Sayfa 171/375 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon
Arama sonucu : 2999 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    soruma cevap gelmiş

SORU:BİR SORU TAKILDI AKLIMA

SERVİS MERKEZİ DEDİĞİNİZ NEDİR?

ÜRETİM ALANIMIDIR,ÇELİK VS'Mİ ÜRETİLİR YOKSA ÜRETİLEN NİHAİ ÜRÜNLERİN SON KULLANANLARA SERVİS EDİLDİĞİ BİR ALAN-

MEYDAN-DEPO VARİ BİR YERMİDİR.

CEVAP:servis ve galvaniz fabrikamız ayrı üretim alanları olup A1-A2-A3 fabrikalarımızda üretilen

ürünlerin bir bölümü bu tesislerimize gelerek proje bazlı olarak müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik işlenmektedir.

servis merkezimiz çelik profillerin üzerinde kesme,delme,kaynaklama,soğuk şekillendirme işlemlerinin yapıldığı,tesisimiz olup

galvaniz fabrikamızda servis merkezinden çıkan ürünlerin çinko ile kaplama işlemlerinin yapıldığı tesisimizdir.

cevap bu şekilde geldi..
    Eski bir dokumcu olarak isleme atolyeleri imis burasi diyorum sn turquaz talasli imalat kismi ayri yerde olur zaten genelde

2. Demir-çeliklerde bir hareket var, Eregl yeni bir trend başlatıyor gibi, bizim tahtacı biraz fazla cömert davranıyor sanki, malına sahip çık artık tahtacı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. demir çelik sektörü bir olumlu etkilenirse kocaer iki veya üç olumlu etkilenir...global rüzgar arkamızdan esiyor...beklemeye devam...beklentileri güzeldir beklemeye değerdir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. 25.05.2023 tarihli özel durum açıklamamızda, yüzde 99 oranında iştirak ettiğimiz Kocaer Enerji'ye ait Aydın ili, Kuyucak İlçesi, Horsunlu-Ortakçı Köyü'nde bulunan Jeotermal ruhsat sahasında birinci faz olarak 24 MW gücünde jeotermal enerji santral yatırımı için fizibilite çalışması yapma kararı aldığımızı kamuoyu ile paylaşmıştık.

Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda elde edilen Sismik ve MT verileri, ruhsat sahasında yapacak olduğumuz yatırımları desteklemektedir. Bu verilere paralel olarak Yönetim Kurulumuzun 21.11.2023 tarihli kararı ile sondaj çalışmalarının başlamasına karar verilmiştir. Yatırımın 1. Fazında açılacak kuyularla 24 MW gücünde jeotermal enerji santral yatırımı yapılması planlanmaktadır. Hibrit güneş enerjisi lisansı kapsamında jeotermal santralin kendi iç tüketimine yönelik ikinci bir enerji kaynağı olarak güneş enerjisi santral yatırımı da tasarlanmaktadır. Bu kapasite sonrasında, elde edeceğimiz elektrik enerjisinin yaklaşık %20'sinin Kocaer Çelik'in çatı üstü GES'leriyle birlikte mevcut elektrik ihtiyacının tamamını karşılaması beklenirken kalan %80'lik kısmının 15 yıl boyunca Elektrik Piyasası Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) kapsamında ABD doları cinsinden satılması planlanmaktadır.

Elde edilecek ileri tetkiklere paralel olarak yatırımların diğer fazlarına geçilecektir.

Demir çelik sektöründe yeşil üretim yapan öncü firma konumumuzu güçlendirmek üzere, sürdürülebilir enerji yatırımları alanında, ESG ("Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim") odaklı bu yatırımımız ile elektrik üretim kapasitemizin önemli oranda artmasını ve stratejik büyüme alanı olarak seçtiğimiz enerji sektöründe, yenilenebilir kaynaklar açısından çeşitlendirilmiş, güçlü bir portföye ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1219239

Sn. Keko, beklediğiniz haberlerden biri geldi, enerji şirketi yolunda önemli bir adım, hayırlı olsun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Kocaer ne zamanki BEDELSİZ vermeye başlar, işte o zaman borsadaki değeri düşer.
    Akıllı yönetimse eğer sadece temettü ile gitmeli.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    25.05.2023 tarihli özel durum açıklamamızda, yüzde 99 oranında iştirak ettiğimiz Kocaer Enerji'ye ait Aydın ili, Kuyucak İlçesi, Horsunlu-Ortakçı Köyü'nde bulunan Jeotermal ruhsat sahasında birinci faz olarak 24 MW gücünde jeotermal enerji santral yatırımı için fizibilite çalışması yapma kararı aldığımızı kamuoyu ile paylaşmıştık.

Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda elde edilen Sismik ve MT verileri, ruhsat sahasında yapacak olduğumuz yatırımları desteklemektedir. Bu verilere paralel olarak Yönetim Kurulumuzun 21.11.2023 tarihli kararı ile sondaj çalışmalarının başlamasına karar verilmiştir. Yatırımın 1. Fazında açılacak kuyularla 24 MW gücünde jeotermal enerji santral yatırımı yapılması planlanmaktadır. Hibrit güneş enerjisi lisansı kapsamında jeotermal santralin kendi iç tüketimine yönelik ikinci bir enerji kaynağı olarak güneş enerjisi santral yatırımı da tasarlanmaktadır. Bu kapasite sonrasında, elde edeceğimiz elektrik enerjisinin yaklaşık %20'sinin Kocaer Çelik'in çatı üstü GES'leriyle birlikte mevcut elektrik ihtiyacının tamamını karşılaması beklenirken kalan %80'lik kısmının 15 yıl boyunca Elektrik Piyasası Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) kapsamında ABD doları cinsinden satılması planlanmaktadır.

Elde edilecek ileri tetkiklere paralel olarak yatırımların diğer fazlarına geçilecektir.

Demir çelik sektöründe yeşil üretim yapan öncü firma konumumuzu güçlendirmek üzere, sürdürülebilir enerji yatırımları alanında, ESG ("Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim") odaklı bu yatırımımız ile elektrik üretim kapasitemizin önemli oranda artmasını ve stratejik büyüme alanı olarak seçtiğimiz enerji sektöründe, yenilenebilir kaynaklar açısından çeşitlendirilmiş, güçlü bir portföye ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1219239

Sn. Keko, beklediğiniz haberlerden biri geldi, enerji şirketi yolunda önemli bir adım, hayırlı olsun.
    Aynen öyle dostum...beklediğim haberler peyder pey düşüyor...Kocaer kar marjı yüksek bir sanayii ve güçlü porfoyu olan bir enerji şirketine evriliyor..bu evrimin ilk aşamaları yaşanıyor..ileride gizli beklenti olarak tarım ve gıdanın da olmasını bekliyorum...tabi jes santralimiz tamamlandıktan sonra...
    Bu gün de söylediğim gibi kocaerde çok rahatım..izlemeye ve yorum yapmaya bile gerek görmüyorum...çünkü kocaeri bilenler topluyor..akıllı tahtadir Kocaer...

Tahtada çok gereksiz ve kasti baskılar vardı..bunu boşuna yapıyorlardı...pasta büyük..kimseyle pek paylaşmak istemiyorlar...ama ellerinden de pek bir şey gelmiyor..sabırlı yatırımcıyı dokemiyorlar...hisse adeti da fazla olunca tümünü almaya da güçleri yetmiyor..
    Geçmişte kocaeri her temel analizcinin porfoyunde olması gereken bir hisse olarak tanimlamistim..ileride ne demek istediğim anlaşılacaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7.  Alıntı Originally Posted by UZMAN1974 Yazıyı Oku
    Kocaer ne zamanki BEDELSİZ vermeye başlar, işte o zaman borsadaki değeri düşer.
    Akıllı yönetimse eğer sadece temettü ile gitmeli.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bedelsiz vermesi temettüye engel değildir

bence ikisinide versin

hatta arada bir bedelli bile makul olabilir..

tabi bence

8. https://www.tradingview.com/x/Hf7NCYKO/

günlük

34.58 fibo seviyesinden şimdilik direnç gördü

orası kırılırda üzerinde kalırsa kanal ve tirend dirençleri önüne çıkacaktır

tabi bence..

Sayfa 171/375 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •