Sayfa 81/391 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 3126 madde; 641 - 648 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Yyatırım Yazıyı Oku
    Endeks iyi,metal endeks iyi ,bilanço iyi ,beklenti çok iyi daha napalım anlamadım ki
    bu tahtacıya akıl sır erdirmek mümkün değil...ama eninde sonunda doğru yolu bulacak tahtacı...şimdilik bıktırma taktikleri..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Yüzde 4 ü 7 bitirdi..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    KEko , Bawer burdaysa

bende alirim
    heleki 22 den hayli hayli alirim herkese selam , dansa devam
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

4.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    KEko , Bawer burdaysa

bende alirim
    heleki 22 den hayli hayli alirim herkese selam , dansa devam
    üçüncü çeyrekte çok daha güzel ve cezp edici bir bilanço gelecek...önümüzdeki aylarda ikinci faz modernizasyon çalışması da başlayıp bitecek...2024 yılına iki adet modernizasyon yatırımının sonuçları muhteşem bir şekilde yansıyacak...güzel karlılık ile birlikte artık enerji yatırımları başlayacak..şimdi bunlar aylar sonrasında olacağı için vede görünmediği için piyasa rahat satabiliyor...ama o beklentiler gelip çattığında bu hisseden alabilmek çok zorlaşacak...çünkü kimsecikler o vakitler satmak istemeyeceği için fiyatı çok yukarılarda olacak...bu sıralar biraz sabır etmek gerekiyor...vakti geldiğinde bu sabrın meyvelerinin çok güzel yeneceğini tahmin ediyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. Sn. Keko'ya katılıyorum, sonuçta vizyonu geniş bir şirket, istediğim tüm özelliklere sahip, kar var, yeni yatırımlar var, ihracat var, büyüme var, benim çin yeterli bunlar, sabırla beklerim, hisse aşağı gelir yukarı gider onlar ayrı konular, günlükçü çok, sektör az bir canlanmaya başalarsa tahtacı da daha fazla baskılayamaz artık hisseyi.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. Say. Keko varsa bende varım deyip elimi artırıyorum .Tahtacının restini görüyor, restine rest çekiyorum. 21.90 dan 22,00 kadar çiziyorum.

7. Yatırımcı ilişkilerine yönelttiğim soru ve gelen cevapları dikkatinize sunuyorum:

S Şirketin son çeyrek yükselen borçlanmasının, ülkemizde yükselen faiz trendi karşısında olumsuz etkileri ne boyutta olmasını öngörüyorsunuz? C Borçluluk oranımız son çeyrekte fabrika ve JES yatırımımızdan dolayı yükselmiş olsa da hala sektöre göre makul seviyelerdedir. Kullandığımız kredilerin büyük kısmını sabit faizli krediler oluşturduğu için faiz oranlarındaki dalgalanmalardan çok fazla etkilenmemekteyiz.

S Şirket faaliyet raporu ve yatırımcı sunumlarında katma değerli ürün satışlarınızda ton bazında azalma söz konusu idi. Ayrıca ilk iki çeyrek katma değerli ürünlerin toplam ton bazındaki oranında da azalmalar devam etmekteydi. Bu çeyrek de sektördeki olumsuzluklara paralel olarak; ilk iki çeyreğe paralel bir beklenti mi söz konusu? Yoksa geçen yılki ton miktarlarını yakalayabilecek bir ivme görebilecek miyiz?

C 2023 yılı ilk 6 aylık dönemde Türkiye’deki ham çelik üretimi %16 daralırken, şirketimizin satış hacmi A-2 fabrikasındaki 1 aylık duruşa rağmen sadece %3 gerilemiştir. 2. Yarıdaki toparlanma ile 2023 yılında en az geçen yılın tonaj rakamlarına ulaşacağımızı öngörüyoruz. Katma değerli ürünlerin payının ilk 2 çeyrekte azalmasının başlıca sebebi global piyasalarda gözlenen resesyon ve talebin yavaşlaması idi, 3. Çeyrekte projelerin canlanması ile ötelenmiş talebin siparişlere yansıdığını görmekteyiz, yılın ikinci yarısı katma değerli payının artacağını öngörüyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkilerine yönelttiğim soru ve gelen cevapları dikkatinize sunuyorum:

S Şirketin son çeyrek yükselen borçlanmasının, ülkemizde yükselen faiz trendi karşısında olumsuz etkileri ne boyutta olmasını öngörüyorsunuz? C Borçluluk oranımız son çeyrekte fabrika ve JES yatırımımızdan dolayı yükselmiş olsa da hala sektöre göre makul seviyelerdedir. Kullandığımız kredilerin büyük kısmını sabit faizli krediler oluşturduğu için faiz oranlarındaki dalgalanmalardan çok fazla etkilenmemekteyiz.

S Şirket faaliyet raporu ve yatırımcı sunumlarında katma değerli ürün satışlarınızda ton bazında azalma söz konusu idi. Ayrıca ilk iki çeyrek katma değerli ürünlerin toplam ton bazındaki oranında da azalmalar devam etmekteydi. Bu çeyrek de sektördeki olumsuzluklara paralel olarak; ilk iki çeyreğe paralel bir beklenti mi söz konusu? Yoksa geçen yılki ton miktarlarını yakalayabilecek bir ivme görebilecek miyiz?

C 2023 yılı ilk 6 aylık dönemde Türkiye’deki ham çelik üretimi %16 daralırken, şirketimizin satış hacmi A-2 fabrikasındaki 1 aylık duruşa rağmen sadece %3 gerilemiştir. 2. Yarıdaki toparlanma ile 2023 yılında en az geçen yılın tonaj rakamlarına ulaşacağımızı öngörüyoruz. Katma değerli ürünlerin payının ilk 2 çeyrekte azalmasının başlıca sebebi global piyasalarda gözlenen resesyon ve talebin yavaşlaması idi, 3. Çeyrekte projelerin canlanması ile ötelenmiş talebin siparişlere yansıdığını görmekteyiz, yılın ikinci yarısı katma değerli payının artacağını öngörüyoruz.
    Teşekkürler, aydınlatıcı cevaplar vermişler.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 81/391 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •