Sayfa 727/748 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737 ... SonSon
Arama sonucu : 5980 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1. https://www.foreks.com/haber/detay/6...ri-21-51-artti

Baz etkiside olabilir ama bu artış şaşırtıcı.

2. Temeli olmayan manipülatif yükselişler geride sadece yeni mağdurlar bırakır. Kar marjı kalmamış, sandviç e bel bağlayacak kadar çaresiz bir şirketin hissesinde ki manipülatif yükselişi çıkış için değerlendiren acun işini ne denli profesyonel ve iyi yaptığını nazarımda ikna edilmeme bir adım daha yaklaştırdı. Çok şaşırmıştım böylesi karsız bir sektörün manipülatif patron hissesine bulaşmasına. Bir de Tekfen takıntısından vaz geçerse fonuna bir miktar yatırım yapabilirim.
    Az insan çok huzur

3. Tekfen israrı konusunda katılıyorum. Marjlar konusunda iyileşme bekliyorum. Bu şekilde gitmez.

Sektördeki geçmiş satın almalara, potansiyel satın almalara bakar, ortalama bir değer bulurum. Nakit akışıda iyileşirse, daha iyi yerlerde olmasını beklerim.

Not: Geçen sene 3-4. çeyrekte 160-200 dolar arası dalgalanan PTF fiyatları şu ab 80-90 dolar seviyesinde. Burda da yukarı dönüş olacak mı , bakalım
    Son düzenleme : wasaban; 17-08-2023 saat: 13:00.

4. İşler süper gidiyor demedim, sadece fiyat yeteri kadar iskontolanmış olmalı dedim. Anlayana

Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Temeli olmayan manipülatif yükselişler geride sadece yeni mağdurlar bırakır. Kar marjı kalmamış, sandviç e bel bağlayacak kadar çaresiz bir şirketin hissesinde ki manipülatif yükselişi çıkış için değerlendiren acun işini ne denli profesyonel ve iyi yaptığını nazarımda ikna edilmeme bir adım daha yaklaştırdı. Çok şaşırmıştım böylesi karsız bir sektörün manipülatif patron hissesine bulaşmasına. Bir de Tekfen takıntısından vaz geçerse fonuna bir miktar yatırım yapabilirim.
    Sandviç yok satıyor.
    Günlerdir yollardayım.
    Diğer ülkelerdeki bayilerle epey sohbet ettim.
    Bizdeki sheller dünyanın hiçbir ülkesinde yok.
    1990 larda gitmeyi düşünüyorlardı ama 2000 lerde büyüme kararı aldılar ve uyguladılar.
    Şu andaki piyasa değeri komedi.
    Biz değer yatırımcısıyız.
    Herşey değerini bulur zamanı geldiğinde merak etmeyin.
    Şu 22.22 yi geçelim arkası gelir.

6. Kaç yıldır bu hissede olduğunuzu ben bile unuttum, 2006 dan bu yana takip ederim bu forumu.

Allah aşkına enflasyon ve kurlara karşı 10+ yıldır bu ucubeyi taşıyıp sabun gibi erimekle nasıl bir değer yatırımcısı olunuyor bir anlatında ibret alıp gaflete düşmeyelim

Bunun adı olsa olsa değer batırıcılığı olur.
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Temeli olmayan manipülatif yükselişler geride sadece yeni mağdurlar bırakır. Kar marjı kalmamış, sandviç e bel bağlayacak kadar çaresiz bir şirketin hissesinde ki manipülatif yükselişi çıkış için değerlendiren acun işini ne denli profesyonel ve iyi yaptığını nazarımda ikna edilmeme bir adım daha yaklaştırdı. Çok şaşırmıştım böylesi karsız bir sektörün manipülatif patron hissesine bulaşmasına. Bir de Tekfen takıntısından vaz geçerse fonuna bir miktar yatırım yapabilirim.
    Bay Bay Richard
    mac, ford, tupras, migros, garan thy gibi popüler hisselerin peşinde olan bir fon değil, karşıt yatırımın fona bürünmüş hali, onun için kısa vadeli yatırımcının çok tercih edeceği bir yer değil.)

8.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Bay Bay Richard
    mac, ford, tupras, migros, garan thy gibi popüler hisselerin peşinde olan bir fon değil, karşıt yatırımın fona bürünmüş hali, onun için kısa vadeli yatırımcının çok tercih edeceği bir yer değil.)
    BüyükVeri

Bu kısacık hayatta insan yaptığı her şey ile huzur bulmalı, hayatın kendisi zaten yeterince zor. Hal bu iken asla karşıt yatırım stratejisi ile çile çekmeye talip olamam. En zor yatırım stratejisi olan bu strateji kesinlikle bana hitap etmiyor, ben yatırımlarımda kulağımın arkasında yer bırakmayan tecrübelerimden sonra derin ibretler sonrası kurumsallık en başta büyüme/temettü/şeffaflık ve yatırımcı haklarının muteberliği ilkelerini prensip edinmiş şirketlere yatırım yaparak huzurla kazanmayı tercih etmiş bir faniyim.

Ağzımdan burnumdan kan getiren, hayatı dar eden, yediğimi içtiğimi zıkkım eden, zorlu bir strateji ile para kazansam ne olur kazanmasam ne olur. Benden ırak olsun.

Hele hele yolda yürümeyi bilmeyen, sonradan görme, cebinde akreple gezen, hasbel kader ''patron'' olmuş elin müptezelleri ile hiiiiç uğraşamam. Kimsenin ağız kokusunu çekemem.

Üç günlük dünyada yeterince dertle uğraşıyoruz zaten, birde üstüne kendi paramla kendimi rezil rüsva hallere sokamam.

Beni bağlar, size uymayabilir.
    Az insan çok huzur

Sayfa 727/748 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •