Sayfa 121/182 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171 ... SonSon
Arama sonucu : 1449 madde; 961 - 968 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bir şey daha bu alış ve satış fiyat farkı getirisinden yani gelirden bir miktar vergi muafiyeti var mıdır?
    Şöyle ki, alım tarihinden (ay bazlı) itibaren yi-ufe farkı işletiliyor.

Yani aldığınız maliyete bu tarihler arasındaki fark ekleniyor, buna göre satış fiyatinizdan kâr olan kısım için vergi ödeniyor.

2. Merhaba,

ODEA Bank, Akbank, Ülker gibi USD cinsinden Eurobond’u olan var mı ? Getri olarak oldukça yüksek. Fakat, risk çok mudur bilemedim.

Teşekkürler

İki arkadaşım Pegasus ve İş bankası Eurobondlarını almıştı. Min. 200 bin nominal alınması dezavantaj, vergi olmaması avantaj diye biliyorum. Risk durumu kişiye göre değişir. Bir şey demek zor gerçekten.

Alıntı Originally Posted by Miroslav Yazıyı Oku
    Merhaba,

ODEA Bank, Akbank, Ülker gibi USD cinsinden Eurobond’u olan var mı ? Getri olarak oldukça yüksek. Fakat, risk çok mudur bilemedim.

Teşekkürler
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

4. IBKR’den minimum 1K olarak alınabiliyor. Türk Telekom var mesela... Yield oranı baya yüksek, 1 sene vadeli..

IBKR konusunda biraz bilgi verebilir misiniz? Eurobond ve Amerikan borsasından ETF almak istiyorum. Hesap açma ve para transfer işlemleri zor oluyor mu?

Alıntı Originally Posted by Miroslav Yazıyı Oku
    IBKR’den minimum 1K olarak alınabiliyor. Türk Telekom var mesela... Yield oranı baya yüksek, 1 sene vadeli..

7.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Orası daha kolay. Bir kere ibkr ye aktarirsaniz ibkr den ayda bir wise hesabina pata aktarmak ücretsiz. Bir defa wise a aktarinca ister oradan direkt kullan, ister banka hesabına havale yap
    Oyle kolay degil. TR den zamaninda TL yollayip yatirimlarimi orada yapmistim. Fransada yasadigim icin ihtiyacim olunca gecen ay wise a USD gonderdim. Email geldi, Wisedan hic para yatirmadiniz, lakin para cekimi yaptiniz. Kurallara aykiridir, ikincide hesabiniz kapatilir diye. Simdi onunla ugrasiyorum. IBKR ye para yatirmak kolay, cekmek zor.

8.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Doğru biliyorsunuz çoğu banka Euroclear vs gibi kurumlarda saklıyor bondlari.

Burada tabi aslolan güven, yarın birileri çıkıp eurobond yabancı yatırımcı içindir vs deyip yerilileri faiz lobisi olarak nitelendirilebilir,
    Yerlilere ait eurobondlari su fiyattan ve su kurdan bozdum, TL olarak hesabınıza yatırdım dese elden bişi gelmez mesela.

Tabi bunlar hep varsayım ama temelde maalesef paranın yurtdışında olması yurt içinde olmasına göre daha çok güven veriyor bazı durumlarda
    Bu konuda tereddutlerim var. Birisi aydinlatirsa memnun olurum

Bana gore bankalarin sattigi parca eurobondlar bize ait olmayip, aslinda bankalara ait. Onlara gelen kupon odemesini bizim hesaplara aktariyorlar. Lakin 200K uzeri alirsaniz sizin adiniza eurbond kaydediliyor diye dusunuyorum.

Dolayisiyla herhangi bir sey oldugunda elimizde birsey olmayabilir. Aynisi IBKR icin de gecerli, bizim adimiza aliyor ve sakladigini iddia ediyor. Var mi yok mu bilemeyiz.

Sayfa 121/182 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •