hacmine kadar düşer....ardından tekrardan yukarı yönelirler....benim hesaplarıma göre günlük işlem hacmi 220 milyon civarlarına düştüğünde artık tepki verme sürecine girecek...

önceki realizasyonda işlem hacmi eğer 2500 milyar tl civarında olsaydı düzeltme derin olacaktı ama 1800 lerde olması derin olmasını engelledi....

kısacası diplerine ulaşmasına az kaldı düşüncesindeyim....benim hisselerde gördüğüm döngü bu şekildedir...(işlem hacimleri maximuma ulaştığında düzeltme başlar...minimum seviyelere ulaştığında da alış tepkisi oluşur..) .bu bir döngü şeklinde devam eder...geçmişte bu işlem hacimlerine göre tradeler yapardım ama son bir kaç yıldır hep uzun vadeli düşünüp yerimde sabit kaldım...
    Daha gün ortasında ve o sıralarda işlem hacmi 180 milyon TL civarı iken ,bu gün için işlem hacmi 300_350 milyon aralığında olacağını tahmin ettigimi söylemiştim...bu gün gün sonunda işlem hacmine baktığımda 313 milyonluk bir işlem hacmine ulaşıldığını görüyorum...böylece bu tahminim tam olarak tutmuş oldu...aslında bir ara 323 milyon tam rakamını vermek istediysem de son anda 300_350 Aralık olarak belirtmeyi uygun gördüm...

Yarın için de 200_250 milyon aralığını bekliyorum...tam rakamı verecek olursam 227 milyon TL olarak vermek istiyorum... bakalım yarın neler olacak...sonraki gün ise artık alım tarafının güçlenmesini ve alım isaretlerinin gözle görülür hale gelmesini bekliyorum ..(hızlı in çıklar...dalgalanmalar...ruhun girdiğine dair titreşimler...belki de endesten pozitif ayrismalar ve belkide pozitif kapanislar... ...ardından da artık alım için yarışmalar....) bakalım bu tahminim gerçekleşecek mi ??? İzleyip göreceğiz...

2. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1280361

Şirketimiz son 45 günde Amerika kıtası başta olmak üzere MENA, Avrupa ve Türkiye'den ağırlıklı olarak katma değerli ürünlere yönelik toplam 39.819.038 Amerikan doları tutarında çelik profil siparişi almıştır.

hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar..güzel bir iş ilişkisi haberi gelmiş....(45 günde bir yolluyorlardı...kafamdaki senaryoda böyle bir haberi bekliyordum..)
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. arkadaşlar normalde bu gün işlem hacminin minimuma düşmesini ve hissenin bundan sonra tepki sürecine girmesini beklediğimi söylemiştim...ama tahtacılar bilerek mi kap haberlerini tekniğe uyduruyor bilmiyorum....ama tam da düzeltme bitme arafesinde iken bu haberin gelmesi ilginç...artık işlem hacminin de minimuma yaklaşması nedeniyle kocaerin tekrardan bir çıkış dalgasına girmesini bekliyorum...ilk etapta 63,00 seviyelerini test etmesi ,geçerse de 69 ları test etmesini bekliyorum....bu beklentimin başka bir gerekçesi de dün FED in faizleri sabit tutması ama bir sonraki toplantıda faiz indiriminin olacağınının sinyallerini vermesi ve bunun da emtiya bazlı hisseleri destekleyecek olmasıdır...malum aylar önce faiz düşüşleri için haziran aylarını işaret ediyordum...işte bu beklenti gerçekleşiyor...bundan sonra arkamıza emtiya rüzgarını da alacağız...

dün amerikan borsalarına baktığımızda tüm borsaların pozitif kapanışlar yaptığını görüyoruz...FED in faiz indirimi borsalara can suyu olacaktır...özelikle de emtiya bazlı şirketlerde ralliler olmaya başlayacaktır diye düşünüyorum...

kısacası kocaer için artık 69 tl zirvelerini geçmesinin vakti geliyor düşüncesindeyim...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1280361

Şirketimiz son 45 günde Amerika kıtası başta olmak üzere MENA, Avrupa ve Türkiye'den ağırlıklı olarak katma değerli ürünlere yönelik toplam 39.819.038 Amerikan doları tutarında çelik profil siparişi almıştır.

hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar..güzel bir iş ilişkisi haberi gelmiş....(45 günde bir yolluyorlardı...kafamdaki senaryoda böyle bir haberi bekliyordum..)
    Maşallah, 40 milya usd'ye yakın yeni katma değerli ürün siparişi, böyle şirketler eninde somunda değerini bulur.
    Böyle haberler hep hisse haftalık en düşük yerdeyken geliyor arkadaş, bedelsiz haberi ile 62.80 gördü şimdi 58, salı günü %3'e yakın eksi kapattı hem de, normalde 65 iken gelecekti ki tepesini aşsın, belki de tahtacı süpürme hareketi yapmak için böyle yaptı, bugünkü hareketten göreceğiz bakalım.

Hayırlı olsun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    biraz öyle oldu ama kimi yatırımcılar haberleri satış amacı ile kullanır kimisi de gerçekten de bu haberi satın alır...ben her iki durumu da görüyorum kocaerde...en son tavan yaptığı günün ertesi günde realizasyon yaşanırken ,realizasyon için (en azından ağır bir realizasyon için ) yeterli işlem hacminin oluşmadığını söylemiştim...bu işlem hacminin yeterince fazla olmaması hissenin çok da aşağılara inmesini engelledi...yani geçen serfer ki gibi derin bir düşüş beklemiyorum ...söylediğim gibi kimi büyük yatırımcılar da bu haberi çok beğenip uzun vadeli alışlara yöneldiler...trade yapanların da bu güzel hikayesi olan hisseden çok da uzaklaşmayacağını düşündüğümüzde kocaerin çok da düşme marjının olmayacağını düşünebiliriz...

işte bu gerekçeler ile ben yavaş yavaş önümüzdeki hafta ile birlikte 69,70 zirvemizi doldurmamızı bekliyorum..kabaca bu ayın sonunda gelebilecek bir iş kapı ile birlikte 69,70 zirvemizi geçerek yeni bir zirve beklentim var...benim kafamdaki senaryo bu şekilde...

endeks yeni zirveler yaptı normal olarak her yatırımcı elinde bulundurduğu hissenin yeni zirveler yapmasını istiyor ama borsanın geneline baktığımızda bir çok hisse eski zirvelerinin çok aşağısındadır...özelikle de yenilenebilir enerji sektörüne baktığımda bu fark çok büyük...onun dışındaki sektörler de zirvelerinden çok uzaktalar...

bence bu halimize de şükür etmek gerekiyor...işte fenerbahçeli arkadaşımızı da görüyorsunuz...buradan ayrıldığı anda dayak yiyiyor sonra da güvenli liman olarak tekrardan kocaere geliyor...biraz kazandığında tekrardan cesaretini toplayıp başka hisselerde zenciler ile kavgaya gidecek...onun durumu gibi de olabiliriz arkadaşlar...her tarafımız yara bere içinde ve sermayemizin önemli bir kısmını diğer hisselerde kayıp etmek de var...

kocaer 30 lu fiyatlarda iken 2024 için 60-70 tl ler beni enflasyondan koruyacaktır demiştim...şükür daha yılın 4 ayı geçti o hedefime ulaştım bile...bu yılın sonunda göründüğü kadarıyla beklentilerimin çok üzerinde bir prim görünüyor...kocaer beklentili bir hissedir...hikayesi boldur..her yatırımcının sahip olmak istediği bir hissedir..sabır edebilene güzel kazançlar vereceğine inanıyorum...sürekli söylediğim gibi asıl beklentim 2025 yılının çoşkulu geçeceğidir...o çoşkuda hissede olmak istiyorum..tabi normal olarak da belki de efsane olmaya aday bir kazanç için bekliyorum...arada bir kocaer naz yapsa da ben bu nazına razıyım...nasıl olsa borsa hayatımızda çok nazlı hisseler ile haşir neşir olduk...artık çok alıştık onlara...

20 nisanda bu yorumu yapmıştım..beklediğim iş kapı bir iki gün gecikme ile geldi...eğer daha erken gelseydi bu haberi 60 bandında karşılayabilecektik...FED rüzgarı ile birlikte belki de bu gün 69 zirvelerimizi geçmekte çok umutlu olacaktık...

gecikmeli de olsa süreç bence devam ediyor...yeni bir çıkış dalgası bekliyorum...umuyorum ki artık eski zirvemizi aşalım...atılan iş kapları önceleri 22-23 milyon dolar bandında iken son iki iş kapı ise 38-40 milyon dolar bandındadır...yani eskiye göre %70 lik artışlar var....buda kapasite artışlarının etkileri olmalı...önümüzdeki süreçte bu miktarların daha da artmasını beklerim...tabi bunların üzerine bir de suudi arabistandan güzel bir iş kapı da gelirse süper olur...bizi asıl çoşturacak haberlerden birisi de o olacak...jes haberleri de zulada bence bekliyor...adım adım enerjide özgürleşiyoruz...üzerine bir de çok büyük miktarlarda elektrik satacağız...

sabır sabır sabır....

6. Yine sabredemedim ve önceki seans full satmıştım. Nasip Bol şanslar arkadaşlar. Saalrsa bu kez yeniden gwlicem sabır diyor Sn keko. Haklı

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Maşallah, 40 milya usd'ye yakın yeni katma değerli ürün siparişi, böyle şirketler eninde somunda değerini bulur.
    Böyle haberler hep hisse haftalık en düşük yerdeyken geliyor arkadaş, bedelsiz haberi ile 62.80 gördü şimdi 58, salı günü %3'e yakın eksi kapattı hem de, normalde 65 iken gelecekti ki tepesini aşsın, belki de tahtacı süpürme hareketi yapmak için böyle yaptı, bugünkü hareketten göreceğiz bakalım.

Hayırlı olsun.
    bu yorumunu görmeden yukarıdaki yorumu yapmıştım...fikirlerimiz tamamen örtüşüyor...aynı şeyleri görüyoruz...aklın yolu birmiş...

8.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Yine sabredemedim ve önceki seans full satmıştım. Nasip Bol şanslar arkadaşlar. Saalrsa bu kez yeniden gwlicem sabır diyor Sn keko. Haklı
    dostum sen satış vaktinde geliyorsun , alım vaktinde de satıyorsun...bu sefer aldığında bir zahmet özelikle söyle..galiba senin aldığın vakitte bir trade denemesi yapacam...

Sayfa 378/378 İlkİlk ... 278328368376377378

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •