Sayfa 712/748 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722 ... SonSon
Arama sonucu : 5981 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Bizim teneke o kadar eder mi 😂😂
    Şakalar , eğlenceler, hikayeler bir yere kadar

Satış rakamı bize mükemmel bir kılavuz olacak.

Turkiye risk primi düşüyor, rasyonel politikalara donuluyor.

Petrol dağıtım stratejik önemi olan bir sektör

Tahta yapıcı zaten herseyin farkında.

2. Bu Global satışları Acun olabilir

3.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Bu Global satışları Acun olabilir
    Geçen hafta TEB den alandır

Ben böyle tahtanında böyle yapıcınındaaa

5.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Şakalar , eğlenceler, hikayeler bir yere kadar

Satış rakamı bize mükemmel bir kılavuz olacak.

Turkiye risk primi düşüyor, rasyonel politikalara donuluyor.

Petrol dağıtım stratejik önemi olan bir sektör

Tahta yapıcı zaten herseyin farkında.
    Bence vebal alıyorsunuz yazdıklarınızla, bir senaryo yazıp gerçekmiş gibi yazarak ancak insanları etkilersiniz. Bunu ne kendinize ne de insanlara yapmayın bence. Bakın hisseniz ralliyi pas geçiyor ve kaybediyorsunuz. Şirketin herhangi bir ima dahi yapmadığı bir hususta hayali senaryoları kesinmiş gibi dile getirmeniz çok sıkıntılı bir tutum.

Yazıma cevap yazmak için tezinizi pekiştiren tarzda cevap yazmayın lütfen, oturun bir derin nefes alıp düşünün bana hak vereceksiniz. Bu tür kamuya açık alanlarda şirketlerin olmayan planlarını varmış gibi satır aralarında yazmak hem spk kanununa göre suç hemde dediğim gibi veballi bir tarz. Siz kendinizi inandırmış ya da inanıyor olabilirsiniz ama bunu kimseye yapmayın.

Endekste yabancının akın ettiği, son 5 yılın en büyük yabancı alımının yapıldığı şu günü bile pas geçti hisseniz. Durup nerede hata yapıyoruz diye düşünmeniz gereken bundan daha çarpıcı bir gün daha olamaz. Ha bence nerede hata yaptığınız zaten ayan beyan ortada da bu konulara girmek benim haddim değil.

Bu topikte ki ilk yazımda dediğim gibi patronundan başka kimseye faydası olmayan, işlem gördüğü sürece ortaklarına hiç bir katmadeğer sağlamamış, kurumsal olmayan, patronunun açıkça tahtata işlem yaptığını söylediği, temettü vermeyen, şeffaf olmayan, büyümeyen ve kendi faaliyeti olmayıp patronların esas faaliyetleri bünye dışında tutarak hortumları kendisine bağladığı iştirakler yoluyla karları semirerek esas faaliyet gelirlerinden uzak tutmak için halka açtığı bu tür holding yapısında ki şirketlerden uzak durmayı küçük yatırımcı öğrenmediği sürece maddi ve manevi zarar çok yüksek ihtimaldir.

Başka da sözüm yoktur, anlayana/anlamak isteyene çok bile.

Rast gele.
    Az insan çok huzur

Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Bence vebal alıyorsunuz yazdıklarınızla, bir senaryo yazıp gerçekmiş gibi yazarak ancak insanları etkilersiniz. Bunu ne kendinize ne de insanlara yapmayın bence. Bakın hisseniz ralliyi pas geçiyor ve kaybediyorsunuz. Şirketin herhangi bir ima dahi yapmadığı bir hususta hayali senaryoları kesinmiş gibi dile getirmeniz çok sıkıntılı bir tutum.

Yazıma cevap yazmak için tezinizi pekiştiren tarzda cevap yazmayın lütfen, oturun bir derin nefes alıp düşünün bana hak vereceksiniz. Bu tür kamuya açık alanlarda şirketlerin olmayan planlarını varmış gibi satır aralarında yazmak hem spk kanununa göre suç hemde dediğim gibi veballi bir tarz. Siz kendinizi inandırmış ya da inanıyor olabilirsiniz ama bunu kimseye yapmayın.

Endekste yabancının akın ettiği, son 5 yılın en büyük yabancı alımının yapıldığı şu günü bile pas geçti hisseniz. Durup nerede hata yapıyoruz diye düşünmeniz gereken bundan daha çarpıcı bir gün daha olamaz. Ha bence nerede hata yaptığınız zaten ayan beyan ortada da bu konulara girmek benim haddim değil.

Bu topikte ki ilk yazımda dediğim gibi patronundan başka kimseye faydası olmayan, işlem gördüğü sürece ortaklarına hiç bir katmadeğer sağlamamış, kurumsal olmayan, patronunun açıkça tahtata işlem yaptığını söylediği, temettü vermeyen, şeffaf olmayan, büyümeyen ve kendi faaliyeti olmayıp patronların esas faaliyetleri bünye dışında tutarak hortumları kendisine bağladığı iştirakler yoluyla karları semirerek esas faaliyet gelirlerinden uzak tutmak için halka açtığı bu tür holding yapısında ki şirketlerden uzak durmayı küçük yatırımcı öğrenmediği sürece maddi ve manevi zarar çok yüksek ihtimaldir.

Rast gele.
    Sadece tek bir soru?
    Acun abi neden aldı??

7.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku

Rast gele.
    Haklı olduğunuz yönler var
    Portföyumdeki diğer hisseler geometrik artış yaparken Trcas da neredeyse hiç bir şey kazanamadım

Kısmet diyelim.

Shell Türkiyenin bir değeri var.
    Ama tahta yapıcı bunu 1$ olarak belirlemiş..

BP gibi bir ana oyuncu satılırsa burda oluşan değerleme tabiki de bizi ilgilendirir.

Satış fiyatı bize kılavuz olur derken, kendi adıma Shell Turkiye'nin adil değeri konusunda bir fikir verir demek istedim

Ama tahta yapıcı götürmek istmezse yine götürmez.

Maalesef bunu kontrol etme şansımız yok.

Vebal konusunda haklı olabilirsiniz, herkesin sabır eşiği aynı değil
    Bu tarz senetler aylarca hatta yillarca bekletebilir.

Bunu kontrol etme şansımiz yok.

Burda gereksiz enerji harcadığımı farkettim

Bir süre yazmasam iyi olacak

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Haklı olduğunuz yönler var
    Portföyumdeki diğer hisseler geometrik artış yaparken Trcas da neredeyse hiç bir şey kazanamadım

Kısmet diyelim.

Shell Türkiyenin bir değeri var.
    Ama tahta yapıcı bunu 1$ olarak belirlemiş..

BP gibi bir ana oyuncu satılırsa burda oluşan değerleme tabiki de bizi ilgilendirir.

Satış fiyatı bize kılavuz olur derken, kendi adıma Shell Turkiye'nin adil değeri konusunda bir fikir verir demek istedim

Ama tahta yapıcı götürmek istmezse yine götürmez.

Maalesef bunu kontrol etme şansımız yok.

Vebal konusunda haklı olabilirsiniz, herkesin sabır eşiği aynı değil
    Bu tarz senetler aylarca hatta yillarca bekletebilir.

Bunu kontrol etme şansımiz yok.

Burda gereksiz enerji harcadığımı farkettim

Bir süre yazmasam iyi olacak
    2017 den beri bekliyorum.
    Bi opsiyon sözleşmesime kandım😂

Sayfa 712/748 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz