Sayfa 54/384 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 3065 madde; 425 - 432 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. Teşekkür ederiz, elinize emeğinize sağlık. Ereğli zarar açıklamış ya, KCAER de fiyatlamada bugun olumsuz etkilenir mi?

2.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Bence iyi bir bilanço. Ana Metal grubunda olanlardan Borusan harici belki de en iyisi şimdiye kadar gördüklerim arasında. Hayırlı olsun. Umarım fiyatlarına da olumlu yansır.
    Detayli bilanco analiziniz için teşekkürler.

Genel olarak sektörde kötü gelen bilancolar arasında iyisi.Yani kötünün iyisi bence.

Ceyreklik Brüt,favok,net kar majlari artmış.Yillik bazda net kar marjı haricinde düşmüş.Net kar marjinda fark yaratan beklenildiği gibi kur farkı gelirleri olmuş..

Faliyet raporundan bir bölüm..
    2023 6 aylık periyotta çelik üretimi gecen seneye göre %16 ihracat hacmi %46 gerilerken Kcaer hemen hemen gecen seneye göre satış hacmini korumuş.(Bu sene 269 ton gecen sene 278)
    İhracat hacmi bu kadar daralirken bunu koruyabilmesi şirketin başarılı yönetildiğini gösteriyor ve ikinci yarı için katma değerli urunlerin payının artacagi belirtilmiş.

Tutmaya devam umarım sektör için en kötüsü geride kalmıştır.Sektor canlanmazsa Kcaer sektörde fark yaratsa da o beklenen güçlü çıkış ötelenebilir.Bundan gerisi nasip..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

3. Geçen yılın tüm karı kadar ikinci çeyrekte kar gelir demiştim...ayrıntılarına telefondan bakamıyorum ama tahminim sanırım tam isabet olmuş ..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Tabi asıl bilanço beklentisi üçüncü çeyrek ve sonrasidir...çünkü modernize edilen fabrikaların olumlu etkisi bundan sonra yansımaya baslayacak...o vakit ciro ve net kar ve net kar marjı uçacak...ikinci bonus beklentimiz ise yenilenebilir enerji şirketimizde ..iki al bir öde..ucuz ucuz..kıymeti vakti geldiğinde çok anlaşılacak..uzun vadeci temelci arkadaşlara göre bir hisse ..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    geçen yıl ilk çeyrekte 138 bin ton
    ikinci çeyrekte ise 140 bin ton üretim yapılmıştır...

bu yıl ikinci çeyrekte geçen yılın ikinci çeyreğinden fazla üretim yapılmış ise kabaca 145 bin ton dersek %5 lik bir miktarsal artış olur...ilk çeyrekte ortalama döviz kuru 16,6 iken ikinci çeyrekte ortalama 20 tl idi...bu durumda ilk çeyreğin cirosuna %25 oranında bir artış eklersek ikinci çeyrek cirosu 3,341 milyar ortaya çıkar...bu ciroya geçen yıl net kar marjını katarsak 335 milyon net kar ortaya çıkar...

bu kara döviz kurundan da 330 milyon eklersek 675 milyon kar ortaya çıkar...stok gelirleri ne kadar olur bilemem...ama içimden bir ses geçen yıl tüm karını bu çeyrekte göreceğiz diyor....

kabaca beklentim 675-775 milyon aralığında olsun...

üçüncü çeyrekte kapasite artışı ve modernizasyonun getireceği verimliliği de eklediğimizde çok daha güzel karlar görebileceğiz..
    Bilanço konusundaki düşüncelerim bu şekilde idi..675_750 milyon aralığında kar bekliyordum .ciro da 3.341 milyar bekliyordum..

6. bilanço süper gelmiş
    bu pırasanın son 1 yılık getirisi sanırım %100 civarı, az yane
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

7. Hiçbir olumlu gelişmeyi fiyatlamayan hisse bilançoyuda pas geçerse ben yoluma bakarım.
    Bu enflasyon ortamında parayı ezdirmek doğru gelmiyor bana...

8. Gelen bilanço sadece işlerin yolunda gittiğini göstermesi açısından olumlu işaret mahiyetindedir...asıl beklenti üçüncü ve sonraki ceyrekler...2024 yılında iki faz yenilenmenin olumlu etkileri görülecek...o vakte kadar yenilenebilir enerji ile ilgili olumlu gelişmelerin kap haberlerine dönüşmesi gerek..ben begeniyorum...her temelcinin porfoyunde belli bir miktar olması gerektiğini düşünüyorum...hisseler durgun iken toplanmalı...vakti geldiğinde hareketli olacaktır...

Benim şu sıralarda hareketli hisselerim zaten var..o yüzden de bunun sakin takılması zoruma gitmez..durmak yok...yola devam ..

Sayfa 54/384 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •