Sayfa 103/177 İlkİlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 817 - 824 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Sanırım şu an için yatırımcının elindeki döviz başı boş duracağına, Eurondlarda uzun vadede durmasını tercih ediyorlar.
    Emekli maasinin 7.500 TL. oldugu bir ulkede, yilda 3.600 dolar Eurobond geliri olsa, adam gecinir.

300 dolar 5.820 TL. yapiyor, bugun icin.

Ben sahsen vergi cikmayacak kadar almak dogru olur diye dusunenlerdenim.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Emekli maasinin 7.500 TL. oldugu bir ulkede, yilda 3.600 dolar Eurobond geliri olsa, adam gecinir.

300 dolar 5.820 TL. yapiyor, bugun icin.

Ben sahsen vergi cikmayacak kadar almak dogru olur diye dusunenlerdenim.
    Eger altin mi Eurobond mu derseniz, kesinlikle Eurobond.

Yatirim tavsiyesi degil, fikrimizdir.

3.  Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    GİB'e sordum. Eğer Eurobond gelirleri 70.000'i aşıyor ise sonrasında giderlerle bu rakam 70.000'in altına inse bile kalan bedel ne ise o bedel üzerinden vergi veriliyormuş.

Matrahı bir kere geçtin mi yapacak birşey yok yani.
    benim de bilgim bu yöndeydi ama teyit ettirmeniz iyi olmuş. teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    2012 tarihinin gerisinde seçime izin vermiyor kutudan , ancak boş bırakınca da beyanname onayında şu hatayı veriyor.

Bu kısmı nasıl geçtiniz?

Bende boş bırakınca da geçmiyor.

Menkul Sermaye İradı Gelirleriniz tablosunda İhraç Tarihine izin veren bir İrat Türü bilgisi girilmişse İhraç Tarihi bilgisi de girilmelidir.

Bende 3 ayrı ihraç tarihi ile 2 ayrı eurobond var. İlkinin ihraç tarihi 2014 onu kabul ediyor ama 2008 ve 2005 olanları kabul etmiyor.

Boş geçince de beyanname onay kısmında ihraç tarihi girilmezse devam edemezsiniz diyor.

13.1.2005 ve 27.2.2008 tarihlerini girmedim. Ancak 13.1.2022 ve 27.2.2022 olarak yazınca kabul ediyor. Bu şekilde girsem bir sorun olur mu acaba?

Ekleme: Şu şekilde çözebildim. Hiç tarih kutucuğunu seçmeden direk tarih girdim. O zaman kabul etti ve garip bir şekilde tekrar kutucuk çıkınca bu sefer 2012 öncesindeki tarihler de kutucukta gözükmeye başladı!
    kaydedilmiş eski taslağın (ihraç tarihleri silinmiş) üzerinden girmeye izin vermedi bende. satırları silip tekrar satır ekleyip tarihleri dediğiniz gibi yazınca oldu. tekrar taslak olarak kaydetmekten tırstım. direkt ödemeye geçtim ödedim.
    Son düzenleme : shorts; 28-03-2023 saat: 02:14.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    benim de bilgim bu yöndeydi ama teyit ettirmeniz iyi olmuş. teşekkürler.
    Rica ederim.

Acemiliğimize denk geldi vergi ödedik. Ben Eurobondları 2020 yılında almıştım. Bir hesap yaptım, bugün satsam endeks düzenlemesiyle ciddi zararda. Aralıkta elimdeki kağıtların bir tanesini satıp geri alsam, zarar geliri karşılıyormuş.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    kaydedilmiş eski taslağın (ihraç tarihleri silinmiş) üzerinden girmeye izin vermedi bende. satırları silip tekrar satır ekleyip tarihleri dediğiniz gibi yazınca oldu. tekrar taslak olarak kaydetmekten tırstım. direkt ödemeye geçtim ödedim.
    Evet ihrac tarihi kısmındaki yazılım kodları hatalı. Buna rağmen beyannamede bu girişlerin harfiyen doğru olmasını istiyor.
    Yıllardır pek bir ilerleme olmalı. Seneye inşallah düzelir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Eurobond da saklama MKK ücreti kesmişler başına gelen var mı ilk kez oldu bende

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Eurobond da saklama MKK ücreti kesmişler başına gelen var mı ilk kez oldu bende
    bende işyatırım saklama komisyonu+bsmv kesiyor. hsbc yi kontrol etmedim hiç ama o da kesiyordur.

Sayfa 103/177 İlkİlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •