Sayfa 359/378 İlkİlk ... 259309349357358359360361369 ... SonSon
Arama sonucu : 3017 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Açıklama
    Yönetim Kurulumuzun 18.04.2024 tarihli kararıyla, Şirketimizin yurtdışı
    operasyonlarının gelişmesi ve globalleşme çalışmalarına hız verilmesi amacıyla,
    başta demir-çelik ürünlerinin temini, dağıtımı ve dış ticareti olmak üzere her
    türlü mamulün yurt içinde ve yurt dışında ticaretini gerçekleştirmek ve tüm faaliyet
    konularıyla ilgili mümessillik, distribütörlük, acentelik yapmak amacıyla 2.000.000,00
    TL (iki milyon Türk Lirası) başlangıç sermayeli bir anonim şirket kurulmasına
    ve söz konusu şirkete %99 oranında iştirak edilmesine karar verilmiştir.

Bu doğrultuda şirket kuruluşu için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
    hayırlı olsun
    Teşekkürler.
    Büyük öcekli global bir şirket olmak için girişimlere aralıksız devam ediyorlar.
    Hayırlısı olsun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Teşekkürler.
    Büyük öcekli global bir şirket olmak için girişimlere aralıksız devam ediyorlar.
    Hayırlısı olsun.
    Haberler güzel ama nedense patron her an bir çakallık yapacak korkusu var. Değilse güzel gelişmeler bence de

3. 2 milyon sermayeli şirketi kurmak için kocaer olmaya gerek yok. Yarın ben de kurarım aynısından onlarca.

wtf yUr talkin about..

hakancan gel böyle beriye, iyice milleti keriz yerine koymaya başladınız, çakacam malı beyninize o olacak.

4. 2 milyonla bakkal açamazsın, tşk mı geçiyorsunuz milletle, çok sinirlendim kusuruma bakmayın lütfen, özür dilerim telaffuzum için.

5. ben şirket kurma haberini oldukça olumlu karşıladım...iki milyonluk sermaye ise başlangıç için yeterlidir...ileride bunu artırabilirler...zaten kurulacak bu şirket pazarlama ve ürün temin etme işleri ile uğraşacak...yani fabrika kurmuyor...gereken yerlerde ofis kurup ,belli bir miktarda da personel çalıştırarak bu faaliyetlerini yapacak...örneğin ingilterede kurdukları şirket kocaerin tüm cirosunun %15 inin ingiltereden gelmesini sağlayabiliyor...kocaer stratejik ve merkezi yerlerde bu şirketi faaliyete sokacak...yurtdışındaki eli ayağı olacak....ben çok olumlu görüyorum ve başlangıç için de yeterli görüyorum..

burada önemli olan kocaerin gerekli adımları attığını görebilmektir...üretim yeteneği artan bir şirketin yurtdışında satışı kolaylaştıracak adımları atması çok olumlu ve gereklidir de...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ben şirket kurma haberini oldukça olumlu karşıladım...iki milyonluk sermaye ise başlangıç için yeterlidir...ileride bunu artırabilirler...zaten kurulacak bu şirket pazarlama ve ürün temin etme işleri ile uğraşacak...yani fabrika kurmuyor...gereken yerlerde ofis kurup ,belli bir miktarda da personel çalıştırarak bu faaliyetlerini yapacak...örneğin ingilterede kurdukları şirket kocaerin tüm cirosunun %15 inin ingiltereden gelmesini sağlayabiliyor...kocaer stratejik ve merkezi yerlerde bu şirketi faaliyete sokacak...yurtdışındaki eli ayağı olacak....ben çok olumlu görüyorum ve başlangıç için de yeterli görüyorum..

burada önemli olan kocaerin gerekli adımları attığını görebilmektir...üretim yeteneği artan bir şirketin yurtdışında satışı kolaylaştıracak adımları atması çok olumlu ve gereklidir de...
    Aynen, yönetim yurt dışında ağırlığını artirmak için yeni yapılanmaya girişti ve gerekeni yapıyor. Önce Suud fabrika yatırımı şimdi de pazarlama vs için yeni şirket kuruyorlar, mevcut şirket sözleşmesinde olmayan yeni hizmetler vermek içindir muhtemelen.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ben şirket kurma haberini oldukça olumlu karşıladım...iki milyonluk sermaye ise başlangıç için yeterlidir...ileride bunu artırabilirler...zaten kurulacak bu şirket pazarlama ve ürün temin etme işleri ile uğraşacak...yani fabrika kurmuyor...gereken yerlerde ofis kurup ,belli bir miktarda da personel çalıştırarak bu faaliyetlerini yapacak...örneğin ingilterede kurdukları şirket kocaerin tüm cirosunun %15 inin ingiltereden gelmesini sağlayabiliyor...kocaer stratejik ve merkezi yerlerde bu şirketi faaliyete sokacak...yurtdışındaki eli ayağı olacak....ben çok olumlu görüyorum ve başlangıç için de yeterli görüyorum..

Sevgili keko,

Şirket tele sermayeli olduğuna göre Türkiye'de kurulacak. Zaten kocaer varken bu şirketi neden kurarsın? Bunun cevabı çok net ama bugün bu cevabı ben vermeyeyim.

Örneğin cocacola üretiyorsun fabrikada, şişeleme bir şirket. Ürettiğin cocacolayı pazarlayıp, dağıtıp ve satmak için de başka bir şirket kuruyorsun. Bu iki şirket neden var? Ürettiğini aynı şirket içinde bu faaliyetleri yapıp satamaz mısın? Bir yasak mı var? Hayır. Peki neden yapıyorsun bunu. Kurumsal cevabı şu; verimliliği artırmak için üretim faaliyetlerimizi, satış ve pazarlama faaliyetlerinden ayırmak için. Gerçek sebep ne?

2 milyon sermaye ile gerçekten bakkal açamazsın. Denemesi 2 milyon tele. Bir yıllık ofis kiran zaten o kadar tutar. Bu memlekette her türlü dümeni döndürmek kanunların yol vermesi ile serbest olduğu için, bu ali cengiz oyunlarına tüm "akıllı" patronlar giriyor. Biz yatırımcılar bari olayların gerçekte ne demek olduğunu kavrayalım, nihayetinde bizim paramızla yapıyorlar bunları. Bunu unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Aynen, yönetim yurt dışında ağırlığını artirmak için yeni yapılanmaya girişti ve gerekeni yapıyor. Önce Suud fabrika yatırımı şimdi de pazarlama vs için yeni şirket kuruyorlar, mevcut şirket sözleşmesinde olmayan yeni hizmetler vermek içindir muhtemelen.
    Fizibilitesini yapıp karına katkı sağlayacağını düşünüyorsa her türlü fabrikayı kursun, burada problem yok. Diğerinin şirkete sağlayacağı bir fayda yok. Sözleşmende eksik madde varsa eklersin zaten, bunun önünde bir engel de yok. Zaten yürüttüğün faaliyetleri neden başka bir şirket kurarak "gerektiğinde" karı oraya aktarmak istiyorsun. Bunun mevcut şirkete nasıl bir faydası olacak?

Benim bakış açıma göre doğru bir hareket değil. Doğru hareket olması için etken maddelerin kayda değer olması gerekiyor, bunlar zaten kocaerin içinde fazlasıyla mevcut.

Sayfa 359/378 İlkİlk ... 259309349357358359360361369 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •