Sayfa 256/748 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356 ... SonSon
Arama sonucu : 5980 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1.  Alıntı Originally Posted by GP Yazıyı Oku
    Hisse gidecekse şu anda faaliyet zararı var oda kara geçince kar ikiye katlar der götürürler.
    Gitmeyecekse kar mar hikaye olur.
    Netekim elektrik üretiyodu ürermiyodu muhabbeti yapuldı bi sürü ondan gitmiyo falan denildi.Ne oldu sonuçta😂😂
    Şeyh uçmaz, müridleri uçurur 😂

2.  Alıntı Originally Posted by €vrén Yazıyı Oku
    Santral 9 Ağustos'tan bu yana hala faal değil. Teminatla ilgili sorunlar çözülünce veya doğalgaz fiyatları düşüp elektrik fiyatları yükselip şartlar daha elverişli hale gelince çalışacak olabilir. Her gün bakıyorum ama şimdilik bir değişiklik yok.
    Sanırım en son aylık tavan fiyata yakın oluşan saatlik dilimlerde çalışmıştı.. Piyasa takas fiyatı ortalaması ve bize kullandırılan gaz arasındaki brüt kâr marjı burdan daha iyiye gitmeyebilir..

Elektrik zammı kaçınılmaz bu arada. EÜAŞ , bu Gtş lere sattığı elektriğe zam yaptıysa, mecbur Eylül başı tüm abone gruplarına zam gelmeli. Özellikle konut tarafına

3. Petrol devi saudi aramco, sadece 2 çeyrek karı 48 milyar usd..

https://twitter.com/e507/status/1558...DqwQmHfgA&s=19

4.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Petrol devi saudi aramco, sadece 2 çeyrek karı 48 milyar usd..

https://twitter.com/e507/status/1558...DqwQmHfgA&s=19
    https://twitter.com/alperucok/status...k802Qm71UogpVQ

Hayatının parasını kazanmış Suudi ler. Bakalım nerde bitecek bu döngü

5. Döviz borcu azalıyor, muhtemelen önümüzdeki yıl borç sıfırlanır. Bu saatten sonra santraldan zarar yazmasın yeter. Şu ortamda makul bir teklif gelir de santral satılırsa bizim için en iyi senaryo olur.

Elektrikli araç piyasasında ülke olarak hala yolun çok başındayız, zaten elektrik üretim maliyetlerini, yenilenebilir enerjinin payını artırarak düşürmediğimiz taktirde, ha dışardan petrol alıp işleyip dizel-benzin olarak araçlarda kullanmak ile dışardan doğalgaz kömür alıp onunla santralde elektrik üretip, bu elektriği araçlarda kullanmanın maliyet açısından çok bi farkı yok.

Özetle bu aşamada turcas için shell ve akaryakıt iş yolunun önümüzdeki bir kaç yıl çok karlı olacağını düşünüyorum. Petrol fiyatları yükselse de düşse de önümüzdeki yıllarda belli kar marjlarını koruyacağını düşünüyorum. Petrol fiyatlarında kısa sürede sert düşüşler olmadığı taktirde stok zararı yazmayacağımızı, hatta düşük petrol fiyatlarında satış hacminin artacağına, ayrıca bu enflasyonist ortamda litre bazlı maktu kar oranlarının epdk tarafından kademeli olarak artırılacağını düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by €vrén Yazıyı Oku
    Santral 9 Ağustos'tan bu yana hala faal değil. Teminatla ilgili sorunlar çözülünce veya doğalgaz fiyatları düşüp elektrik fiyatları yükselip şartlar daha elverişli hale gelince çalışacak olabilir. Her gün bakıyorum ama şimdilik bir değişiklik yok.

6.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Tenbagger cı Peter Lynch in Türkiye şubesi 10 katçı Borsacı Dede))

Müritleri telegrama akmaya devam ediyor, dün en son 1340 dı şimdi 1377 olmuş. 2000 olana kadar devam )
    İşlem günü olmamasına rağmen telegram nufusumuz dunden bugune 1377 den 1402 olmuş )

7. https://www.bloomberght.com/suudi-pe...-artis-2312863

Suudi petrol devi Aramco’nun kârında yüzde 90’lık artış

Suudi Arabistan milli petrol şirketi Saudi Aramco’nun kârı, petrol fiyatlarındaki yükseliş ve üretim artışının etkisiyle yılın ikinci çeyreğinde yüzde 90 arttı.

Suudi petrol devi Aramco’nun çeyreklik kârı yüksek petrol fiyatlarının etkisiyle yüzde 90 artış kaydetti.

Şirketin ikinci çeyrekte net kârı 48,4 milyar dolara yükseldi. Şirket geçen yılın aynı döneminde 25,5 milyar dolar net kâr açıklamıştı.

Aramco CEO’su Amin Nasser yaptığı değerlendirmede kısa vadedeki ekonomik baskılara rağmen petrol talebinde artışın devam etmesini beklediğini belirterek “küresel piyasalarda volatilite ve ekonomik belirsizlik sürerken yılın ilk yarısında yaşananlar sektörde devam eden yatırımların gerekli olduğu görüşümüzü teyit ediyor” ifadelerini kullandı.

Aralarında ExxonMobil ve BP’nin de olduğu dünyanın en büyük petrol üreticileri, Ukrayna’daki savaşın neden olduğu emtia fiyatlarındaki yükselişin etkisiyle bu dönemde rekor kârlar açıkladı.

Saudi Aramco hisseleri bu sene yüzde 25’in üzerinde yükseliş kaydetti.

8.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    İşlem günü olmamasına rağmen telegram nufusumuz dunden bugune 1377 den 1402 olmuş )
    FİBO direncine yaklaştık mı 😂

Sayfa 256/748 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •