Sayfa 48/376 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Arama sonucu : 3005 madde; 377 - 384 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Kcaerdeki baskıyı açıklayabilecek 2 senaryo var aklımda..

Ya bu yamyamlar 25 ten verdiği malı yerine koyamadı.Asagi baktıkça malı kaptırdı onun kıvranması..

Yada zaten sektör pek iyi durumda değil fabrika 1 ay kapalı da kalmış.İcerden öğrendiler kötü bilancoyu endeksinde düzeltmesini bekleyip yediriyorlar gelene geçene..

Bilanco 2 ağustos tahmin ediliyordu ondan da bir haber yok bakalım hayırlısı.Nasipte varsa olur birseyler..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    bilançonun geçen seneye göre kötü gelmesi durumu sözkonusu değil.

2. Keko hocam sattın mı? Satmış olsan bile yorumların kıymetli.
    Buna girdiğim için bir dünya hisse kaçırdım.
    En acısı 230'dan Cwene'yi satıp bunu aldım..

3. @Darktemplar hocam bende 214 den cwene leri satıp 19.20 den kocaer e geldim. Bekliyoruz bakalım.

4.  Alıntı Originally Posted by ereğlili Yazıyı Oku
    @Darktemplar hocam bende 214 den cwene leri satıp 19.20 den kocaer e geldim. Bekliyoruz bakalım.
    Hocam hissede anlamlandıramadığım şeyler oluyor.
    Bist ralli yaparken oralı olmuyor düşerken aşırı tepki veriyor.
    Yaptığı iş ve karlılık olarak çelik sektörü ile ilgisi yok. Yine var gibi davranıyor. Fakat sektör ün atak yaptığı gün 3 maymunu oynuyor.
    Ya büyük hedefleri var baskının dozunu kaçırıyorlar. Yada biz gözümüzde bu şirketi çok büyütüyoruz...

5.  Alıntı Originally Posted by Darktemplar Yazıyı Oku
    Hocam hissede anlamlandıramadığım şeyler oluyor.
    Bist ralli yaparken oralı olmuyor düşerken aşırı tepki veriyor.
    Yaptığı iş ve karlılık olarak çelik sektörü ile ilgisi yok. Yine var gibi davranıyor. Fakat sektör ün atak yaptığı gün 3 maymunu oynuyor.
    Ya büyük hedefleri var baskının dozunu kaçırıyorlar. Yada biz gözümüzde bu şirketi çok büyütüyoruz...
    Bende ana hissem ereğli ve bundayım.Baktığım zaman uzunda iyi işler yapabilecek potansiyeli var diye görüyorum ama hisse fiyatlaması anlamsız,endeksin çok gerisinde kaldı,bekleyeceğim 40 bin lotla ve artırabilirsem artıracağım.İnşaallah hakkımızda hayırlısı olur.

6.  Alıntı Originally Posted by Darktemplar Yazıyı Oku
    Keko hocam sattın mı? Satmış olsan bile yorumların kıymetli.
    Buna girdiğim için bir dünya hisse kaçırdım.
    En acısı 230'dan Cwene'yi satıp bunu aldım..
    Hayır dostum satmadım...baskı çok çok fazla ama buna rağmen satmayı düşünmüyorum...bu hisseye koyduğum sermaye benim için yüksek...buraya bağladığım sermayem zaten başka hissede %70_80 kar etmiş bir sermayedir...yani enflasyon kadar kazandırmıştır o yüzden de bir yıl beklerse bile bana koymaz...

Cwene konusunda benden şanslisiniz çünkü ben 171 den satıp geldim buraya..

Buranın tahtacisi güçlü bir babayigidin tokatini istiyor...brlsm de de oyleyken iş yatırım babayigidi geldi bir kaç gün milyon lotlar aldı ve hissenin önünü açtı...burada da bu anlamsız hareketleri kıracak bir babayiğit gerekiyor...

Güzelleşecek bilanço ve yenilenebilir enerji konusundaki güzel gelismeler babayigitleri de buraya çekecektir...sabırla bekliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Aşağıdaki sitede yer alan bilgilere göre 24 MW jeotermal santrallerin yaklaşık üretim kapasitesi 180.000.000 kwh/yıl.

https://www.enerjiatlasi.com/jeotermal/

Aşağıdaki bilgilere göre jeotermal enerjiye dayalı devlet desteği kilovatsat başına ortalama 10,5 cent.

"YEKDEM güncellemesinde, jeotermal enerjiye dayalı devlet desteği kilovatsat başına 9,5 -11,5 cent arasında ortalamada 10,5 cent olarak belirlendi ve destek mekanizması uygulama süresi 10 yıldan 15 yıla çıkarıldı."

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/yek...la%20çıkarıldı.

Şirket stratejik büyüme alanı olarak enerji sektörünü seçtiğine göre bu alanda başka yatırımlar da yapması muhtemel. Tabii ki bu yatırımın ve muhtemel diğer yatırımların maliyetinin ne olacağı, hangi finansman yöntemiyle yapılacağı, ne kadar sürede tamamlanacağı, tam kapasite çalışıp çalışmayacağı ve net kâra ne kadar yansıyacağı önemli.

"Mevcut GES'lerimiz ile yılda 15 milyon kWh olan elektrik üretimimizi Horsunlu Jeo Termal santral birinci faz yatırımlarımızın tamamlanmasının ardından eklenecek tahmini 45 milyon kWh üretim ile toplam 60 milyon kWh'a ulaştırmayı ve tüketimizin tamamını kendi santrallerimizden sağlayacak seviyeye gelmeyi hedefliyoruz.

Horsunlu Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Su ruhsat sahasında bulunan iki adet üretim kuyusunun yanısıra yapılacak ilave yatırım çalışmaları sonrasında, sözkonusu elektrik üretim kapasitemizin önemli oranda yükselmesini ve stratejik büyüme alanı olarak seçtiğimiz enerji sektöründe, yenilenebilir kaynaklar açısından çeşitlendirilmiş, güçlü bir portföye ulaşmayı hedeflemekteyiz."

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1151551

8. White dostum güzel özetlemişsin ..Kocaer sadece jeotermal santrallerine değil ,diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına da yatırım yaparak porfoyunu çeşitlendirmek istiyor..esasında yepyeni bir yenilenebilir enerji şirketinin tohumları atılıyor..
    Devletin verdiği teşvikler çok güzel..yüksek fiyatlardan ve tam 15 yıl satınalma garantisi veriliyor..şirket finansal olarak güçlüyüz diyor yani kendi kaynaklarimiz ile yapabiliriz demeye getiriyor..ne kadar sürede biter ?? Şirket bu yılın sonuna kadar bitirmeyi amaçlamıştı..artık gerçekte ne kadar sürer bilemiyoruz..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 48/376 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •