Sayfa 373/387 İlkİlk ... 273323363371372373374375383 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Evet o kısmı faydalı, katılıyorum. Aslında pek çoğunuzun aksine patron satışlarını da severim ben, bir şirket ne kadar halka açıksa o kadar şeffaf olmak zorunda. Sadece yapılış şekli önemli. İkincil halka arz da bir yöntemdir, benim değerli bulduğum budur mesela.

Elbette bunların hepsi uzun vade için önemli hususlar, bizim borsacıların %99unun hoşuna gitmez, biz anında parayı gömmeyi severiz.
    Aynen, hele ki böyle kaliteli şirketlerin en azından yarısı halka arz olmalı ama para basıyorsa ileriki zamanlarda belki de daha da azaltırlar beli mi olur.
    Şimdilik kendi beyanlarından da anlaşılacağı gibi yabancı kurumsallara lokal satış var sadece.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. Bu şirketin en büyük yatırımcısı norveç varlık fonu. Şirketin %3 üne sahip. Bu fon burada olduğu sürece diğer cücüklerin ne yaptığının zerre önemi yok. Patron adam olsun da bu kıymetin değerini bilsin, kıçı başı oynamasın. Kuzeyliler satarsa o zaman fena olur, sattıkları yerde tüy bitmiyor. Aldıkları da ihya oluyor.

Biraz daha yukarıdan, global ölçekten bakmak güzeldir. Vizyon kazandırır. Gidin kuzeylinin yaptığı yatırımları inceleyin, ama öyle sadece mevcuda bakmayın, yıllardır neye yatırım yapmış, yaptıklarını sonucu ne olmuş. O şekilde araştırın. Bunlar yıllardır bu piyasada, dünyanın en büyük varlık fonu. Otu kakası ötekisi berikisi bu ülkede ne var ne yok satıp giderken, kuzeyli elini yükseltti daha çok para soktu bu piyasaya. Sonuç ortada. Boş kümelerle uğraşmayın, gerçek yatırımcıyı analiz edin derim.

Verilere ulaşmak da çok kolay, sitesine girin istediğiniz veriyi çekin. Adamlar zerre bilgi saklamıyorlar, her şey açık ve net ortada. Ellerini de göstere göstere sunuyorlar, geleni gideni de tokatlıyorlar. Efsane..

3. sabah tavandan 62.500 e çekecektim satışı annemin telefonuna kurban gitti..61 üstüne atmazsa sakat.

4. ve nitekim 60 da yıkıldı.

5. Artık 60 üstünde kalabilmeli, 70'e dayandığında ne Suud yatırımı vardı ne de bedelsiz vardı, endeks de bu kadar çıkmamıştı, oynuyorlar işte.
    Son düzenleme : bawer; 26-04-2024 saat: 14:26.

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Artık 60 üstünde kalabilmeli, 70'e dayandığında ne Suud yatırımı vardı ne de bedelsiz vardı, endeks de bu kadar çıkmamıştı, oynuyorlar işte.
    İşte
    12,5 milyon adetlik lot satışı tüm dengelerimizi bozdu...umarım onun olumsuz etkisi geçmiştir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    12,5 milyon adetlik lot satışı tüm dengelerimizi bozdu...umarım onun olumsuz etkisi geçmiştir...
    Aslında her tahta bozulduğunda sebebini hep bu satışa bağladık lakin adam zaten kurumsal yabancıya verdiğini beyan etmişti ve artık bir etkisi kalmadı bence, 70'lerden 40'lara kadar düşmüştü hisse.
    Sn. Müzikal'in dediği gibi fiili dolaşımdaki payın biraz artması hele ki yabancıya gitmişse kötü değil tam tersi güven verir, tahta dengelenir.

Bedelsiz süreci tahtayı diri tutar, ekstra haberlerle daha da ivmelenir düşüncesindeyim, bu arada inenler ve binenler de olacak tabi ki.

8. evet sn bwer ,sn keko ,bu bedelsiz haberi en azından 61 üstünde tutunmasını sağlamalı ,ondan sabah 61 'E razıyım dedim..bu arada endex etkisinide es geçmeyelim batık yan tahtalar bile düşenlerini kırdılar..12,5 milyon lot da adresini bulmuş olmalı artık ,tabi lotların bir kısmı elinde kaldı ise bir bedelsiz çıkarıp bunlarıda bu rüzgarla eritelim demedi ise vasat hakan..

Sayfa 373/387 İlkİlk ... 273323363371372373374375383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •