Sayfa 636/748 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686736 ... SonSon
Arama sonucu : 5980 madde; 5,081 - 5,088 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1.  Alıntı Originally Posted by GP Yazıyı Oku
    Birçok hisse yarı fiyatına düştü.
    Hiç adil bir fiyatlama yok.
    Yinede halimize şükredelim.
    Elimizde kamu banka yada gyo hisseside olabilirdi(
    Kamu bankaları bugün geri alım yapmış

Abd de kaç GYO şirketi borsaya kote bilmiyorum ama bizdekinden az olduğuna eminim.. Çöplük burası, GYO çöplüğü
    Son düzenleme : wasaban; 17-02-2023 saat: 21:09.

2.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Büyüklerde alıcı/ satıcı dengesi oluşsun, sıra bizede gelebilir. Ne zaman, kestirmesi şimdilik zor.

Endeks fonu taşıyorum ama elimdeki hisseler yan tahta. Bende isterim bizede gelmelerini ama kısada öyle bir beklentim henüz yok. Muhtemelen Mac gibi hisse senedi yoğun fonlar, bir süre daha xu30 dan ayrışacak.
    Hisse yoğun fonlara yatırımcı giriş çıkışları nasıl seyredecek bakalım. Son bir iki günde çıkış durdu yavaştan girişler başladı gibi görünüyor. Ancak girişlerin devamı için borsanın genele yayılan bir yükselişi olması lazım ki fon fiyatları artsın yatırımcı da artışı görüp yatırımını artırsın. Şu anda oynaklık çok fazla, hisselerin yarısı yükseliyorsa yarısı düşüyor, fon fiyatlarında belirgin bir artış pek yok. Böyle kararsızlık ortamında yeni yatırımcının cesaret etmesi zor. Gelecek hafta iyi başlarsa birkaç gün iyi geçerse devamı da gelebilir diye umalım. Gelecek hafta da bir gün yükseliş bir gün düşüş testere formasyonuna bağlarsa işimiz zor.

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Kamu bankaları bugün geri alım yapmış

Abd de kaç GYO şirketi borsaya kote bilmiyorum ama bizdekinden az olduğuna eminim.. Çöplük burası, GYO çöplüğü
    Geri alım yapsa nolcek.
    Dolar bazında göçük.
    Hergün alsa nafile.
    Gyo en son 31 di bistte

4. wasaban arkadaşım 3 4 sene kadar bende trcas taşımıştım hala trcas taşıdığınıza inanamıyorum...performansınızda en ufak değişim olmadan devam ediyorsunuz. Açıkçası sizi eleştireceğim... bu kadar uzun süreli yatırımcı olup doğru şirkette olmadığınızı kendiniz dahil herkez düşünebilir diye düşünüyorum...temettü ve büyüme şirketi olmadığı açık...

5.  Alıntı Originally Posted by salt Yazıyı Oku
    wasaban arkadaşım 3 4 sene kadar bende trcas taşımıştım hala trcas taşıdığınıza inanamıyorum...performansınızda en ufak değişim olmadan devam ediyorsunuz. Açıkçası sizi eleştireceğim... bu kadar uzun süreli yatırımcı olup doğru şirkette olmadığınızı kendiniz dahil herkez düşünebilir diye düşünüyorum...temettü ve büyüme şirketi olmadığı açık...
    Bizim borsamızda 10 tane şirket var. Alımlarınızı kademeli uzun vadeye yaydığınızda diğer tüm enstrümanların getirilerini katlayacak. Örnek : Koç grubu hisseleri- şişe cam- ereğli

Diğer tüm hisseler sürünürken alınır, beklenir ve satılır.

6. Piyasada bazı döngüler vardır. “ Ne alsan gidiyor abi” dönemi bittiğinde, para xu30 sanayi- banka tarafına park eder. Piyasa büyükler üzerinden fiyatlanır.

Bu ABD de benzer. “ Meme “ stock dedikleri şirketler, risk algısı arttığında dipten %100-200 kalkar, risk algısı azaldığında zirvesinden %60-70 çekilir. Ha parada bu küçük- orta büyüklükte şirketlerden kazanılır, o ayrı ama zor bir süreç

7. Elektrik tarafında mevsimsellik şu an gaz santrali lehine çalışıyor. Akaryakıt tarafınındaki litre bazlı kaybı ölçmek zor. Onun için Mart 2023 raporunu görmek lazım. Milli hasılanın %5 nin etkilendiği düşünülürse, depremden sonra akaryakıt piyasasında bir o kadar litre bazlı daralma beklemek doğru olacak.

Sayfa 636/748 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •