Sayfa 638/748 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 5980 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1. Pardon c şıkkı zaten %0 mış

2. Wasaban kardeşim beni belki hatırlarsınız, arada bir trcas alırım, zarar eder satarım, 6 ay sonra tekrar alır yine zararına satarım. En son bıraktığımda Shell ile bir imtiyaz sözleşmesi vardı. Bu sözleşme hâlâ carî mi? Ayrıca her yıl bu sözleşme gereği yanlış hatırlamıyorsam 7-8 milyon dolar civarı intifa senedi alıyordu. Hâlâ bu parayı aloyoymu? Eğer alıyorsa, Shell bir satın alma teklifi yapmazsa sonsuza kadar bu parayı almaya devam mı edecek? Shell deli mi bu parayı ödeyip duruyor, planiyne ki bunların. Doğalgaz çevrim santralinde işler nasıl gidiyor. Jeotermali satıp borçları ödedikten sonra bu şirket artık sürekli kar edecek bir safhaya mı geçti? Eğer vaktiniz varsa bu soruların cevabını da kapsayan bir bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler, saygılar.

3. 125 adet 64 bin usd. 8 milyon USD yapıyor. Bu parayı her sene alıyor mu trcas.

4. Her seferinde bu sözleşme nedeniyle, Shell trcasa teklif ederse piyango vurur diye düşünüp alıyorum bu hisseyi ama sonu hüsranla bitiyor.

5. Sayın GP şirketi iyi tanıyan bir yatırımcı olarak sizden de bir bilgilendirme ve değerlendirme alabilirsek çok sevinirim.

6.  Alıntı Originally Posted by zonn Yazıyı Oku
    Wasaban kardeşim beni belki hatırlarsınız, arada bir trcas alırım, zarar eder satarım, 6 ay sonra tekrar alır yine zararına satarım. En son bıraktığımda Shell ile bir imtiyaz sözleşmesi vardı. Bu sözleşme hâlâ carî mi? Ayrıca her yıl bu sözleşme gereği yanlış hatırlamıyorsam 7-8 milyon dolar civarı intifa senedi alıyordu. Hâlâ bu parayı aloyoymu? Eğer alıyorsa, Shell bir satın alma teklifi yapmazsa sonsuza kadar bu parayı almaya devam mı edecek? Shell deli mi bu parayı ödeyip duruyor, planiyne ki bunların. Doğalgaz çevrim santralinde işler nasıl gidiyor. Jeotermali satıp borçları ödedikten sonra bu şirket artık sürekli kar edecek bir safhaya mı geçti? Eğer vaktiniz varsa bu soruların cevabını da kapsayan bir bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler, saygılar.
    Selam.

Evet , “ imtiyazlı temettü” adı altında ödeme yapıyorlar. Bu sene belli bir cironun üzerine çıkıldığı içim daha az para girişi olmuş diyor du sunumda. Onun dışında 20m euro civarı santral borcu kalmış olması lazım. Şirket serbest nakit üretme anlamında düzlüğe çıkmış gibi gözüküyor ama hisse fiyatı çok oynak. Bekliyoruz , bakalım ne olacak

7. Belli bir cironun üstüne çıkılması nedeniyle para girişinin az olması mevzusunu anlayamadım.

8. Bir de sizce Shell ; ben bu satın alma işinden tamamen vazgeçtim, sözleşmeyi iptal ediyorum, artık imtiyazlı temettü de odemeyecegim diyebilir mi tek taraflı.

Sayfa 638/748 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •