Sayfa 176/178 İlkİlk ... 76126166174175176177178 SonSon
Arama sonucu : 1417 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    mantıklı fakat euro olarak almak yerine biraz zararla dolara çevirip o şekilde almak daha mı iyi olur acaba, daha önce hiç eurobond almadığım için pek de fikrim yok gerçi.

Ben olsam fon yerine Eurobond'un kendisini alirdim.

Euro'yu dolara cevirip oyle alirdim, cunku Euro ile satilan Eurobond faizi 1 yilda bir veriyor, dolar olanlar 6 ay da bir.

2. Euro ile alınan fonlar bana da çok karışık geldi, hangisi ne kadar riskli, risksiz olanın getirisi ne kadar olur anlayamadım bir türlü, direk eurobond almak daha mantıklı mutlaka fakat şimdi git bankadan çek (tabi o kadar miktarı verirlerse) sonra bozdur dolar al, o sırada epey zarar olacak, yani bu da zor. Yılda bir kupon vermesi hiç önemli değil de benim bankada euro ile alınan 4 tane görünüyor hangisini almalı bilemedim. Boyutu mecburen düşürünce böyle kötü çıkıyor.

Screenshot_1 (1) (1).jpg

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Euro ile alınan fonlar bana da çok karışık geldi, hangisi ne kadar riskli, risksiz olanın getirisi ne kadar olur anlayamadım bir türlü, direk eurobond almak daha mantıklı mutlaka fakat şimdi git bankadan çek (tabi o kadar miktarı verirlerse) sonra bozdur dolar al, o sırada epey zarar olacak, yani bu da zor. Yılda bir vermesi hiç önemli değil de benim bankada euro ile alınan 4 tane görünüyor hangisini almalı bilemedim. Boyutu mecburen düşürünce böyle kötü çıkıyor.

Screenshot_1 (1) (1).jpg
    Euro ile alinan Eurobond bence dogru degil, hem dusuk faiz hem 1 yil.

Dolar olani alirdim ben olsam.

Hangisini secmek konusu tamamen sizle ilgili, para 6 ay sonrami 10 yil sonrami lazim, bu soru sizi dogru sonuca goturur.

4. Ben 2030 vadeli Isbank listesindeki 630 sayili Eurobond'u aldim mesela.

6 ay da bir % 5.93 veriyor. Yillik % 11.86

Bu oran dolar olarak oldukca yuksek bir getiri.

https://www.isbank.com.tr/en/eurobond-prices

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Euro ile alinan Eurobond bence dogru degil, hem dusuk faiz hem 1 yil.

Dolar olani alirdim ben olsam.

Hangisini secmek konusu tamamen sizle ilgili, para 6 ay sonrami 10 yil sonrami lazim, bu soru sizi dogru sonuca goturur.
    Bence de doğru değil ama euro'yu dolara bankadan çevirsem çok zarar ediyorum, bankadan çekip döviz bürosundan çevirmek daha mantıklı herhalde, bakayım banka nakit olarak verirse öyle yapayım, keşke bankaya yatırmadan yapsaydım.
    Para da lazım olur mu olmaz mı tahmin etmek zor tabi, lazım olursa ve vadeden önce satmak gerekirse bu işin zarar etmesi de var sanırım. 2030 vadeli de gerçekten güzelmiş 200k altı ile alınıyorsa ondan almak isterim.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bence de doğru değil ama euro'yu dolara bankadan çevirsem çok zarar ediyorum, bankadan çekip döviz bürosundan çevirmek daha mantıklı herhalde, bakayım banka nakit olarak verirse öyle yapayım, keşke bankaya yatırmadan yapsaydım.
    Para da lazım olur mu olmaz mı tahmin etmek zor tabi, lazım olursa ve vadeden önce satmak gerekirse bu işin zarar etmesi de var sanırım. 2030 vadeli de gerçekten güzelmiş 200k altı ile alınıyorsa ondan almak isterim.
    Bu 200K TL.mi ?

Alis fiyatiniz o listede yaziyor, 1000 dolarlik eurobonda 1.289 dolar vereceksiniz, ne zaman isterseniz 1.265 dolardan satacaksiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu 200K TL.mi ?

Alis fiyatiniz o listede yaziyor, 1000 dolarlik eurobonda 1.289 dolar vereceksiniz, ne zaman isterseniz 1.265 dolardan satacaksiniz.
    200 bin dolar, iş bankasından bazı eurobond'lar bu miktarın altında alınmıyor diye duymuştum ama bu onlardan değil herhalde. Benim miktar çevirince 90 bin dolar ediyor, belki üzerine biraz daha ekleme yaparım. Tam incelememiştim tekrar bakayım, vergi durumu biraz karışık olduğu için uzak duruyordum onu da hesaplamaya çalışayım nasıl yapacaksam onu da bilmiyorum, bayramdan sonra son kararımı vereyim artık.

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    200 bin dolar, iş bankasından bazı eurobond'lar bu miktarın altında alınmıyor diye duymuştum ama bu onlardan değil herhalde. Benim miktar çevirince 90 bin dolar ediyor, belki üzerine biraz daha ekleme yaparım. Tam incelememiştim tekrar bakayım, vergi durumu biraz karışık olduğu için uzak duruyordum onu da hesaplamaya çalışayım nasıl yapacaksam onu da bilmiyorum, bayramdan sonra son kararımı vereyim artık.
    Bayramdan sonra Isbank'taki calisanlarla bir gorus.

Randevu al ve isi bilen biri ile gorus.

Onlar sana en az zararla ne yapacagini soyleyeceklerdir.

Kolay gelsin.

Sayfa 176/178 İlkİlk ... 76126166174175176177178 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •