Sayfa 377/377 İlkİlk ... 277327367375376377
Arama sonucu : 3015 madde; 3,009 - 3,015 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Berber Yazıyı Oku
    Sayın keko kocaer hergün yavaş yavaş bizi içeri alıyor görüşünüz nedir
    kocaerde en son zirvede işlem hacmi 1,832 milyar tl idi...1800-2750 milyar tl lik işlem hacimleri kocaerde realizasyonların olduğu bir işlem aralığı idi...kocaerde dip işlem hacmi 220 milyon tl dir...dün işlem hacmi 529 milyon tl idi..bu gün de tahminen 300-350 milyon gibi olur...bir iki günde 220 milyon işlem hacmine inecek ve burada bir dip yapacak...

hisseler genelikle maximum işlem hacimlerine çıktıklarında realizasyonlar yaşanır ardından işlem hacmi düşe düşe minimum işlem hacmine kadar düşer....ardından tekrardan yukarı yönelirler....benim hesaplarıma göre günlük işlem hacmi 220 milyon civarlarına düştüğünde artık tepki verme sürecine girecek...

önceki realizasyonda işlem hacmi eğer 2500 milyar tl civarında olsaydı düzeltme derin olacaktı ama 1800 lerde olması derin olmasını engelledi....

kısacası diplerine ulaşmasına az kaldı düşüncesindeyim....benim hisselerde gördüğüm döngü bu şekildedir...(işlem hacimleri maximuma ulaştığında düzeltme başlar...minimum seviyelere ulaştığında da alış tepkisi oluşur..) .bu bir döngü şeklinde devam eder...geçmişte bu işlem hacimlerine göre tradeler yapardım ama son bir kaç yıldır hep uzun vadeli düşünüp yerimde sabit kaldım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. işlem hacmi minimuma düştüğünde hisseler neden düşüşlerini durdurur ?? arkadaşlar işlem hacminin düşmesi artık trade yapanların alanını daraltır...artık satanlar daha dipten alma becerisini kayıp eder...hisse önemli diplerine düştüğü için de daha önce yukarıdan satmayı başaranlar artık alış tarafına geçer ...buda düşüş marjnı iyicene kısıtlar...

kısıtlanan marj ile birlikte artık pozitif kapanışlar gelmeye başlayınca dip gerçekleşti denilip takip eden herkes alış tarafına geçer...buda hissenin tekrardan yukarıya tepki vermesine neden olur...

bu tecrübemi kocaerde tekrardan gözlemleyip teyit ettirmek istiyorum...bakalım bu gerçekleşecek mi ?? benim kişisel tecrübelerime göre bir veya maximum iki gün içinde minimum işlem hacmi olan 220 milyon tl lere ulaşılacak...bu gerçekleştiğinde de artık pozitif kapanışlar görmeye ve bir tepki sürecinin gelişeceğini tahmin ediyorum....

artık bu süreci tahtacılar mı oluşturuyor bilemiyorum...tahtacılar belli bir habere göre mi bu süreci yönetiyor yine bilemiyorum...ama genel olarak döngü bu şekildedir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Aydınlatıcı oldu teşekkürler sayın keko

4. 57.50 boşluk mıknatıs gibi çekiyor, hep aynı hareketler, haberle gaplı açılış sonra da kapatmak için geri gelip kapatıyor, haberler boşa gelmiş olur, çok haber harcadı.
    Teknikçimiz de dayanamayıp satıp çıktı sanırım, uzun zamandır paylaşım yapmıyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    57.50 boşluk mıknatıs gibi çekiyor, hep aynı hareketler, haberle gaplı açılış sonra da kapatmak için geri gelip kapatıyor, haberler boşa gelmiş olur, çok haber harcadı.
    Teknikçimiz de dayanamayıp satıp çıktı sanırım, uzun zamandır paylaşım yapmıyor.
    bıktırıyorlar...insanları tradeye teşvik ediyorlar...trade edenlerin de bir kısmı yeni gittikleri hisselerde takılı kalıyorlar....sabır acıdır ama meyvesi de tatlıdır...beklemeye devam..

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bıktırıyorlar...insanları tradeye teşvik ediyorlar...trade edenlerin de bir kısmı yeni gittikleri hisselerde takılı kalıyorlar....sabır acıdır ama meyvesi de tatlıdır...beklemeye devam..
    Trade edenlerin kazanımları olsa da kaçırdıkları kazançlar hep daha fazla olmuştur, olana ah vah yapmak kolay, verseydim de şuradan alsaydım gibi, versen gitse ne olacak o zaman öyle değil mi, tahtaların içine de ediyorlar, biz aldık satmadık pişman mıyız, hayır değilim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Trade edenlerin kazanımları olsa da kaçırdıkları kazançlar hep daha fazla olmuştur, olana ah vah yapmak kolay, verseydim de şuradan alsaydım gibi, versen gitse ne olacak o zaman öyle değil mi, tahtaların içine de ediyorlar, biz aldık satmadık pişman mıyız, hayır değilim.
    ben de sırf bu yüzden emek verdiğim hisseleri kolay kolay trade edemiyorum....trade ile elimden kaçırma riskini göze alamıyorum...çünkü kötü de bir huyum var...trade ettikten sonra hisse çıktığında yüksekten alamıyorum..bu yüzden de hisse elimden kaçmış oluyor...

Sayfa 377/377 İlkİlk ... 277327367375376377

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •