Sayfa 146/177 İlkİlk ... 4696136144145146147148156 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Arkadaşlar benim 2 ay sonra itfa olacak eurobonlarım var...Şimdi itfada yeni kağıt mı yoksa paramızı mı veriyorlar...Tecrübesi olan paylaşırsa memnun olurum...
    Paranizi veriyorlar.

Yeni EB alip almamak senin tercihin.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Paranizi veriyorlar.

Yeni EB alip almamak senin tercihin.
    teşekkürler ;

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sn Tinaz,

Misal yıllık 6.000 dolar faiz geliri elde ettim. Gelir vergisi beyannamesi verip vergi vermem gerekiyor mu?
    2023 için istisna sınırı nedir?
    2023 icin olan beyan limiti henuz aciklanmadi, fakat 2022 icin faiz kazanci 70bin liradan fazla ise beyan edilir...tabi bu baska geliriniz olmamasi durumunda...eger menkul sermaye iradi geliriniz ve stopaja tabi gayrimenkul sermaye iradi geliriniz varsa, hepsi toplanip 70bin liralik limit o sekilde dikkate aliniyor (20bin eurobond faiz geliriniz, 50bin kira geliriniz, 15bin hisse senedi satisindan elde ettiginiz gelir varsa, toplami 70bin uzerinde olacagi icin eurobond faiz geliriniz 70bin'in cok altinda bile olsa beyana dahil etmelisiniz)

4.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Bir çok düz muhasebecinin , bu eurobond vergi beyannameleri verme konusunda da yetersiz kalacağını düşünüyorum. Bu iş anca mali müşavirlerle olur sanki , gerçi onların hizmeti de ucuz olmayacaktır.
    işin kötüsü tabirinizle düz mali müşavirlerin de çoğu bırakın eurobond mevzuatını, eurobondun ne olduğu bile bilmiyor olabilir malesef.

Alıntı Originally Posted by erinc Yazıyı Oku
    2023 icin olan beyan limiti henuz aciklanmadi, fakat 2022 icin faiz kazanci 70bin liradan fazla ise beyan edilir...tabi bu baska geliriniz olmamasi durumunda...eger menkul sermaye iradi geliriniz ve stopaja tabi gayrimenkul sermaye iradi geliriniz varsa, hepsi toplanip 70bin liralik limit o sekilde dikkate aliniyor (20bin eurobond faiz geliriniz, 50bin kira geliriniz, 15bin hisse senedi satisindan elde ettiginiz gelir varsa, toplami 70bin uzerinde olacagi icin eurobond faiz geliriniz 70bin'in cok altinda bile olsa beyana dahil etmelisiniz)
    2023 150 bin olarak 2022 Aralık da açıklandı.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    2023 150 bin olarak 2022 Aralık da açıklandı.
    kaynak paylasabilir misiniz

tamamdir ulastim kaynaga; https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...21230M2-13.htm

Alıntı Originally Posted by erinc Yazıyı Oku
    kaynak paylasabilir misiniz

tamamdir ulastim kaynaga; https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...21230M2-13.htm
    Simdilik gelir vergisinin 2 dilimi olarak belirlendiğinden 150 bin.
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

8. Herkese merhaba,
    Ben ilk kez 4 ay önce ziraat döviz tahvili aldım. Vadesi bugundü. Tüm gün baktım ama ne anapara ne faiz dönmedi.
    Sımdı baktıgımda vade 2 ekim olarak güncellenmiş. Normal midir acaba? Aylardır 29 eylül dü hep.

Sayfa 146/177 İlkİlk ... 4696136144145146147148156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •