Sayfa 12/182 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1451 madde; 89 - 96 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. sanırım bu cds le şuan eurobond almak pek mantıklı değil. tekrar 800-900 lere gelmesini bekleyeceğim ben alım için. az önce dinlediğim bi yorumcu da 5 yıllıklarda 14-15 faizi cok rahat bekliyorum dedi. bakalım..

eurobond alırken hangi eurobondu alacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?
    getiri, kupon faizi, kirli fiyat gibi sütunlardan hangileri daha önemli oluyor alımda?

bir de yıllık kupon geliri 70 bin tl altında kalırsa vergi yok sanırım.
    yani 20-30 bin dolar civarı bir parayla eurobond alırsak, vergi sorunu yaşamayız heralde. yanlış anlamamışımdır umarım?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,103
    Taze taptaze en taze

CDS 661.37 ve dunun kapanisi 675.86 idi,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Ankara ile Suudi Arabistan arasında Türkiye'nin döviz rezervlerini güçlendirmek için 20 milyar dolarlık para girişi üzerine görüşmeler yapıldığı belirtildi.

İngiltere merkezli haber ajansı Middle East Eye'a konuşan bir Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynağı, Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık para girişi için teknik görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman , geçen ay Ankara'da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

Öte yandan kaynak, Rusya'dan Türkiye'ye şu ana kadar 7 milyar dolarlık bir finansman aktarımı gerçekleştiğini söyledi. Eski Merkez Bankası Başkanı Hakan Kara da Twitter'da paylaştığı hesaplamalarında rezervlerde 7.3 milyar dolarlık bir artış olduğunu tespit etmişti. Bloomberg'den Fikret Kozok'a konuşan üst düzey Türk yetkililere göre Rus devlet şirketi Rosatom geçen hafta eski adı Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi olan Türkiye'deki alt kuruluşa yaklaşık 5 milyar dolar gönderdi.

Kaynak, Türkiye'nin Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'dan da benzer para girişleri beklediğini söyledi.

Kaynak: T24

4.  Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    CDSâ��nin düşmesine seviniyorum ama neden düştüğünü de anlamış değilim. İnşallah birilerine çıkış imkanı sağlayıp masayı devirmek için değildir.
     Alıntı Originally Posted by samet1599 Yazıyı Oku
    CDS 675 diyorlar
    Suuddan para gelecek herhalde
    Gelişmekte olan ülkelerin CDS lerinde düşüş var.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. 5 yildan az vadeli ise o zaman alis ve satis dan olusan kazancin vergisini veriyorsunuz
    kupon odemelerinde ise 71 bin siniri var bunun altinda beyanneme vermenize gerek yok

Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    Vergi konusunun tekrar üstünden geçsek iyi olacak. Hatırlatma mahiyetinde
    Alış-satışlarda tüm gelir vergiye tabidir değil mi?
    ....

6. Benimde bir sorum var bu zamana kadar eurobond a hic bulasmamistim
    onumuzdeki hafta biraz alayim diye dusunuyorum . bugun biraz konustuk muhasebeciden vergi hakkinda bilgileri felan da aldim o konularda sorun yok

almak istedigim miktari 2 ye bolerek su sekilde almak istiyorum
    1:2028-2029--2030 vadeli
    2:2023 den 2027 e kadar
    eurobond icin kullanacagim para banka kasasinda duran dokunulmayan unutulmus para aldigim euro bondlari son gunune kadar tutma amaci ile aliyorum amac sadece kupon odemeleri .
    2030 11.78 kupon odemeli devlet 115$ ilk kupon odemesine 150 gun var

2029 vadeli 7.25 kupon odemeli devlet 90$ kupon odemesine 50 gun var

bu ikisinden birisini tercih etsek sanirim 11.78 kupon odemeli almak daha kazancli degilmi ?

eurobond alirken sadece devlet mi aliyorsunuz yoksa ozel sektor de varmi ?
    Sisecam Isbankasi Koc Holding Arcelik 2025 2026 vade var kupon odemeleri 7 civarinda kirli fiyatlarida 90-94 civarinda
    ayni vadelerde devlet de var ama kupon odemeleri 5 civarinda ve kirli fiyat da 100 civarinda
    ....

7. EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Benimde bir sorum var bu zamana kadar eurobond a hic bulasmamistim
    onumuzdeki hafta biraz alayim diye dusunuyorum . bugun biraz konustuk muhasebeciden vergi hakkinda bilgileri felan da aldim o konularda sorun yok

almak istedigim miktari 2 ye bolerek su sekilde almak istiyorum
    1:2028-2029--2030 vadeli
    2:2023 den 2027 e kadar
    eurobond icin kullanacagim para banka kasasinda duran dokunulmayan unutulmus para aldigim euro bondlari son gunune kadar tutma amaci ile aliyorum amac sadece kupon odemeleri .
    2030 11.78 kupon odemeli devlet 115$ ilk kupon odemesine 150 gun var

2029 vadeli 7.25 kupon odemeli devlet 90$ kupon odemesine 50 gun var

bu ikisinden birisini tercih etsek sanirim 11.78 kupon odemeli almak daha kazancli degilmi ?

eurobond alirken sadece devlet mi aliyorsunuz yoksa ozel sektor de varmi ?
    Sisecam Isbankasi Koc Holding Arcelik 2025 2026 vade var kupon odemeleri 7 civarinda kirli fiyatlarida 90-94 civarinda
    ayni vadelerde devlet de var ama kupon odemeleri 5 civarinda ve kirli fiyat da 100 civarinda

https://arastirma.isyatirim.com.tr/2...ni-10-08-2022/
    Bu linke bakın getirilere odaklanın, birikmiş kupon faizi fiyata yedirilir. Bu nedenle bir avantaj veya dezavantaj yaratmaz.

Getiri yaklaşık 9,3-9,4 gözüküyor. Bu kurumdan kuruma değişir.

Bu durumda 2030 olanda şimdi 113 ödeyeceksiniz vade sonunda 100 alacaksınız. Bu sürede fazla 13 doları faizlerle alacaksınız.
    2029’da 91 gözüküyor. Şimdi 91 vereceksiniz vade sonunda faizlere ek olarak 100 geri alacaksınız. Kuponların vergisine ek olarak
    91 verip 100 aldığınız için dönem sonunda 9 doların vergisini ödemeniz gerekiyor
    .
    2030’da başta fazla ödediğiniz için kupon faizlerinden vergi geleceği için vade sonunda 113 verip 100 aldığınızdan ana para vergisi yok.

Uzun lafın kısası getiri aynı vergi ve para akışı farklı kararı buna göre vermeniz gerekiyor.
    Özel sektörde min 100 bin dolar alım şartı var.

Benim bildiğim bunlar ama insanız bu nedenle sizde bilgileri teyid etmeden kabul etmeyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    5 yildan az vadeli ise o zaman alis ve satis dan olusan kazancin vergisini veriyorsunuz
    kupon odemelerinde ise 71 bin siniri var bunun altinda beyanneme vermenize gerek yok
    5 yıl olayı ile ilgili yazılı belge var mı? hiç duymamıştım

Sayfa 12/182 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •