Sayfa 675/748 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725 ... SonSon
Arama sonucu : 5981 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Hesap ortada..
    Çok konuşmaya gerek yok.
    Piyasa ergeç bedava Shell Türkiye satıldığını farkedecek.
    Daha 2 ay önce %4 pazar pay sahibi şirket kaçtan satıldı.
    %20 pazar payı ne kadar eder.
    Doğalgaz santralini düşersek %30 Shell Türkiye için şu an üstüne para veriyorlar
    Bu hesaplar sizin için değil patron için bir anlam ifade ediyor.

Pahalıysa vardır bir hikmeti, Ucuzsa vardır bir illeti!

Bu ve bunun gibi patronaj hisseleri ortakları ile kazançlarını paylaşamadıklarından iştirakinde ki değerin ne olduğu sizi değil patronun kesesini ilgilendirir.

Şöyle bir baktım da patronun elde ettiği kazançları küçük ortakları ile paylaşmak gibi bir derdi yok. Rekor karlar elde ettiği 2022 de bile sizleri yok hükmünde saymış bir yönetim anlayışına kimse ortak olmaz. Olmuyor ve olmadığı içinde hayıflanıyorsunuz buralarda.

İştiraklerin ne kazandıkları, ne değerde olduklarının da bir önemi kalmıyor doğal olarak. Adam benim malımla gelin güvey olayın demiş piyasaya, piyasada bu mesajı net almış ve üstüne kırmızı kalemi çekmiş.

El şeyiyle gerdeğe girilmez.

Normal faaliyetlerinden ettiği kazançları kendisine ortak ettiği sizlere dağıtmayan adamın üzerinde ki tapulu mallarını satınca bundan size pay vereceğini düşünmeniz aşırı absürt. Ainesi iştir kişinin diye başlayan söz var ama anlayana elbette.
    Az insan çok huzur

2.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Bu hesaplar sizin için değil patron için bir anlam ifade ediyor.

Pahalıysa vardır bir hikmeti, Ucuzsa vardır bir illeti!

Bu ve bunun gibi patronaj hisseleri ortakları ile kazançlarını paylaşamadıklarından iştirakinde ki değerin ne olduğu sizi değil patronun kesesini ilgilendirir.

Şöyle bir baktım da patronun elde ettiği kazançları küçük ortakları ile paylaşmak gibi bir derdi yok. Rekor karlar elde ettiği 2022 de bile sizleri yok hükmünde saymış bir yönetim anlayışına kimse ortak olmaz. Olmuyor ve olmadığı içinde hayıflanıyorsunuz buralarda.

İştiraklerin ne kazandıkları, ne değerde olduklarının da bir önemi kalmıyor doğal olarak. Adam benim malımla gelin güvey olayın demiş piyasaya, piyasada bu mesajı net almış ve üstüne kırmızı kalemi çekmiş.

El şeyiyle gerdeğe girilmez.

Normal faaliyetlerinden ettiği kazançları kendisine ortak ettiği sizlere dağıtmayan adamın üzerinde ki tapulu mallarını satınca bundan size pay vereceğini düşünmeniz aşırı absürt. Ainesi iştir kişinin diye başlayan söz var ama anlayana elbette.
    Bence detaylı incelemeden yorum yapmışsınız.
    Patronlar 2 senedir borçları sıfırladi.
    Gelmekte olan riskleri görüp dolar borçlarını kapattılar.
    Borçsuz 2 büyük iştirak bıraktılar
    Her sey şeffaf.
    Piyasanin kör olması patronların suçu değil.
    800 megawattlik borcsuz dogalgaz santralı kar ediyor. Hatta daha geçen ay temettü aldi turcas. %30 hisse, dogalgaz fiyatları bu kadar ucuzlamisken santral para basıyor.
    150 milyon $ ederi var desek hiç abartı olmaz. %30 hissenin kurulum değeri 240 milyon $. Ben 150 sayıyorum
    Şirket Shell international dan her yil 8 milyon euro alıyor. Shell Sirf alım opsiyonu kullanmak için ödüyor bu parayi
    Sadece bu gelen ödemeyi fiyatlasak 80 milyon $ eder.
    Kaldı ki..
    Bu alım opsiyonu eninde sonunda kullanilacak.
    Akaryakıt dağıtımdaki sacma sapan regulasyon bittigi gün, shell turkiye yilda en az 100 milyon $ para kazanan bir şirket olacak.

100 yıllık ve milyar dolarlık şirketin %30 u bedavaya işlem görüyor.
    Sahibi oldugu arsalar,limanlar,tesisler akıl almaz..
    Bu anomali elbet bir gün bitecek

3.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Bence detaylı incelemeden yorum yapmışsınız.
    Patronlar 2 senedir borçları sıfırladi.
    Gelmekte olan riskleri görüp dolar borçlarını kapattılar.
    Borçsuz 2 büyük iştirak bıraktılar
    Her sey şeffaf.
    Piyasanin kör olması patronların suçu değil.
    800 megawattlik borcsuz dogalgaz santralı kar ediyor. Hatta daha geçen ay temettü aldi turcas. %30 hisse, dogalgaz fiyatları bu kadar ucuzlamisken santral para basıyor.
    150 milyon $ ederi var desek hiç abartı olmaz. %30 hissenin kurulum değeri 240 milyon $. Ben 150 sayıyorum
    Şirket Shell international dan her yil 8 milyon euro alıyor. Shell Sirf alım opsiyonu kullanmak için ödüyor bu parayi
    Sadece bu gelen ödemeyi fiyatlasak 80 milyon $ eder.
    Kaldı ki..
    Bu alım opsiyonu eninde sonunda kullanilacak.
    Akaryakıt dağıtımdaki sacma sapan regulasyon bittigi gün, shell turkiye yilda en az 100 milyon $ para kazanan bir şirket olacak.

100 yıllık ve milyar dolarlık şirketin %30 u bedavaya işlem görüyor.
    Sahibi oldugu arsalar,limanlar,tesisler akıl almaz..
    Bu anomali elbet bir gün bitecek
    Hesaplar güzel ama patrona güzel, dikkat ederseniz yazıma şöyle giriş yapmışım; Bu hesaplar sizin için değil patron için bir anlam ifade ediyor.

Bence yukarda yazılanın derinliğini soğuk bir duş sonrası bir kaç saat düşünmeniz fayda sağlayabilir. Olmuyorsa da çok zorlamanın alemi yok elbette. Herkes kısa yoldan açamayabilir çakraları. Kimisi de zoru sever, kimisi de imkansıza vurulur bu hayatta.

Ps: Yazınızda 100 yıllık Shell'in % 30 u na sahipmiş gibi bir şey yazmışsınız. Bunu okuyan küreselde ki ana şirket shell'e ortak sanır, düzeltelim; Shell'in Türkiye operasyonlarının %30 una ortak.

Siz bakmayın ortak diyoruz da lafın gelişi, beş kuruş koklatmayan bir yapıya kendisini ortak hissedenlere ve bu duruma sokulanların adına olsa olsa enayi/lik denir. Öyle ya üç beş kuruş ateşle de ortak olduğumuzu anlayalım derler adama! Cebinde akreple gezenlerle ortak olduğunu sanan dostlara Stockholm sendromunu hakkını vererek tekrar okumalarını salık veririm. Ha bunu da okuyup kendisini ve yaptığını bir yerine konumlandıramıyorsa işte buna kesinlikle yapabilecek bir şey yok, tedavisi olmayan hastalıklar karşısında bilimin de eli kolu bağlı.
    Az insan çok huzur

Ben imkansıza vurgunum.
    Güzeli herkeş sever😂😂

Böyle ölü topraklı hisseleri çok severim.
    Ne zamanki topik dolar.
    Bye byee😂

Acun abi 230 bin lot almış 11 liradan.
    Umudu kesmemiş daha demekki.
    Hadi iyisiniz güccük yatırımcılarr😂😂

6. abi;
    acun abiye büyük eleştiri var özellikle trcas konusunda
    açıkcası hala alıyor olması hatta 20 li fiyatlardan almış olması bana da çok ilginç geliyor

tahsiili adam demekki vardır bi bildiği

Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    abi;
    açıkcası hala alıyor olması hatta 20 li fiyatlardan almış olması bana da çok ilginç geliyor

Acun abi alıyorsa vardır bir bildiği dedik bizde 22.22 den fulledik😂😂
    O alışların sırrını bende çok merak ediyorum açıkcası

8.  Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    abi;

Kim nerde eleştiriyor?
    Turkiye akaryakıt dağıtım lideri dunya markasi shell turkiye hisselerinin %30 unu bedavaya alıyor adam

Limanlar, depolar, arsalar , tankerler, marka değeri, istasyonlarin lokasyon hava paraları
    Togg ile işbirliği..
    4 kat daha az pazar payi olan Aypet fiyatindan satilsa bile Turkas 2 kat degeri hakeder.

2000 lot 5000 lot ile illüzyon yapiyor tahta yapıcı..

Keşke Acun kafasında bir kaç fon yoneticisi daha olsaydi da bu tarz spekülatif hareketleri yapacak tahtayapicilar olmasaydi..

Adam %4 göstermelik düşürdü diye shell turkiye eksi fiyatdan degerlenmeyecek..

Sayfa 675/748 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •