Sayfa 16/383 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 3064 madde; 121 - 128 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    allah kazancınızı bol ve daim etsın.
    çok teşekürler dostum...senin gibi dostlarım da bana çok dua ediyorlar...çevremize de faydamız olabiliyorsa ne mutlu bize...benim akrabalarımdan kimsecikler borsa ile ilgilendiğimi bilmiyorlar...ama hanımın akrabalarının çoğu biliyor...öyle olunca da hanımın akrabalarından 4-5 kişi watsaptan bir grup kurup beni de teknik direktör seçtiler...onlara da biraz yardımcı olmaya çalışıyorum...onların sermayeleri henüz çok az...onlar da öğrenmeye istekli...bu aralar endeksin katkıları ile onlar da ufak ufak kazanmaya başladılar...umarım çok da reklam olmayız...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    borsada hisse fiyatları eninde sonunda temelin gösterdiği yere ya çıkarlar yada inerler...kaliteli hissede sabır ile beklendikten sonra muhakak kazanç oluyor...tabi kazandıklarımızın zekatını da vermek sermayeye bereket katıyor..

bu yıl 250 bin tl zekat verdim...geçen yıl ise 33 bin tl...ondan önceki yıl da 31 bin tl..ondan önceki yıl da 4 bin tl...elhemdülillah çevremden çok dua alıyorum...
    Allah tüm zekat verenleri milyoner yapsın. Bende dahil
    Gerçekten o zekattan alınan dua bambaşka bir şey.
    Hep verdiğimden daha fazlasının geldiğine şahit oldum..

Keko hocam verdiğiniz zekat oranlarına bakılırsa dualar sizde fazlasyıla hissedilmiş
    Allah daha çok versin.

Benim size sorum alacağınız hissenin helal iş yapıp yapmadığını inceliyor musunuz?

3. Allah kabul etsin keko hocam verdiğiniz zekatları bize de vermeyi nasip etsin..

4.  Alıntı Originally Posted by Darktemplar Yazıyı Oku
    Allah tüm zekat verenleri milyoner yapsın. Bende dahil
    Gerçekten o zekattan alınan dua bambaşka bir şey.
    Hep verdiğimden daha fazlasının geldiğine şahit oldum..

Keko hocam verdiğiniz zekat oranlarına bakılırsa dualar sizde fazlasyıla hissedilmiş
    Allah daha çok versin.

Benim size sorum alacağınız hissenin helal iş yapıp yapmadığını inceliyor musunuz?
    borsaya ilk girdiğimde araştırmıştım zaten...zaten helal olduğuna kanaat getirmeseydim borsaya hiç girmeyecektim..araştırdığımda suudi arabistan ve iran da dahil neredeyse tüm islam ülkelerinde de borsanın olduğunu öğrendim..borsanın anlamı alıcı ve satıcıların bir mal veya ürün için serbest bir ortamda alış ve satış yapma anlamına gelir..dünyada buğday ,petrol,pamuk...v.b bir çok ürünün borsası var....hatta her ilimizdeki hayvan pazarı bile aslında bir borsa...

borsada tüm geliri içki veya faiz olmadıkça ve insanları yanıltıcı işler olmadıkça işlemler helal olduğuna inanıyorum...o yüzden de süpükülatif hisseleri , turizm şirketlerini ,içki satan firmaları, sigorta şirketlerini ,banka hisselerini alıp satmam...

bir hissenin birden bire fazla çıkması haram değildir...konjöktür doğru tahmin edilmiş bu yüzden de hisse çıkmıştır...bir arsa bile alındığında o arsaya birden bire imar geldiğinde veya kat hakkı birden bire yükseldiğinde o arsanın değeri birden bire 10-20 kat çıkabiliyor...en yakın akrabalarım bile bir iki yıl önce 1-2 milyona aldıkları arsalar bu gün 10 milyondan aşağı değildir...yani güncel hayatımızda da bazı mal ve ürünlerin değeri bu kadar çıkabiliyor...

önemli olan dürüst ve helal iş yapan şirketlere ortak olmaktır...gerçekten de insan aldığı şirkete ortak oluyor...karından pay alıyor...gerektiğinde bedellisine katılarak bedel ödüyor..bir şirkete ortak olmak haram olmamalı...ne yazık ki günümüzdeki islam alimlerinin bir çoğu hep yüzyıllarca ezbere bu günlere geldikleri için borsa hakkında net bir karar veremiyorlar...haramdır diyen de var...helaldir diyen de var...ben belli bir şartın gerçekleşmesi ile helal olduğuna inannanlardanım...zaten buna inanmasaydım borsada işim olmazdı...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by Kokadu Yazıyı Oku
    Allah kabul etsin keko hocam verdiğiniz zekatları bize de vermeyi nasip etsin..
    sermayeniz az da olsa zekatını verin arkadaşlar...bereketinin ne kadar arttığına siz de şahit olacaksınız...benim verdiğim zekat oranlarını gördünüz...benim malım azalmadı tam tersine arttı...bir akrabaya ilk hisse aldığımızda bir yılda 4-5 kat kazandı ama sonraki yıl zekatını vermedi şu anda sermayesi son bir yıldır yerinde sayıyor...ne yaparsak yapalım bir türlü ona kazandıramıyorum...hep bir aksilik çıkıyor...

6. Bugünü 18 üzerinde kapatmak güzel olacak ve hareketin hızlanması anlamına gelir..

7. keko kocaer için roket falan dıyorlar ne iş
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

8.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    keko kocaer için roket falan dıyorlar ne iş
    hisseler beni seviyor dostum..az çok bunu biliyorsun...ben şimdiki gidişata roket diyemiyorum..asıl ikinci çeyrek bilançoları görüldükten ve üçünü çeyrek bilanço beklentileri satın alınmaya başlandıktan sonra roket bekliyorum...bu gidişat kocaer için sadece ikinci vites.. sabırla yüksek vitesleri de göreceğiz inşALLAH...en azından benim bilgi ve tecrübelerim bunları bana söyletiyor..artık piyasa neye karar verir bilemem...

Sayfa 16/383 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •