Sayfa 82/387 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon
Arama sonucu : 3094 madde; 649 - 656 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkilerine yönelttiğim soru ve gelen cevapları dikkatinize sunuyorum:

S Şirketin son çeyrek yükselen borçlanmasının, ülkemizde yükselen faiz trendi karşısında olumsuz etkileri ne boyutta olmasını öngörüyorsunuz? C Borçluluk oranımız son çeyrekte fabrika ve JES yatırımımızdan dolayı yükselmiş olsa da hala sektöre göre makul seviyelerdedir. Kullandığımız kredilerin büyük kısmını sabit faizli krediler oluşturduğu için faiz oranlarındaki dalgalanmalardan çok fazla etkilenmemekteyiz.

S Şirket faaliyet raporu ve yatırımcı sunumlarında katma değerli ürün satışlarınızda ton bazında azalma söz konusu idi. Ayrıca ilk iki çeyrek katma değerli ürünlerin toplam ton bazındaki oranında da azalmalar devam etmekteydi. Bu çeyrek de sektördeki olumsuzluklara paralel olarak; ilk iki çeyreğe paralel bir beklenti mi söz konusu? Yoksa geçen yılki ton miktarlarını yakalayabilecek bir ivme görebilecek miyiz?

C 2023 yılı ilk 6 aylık dönemde Türkiye’deki ham çelik üretimi %16 daralırken, şirketimizin satış hacmi A-2 fabrikasındaki 1 aylık duruşa rağmen sadece %3 gerilemiştir. 2. Yarıdaki toparlanma ile 2023 yılında en az geçen yılın tonaj rakamlarına ulaşacağımızı öngörüyoruz. Katma değerli ürünlerin payının ilk 2 çeyrekte azalmasının başlıca sebebi global piyasalarda gözlenen resesyon ve talebin yavaşlaması idi, 3. Çeyrekte projelerin canlanması ile ötelenmiş talebin siparişlere yansıdığını görmekteyiz, yılın ikinci yarısı katma değerli payının artacağını öngörüyoruz.
    çok güzel bilgiler dostum..bir çok kişinin kafasındaki soruları cevaplamışlar..forum adına teşekürler...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Bütün kâğıtlarım tavan, bir bu altına etmeye devam ediyor.
    Nasip.
    Benden zararına alamazsın çok yakışıklı ve de çok uyanık tahtacı kardeş.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by aslanselim Yazıyı Oku
    Bütün kâğıtlarım tavan, bir bu altına etmeye devam ediyor.
    Nasip.
    Benden zararına alamazsın çok yakışıklı ve de çok uyanık tahtacı kardeş.

bende benzer durumdayım...tahtacı inatçı biz ondan daha inatçıyız... bakalım neler olacak ?? sabır sabır sabır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bende benzer durumdayım...tahtacı inatçı biz ondan daha inatçıyız... bakalım neler olacak ?? sabır sabır sabır...
    Malın kıymetini bilmiyorsa bilen birileri elinden alır, kaç gündür düşüyor, böyle devam ederse misketle oynar tahtacı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. Ne hikmetse bütün hisselerimde tahtacı mağduruyum ben. Demek ki işi bilmiyorum. Bu havada yükselmeyen kağıt başka havada sert düşer. İnatlaşmak boşa. Tahtacı mahtacı hikaye bence.
    YT

6.  Alıntı Originally Posted by Trendman Yazıyı Oku
    Ne hikmetse bütün hisselerimde tahtacı mağduruyum ben. Demek ki işi bilmiyorum. Bu havada yükselmeyen kağıt başka havada sert düşer. İnatlaşmak boşa. Tahtacı mahtacı hikaye bence.
    YT
    sen işi bilmiyorsan ben zaten hiç mi hiç bilmiyorum...zamanı geldiğinde bu sözleri söylediğin için kendi kendine çok güleceksin...

7. Hadi koca bebek, çok oyalandın buralarda, yanlış yoldasın bilesin.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Hadi koca bebek, çok oyalandın buralarda, yanlış yoldasın bilesin.
    Bebegimiz büyüyecek abi.
    Su an emekliyor.
    Yeni yatirımlarla besili bir koca delikanli olacak.
    Ytd

Sayfa 82/387 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •