Sayfa 140/397 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 3169 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. 28,40 - 29 arası bıraktığı boşluğu aldı sırada 26,10 - 26,90 arası boşluk var bu o kadar önemli değil ama haftaya 26,90 altına bir olta atıp o boşluğuda alır işimize bakarız

2. yakın zamanda şirkete bir e mail atmıştım...sağ olsunlar cevabı vermişler...bunu paylaşmak istiyorum...

sayın kocaer yetkilileri geçen gün internetten şu haberi okudum...https://www.gozlemgazetesi.com/2023/...-buyuk-basari/
    bu haberde kocaerin İSO raporuna göre üretimden satışlarda özel şirketlerde genel sıralamada 92. büyük şirketi olduğu yazıyordu...acaba bu sıralama 2022 yılı cirosuna göre mi hesaplandı yoksa 2023 yılına ait satışlara dayanılarak mı yapıldı..
    cevap :Açıklanmış olan İSO Raporu 2022 verilerine dayanmaktadır, dolayısıyla 2022 cirosuna göre hesaplanmıştır. Detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz.

ikinci bir konu da demir çelik sektörü zor durumda acaba kocaer ikinci çeyrekteki bilanço başarısını üçüncü çeyrekte de gösterebilecek mi ??
    cevap :Biz 140 ülkeye ihracatımız ve enerji sektörü başta olmak üzere sağladığımız 12,000 farklı çeşit ürün ile sektörden ayrışıyoruz. Katma değerli ve kişiye özel ürünler üretiyor olmamız sayesinde sektördeki dalgalanmalardan çok fazla etkilenmiyoruz. 3. Çeyrek mevsimsellikten dolayı bizim en zayıf çeyreğimiz olmasına rağmen, bu çeyrekte de güçlü rakamlar açıklamayı öngörüyoruz.

üçüncü bir konu da acaba modernizasyon yatırımlarınızın ikinci fazı ne zaman başlayacak...malum ilk fazı mayıs ayında bitmişti..
    cevap :Modernizasyon yatırımlarının ikinci fazını Aralık- Ocak aylarında devreye almayı planlıyoruz, fakat henüz Yönetim Kurulumuzun bu konuyla ilgili almış olduğu bir karar bulunmamaktadır.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    yakın zamanda şirkete bir e mail atmıştım...sağ olsunlar cevabı vermişler...bunu paylaşmak istiyorum...

sayın kocaer yetkilileri geçen gün internetten şu haberi okudum...https://www.gozlemgazetesi.com/2023/...-buyuk-basari/
    bu haberde kocaerin İSO raporuna göre üretimden satışlarda özel şirketlerde genel sıralamada 92. büyük şirketi olduğu yazıyordu...acaba bu sıralama 2022 yılı cirosuna göre mi hesaplandı yoksa 2023 yılına ait satışlara dayanılarak mı yapıldı..
    cevap :Açıklanmış olan İSO Raporu 2022 verilerine dayanmaktadır, dolayısıyla 2022 cirosuna göre hesaplanmıştır. Detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz.

ikinci bir konu da demir çelik sektörü zor durumda acaba kocaer ikinci çeyrekteki bilanço başarısını üçüncü çeyrekte de gösterebilecek mi ??
    cevap :Biz 140 ülkeye ihracatımız ve enerji sektörü başta olmak üzere sağladığımız 12,000 farklı çeşit ürün ile sektörden ayrışıyoruz. Katma değerli ve kişiye özel ürünler üretiyor olmamız sayesinde sektördeki dalgalanmalardan çok fazla etkilenmiyoruz. 3. Çeyrek mevsimsellikten dolayı bizim en zayıf çeyreğimiz olmasına rağmen, bu çeyrekte de güçlü rakamlar açıklamayı öngörüyoruz.

üçüncü bir konu da acaba modernizasyon yatırımlarınızın ikinci fazı ne zaman başlayacak...malum ilk fazı mayıs ayında bitmişti..
    cevap :Modernizasyon yatırımlarının ikinci fazını Aralık- Ocak aylarında devreye almayı planlıyoruz, fakat henüz Yönetim Kurulumuzun bu konuyla ilgili almış olduğu bir karar bulunmamaktadır.
    Emeğinize sağlık sn Keko,, en çok merak ettiğim 2 ve 3nci konulardı ve de güzel cevaplamışlar.
    Jeotermal konusunda bir gelişme yok mu acaba.
    Tahta sığ olduğu için dün tabana dayandı, kurunun yanında yaş da yanar maalesef.

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    yakın zamanda şirkete bir e mail atmıştım...sağ olsunlar cevabı vermişler...bunu paylaşmak istiyorum...

Cok teşekkürler keko

5.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Emeğinize sağlık sn Keko,, en çok merak ettiğim 2 ve 3nci konulardı ve de güzel cevaplamışlar.
    Jeotermal konusunda bir gelişme yok mu acaba.
    Tahta sığ olduğu için dün tabana dayandı, kurunun yanında yaş da yanar maalesef.
    Bu gün jeotermal konusunu ,gümrükte karbon vergisini de sordum ..cevabı geldiğinde paylaşacağım..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Biliyorsunuz ki yakın zamanda demir çelik,çimento,alimunyum ve gübre sektöründe gümrükte karbon vergisi uygulaması başladı..kocaerin de enerjisinin yüzde 33 ü kendi kurduğu yenilenebilir enerjiden kaynağından sağlıyordu...yetkililere acaba siz gümrükte karbon vergisi verecek misiniz ?? Verirseniz üç ayda ne kadar verirsiniz ?? Diye sordum..bir de jes santraliniz ile ilgili kap haberleri ne zaman gelir ?? Sabırsızlıkla bekliyoruz dedim..bakalım ne cevap verecekler ??
    Aslında telefon ile bunları sormak istiyordum ama ne yazık ki telefon ile görüşmüyorlar..sadece e maillere cevap veriyorlarmış..

Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santrali Kuyuları için 11.09.2023 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yaptığımız 559319 belge numaralı 249.043.824 TL. tutarlı yatırım teşvik belgesi onaylanmıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1208434

8.  Alıntı Originally Posted by net_ria Yazıyı Oku
    Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santrali Kuyuları için 11.09.2023 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yaptığımız 559319 belge numaralı 249.043.824 TL. tutarlı yatırım teşvik belgesi onaylanmıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1208434
    Yeni haftaya güzel haberle başladık, hisseye haberler hep dipten geliyor her nedense, iyi bir hafta olması dileğiyle.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 140/397 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •