Sayfa 25/182 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Arama sonucu : 1453 madde; 193 - 200 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Evi uZaktan bir akrabaya satın home ofis kira ödeyin elektrik doğalgaz internet telefon vs masraflar kardan düşersiniz kuponlardan
    Evi hanımdan kiralarsak olmaz mı

2. Stopajı bizödüyotuz firmayız sonuçta home ofis oda olur
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Evi hanımdan kiralarsak olmaz mı

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Satista catir catir vergi olur
    Eger satmazsak.bence odeme sadece faiz geliri icin olur.

rxpu mesaj kutun dolmus .bosaltırmısın....

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Banka borcu tahsil edemeyince varlik firmasina satiyo onlarda mirascilari arayip taciz ediyo
    Mirasci da asil borclu olmadigini one surup gerekli belgeler ile mahkemeye basvuruyo

Bu da baska bi durum...
    Mirasçı red-i miras yapmadıysa her türlü borcu da üstlenmiş olur. Bu konu da sadece anne- babanız değil, kardeş, amca, teyze,hala vb de dikkat etmek lazım. Onların mirasçıları da mirası red etmişlerse bu tiksinç varlık şirketleri size de muhattap olurlar.
    Benim batak bir amcam var onun borçları yüzünden arayan varlık şirketlerinden bıktım valla. Adam hayatta olduğu için direkt benden para isteyemiyorlar ama her telefonlarında geriliyorum.
    Adam ölürse hemen avukatımla görüşeceğim, başıma iş almayayım ne olur ne olmaz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by kalamura12 Yazıyı Oku
    Bu sene enflasyon çığrından çıkınca alış satış tarihine göre yapılan endekslemeye göre reel olarak zararda çıktım. Cdslerin daha da yükseleceğini bekledığimden fırsat bu fırsat deyip aldığım uzun vadeli eurobondları elimden çıkardım. Enflasyon endekslemesine göre reel olarak zararda çıktığımdan alım satım kazancımdan dolayı vergi çıkmıyor fakat bu alım satımı yine de beyan etmek zorunda mıyım?
    Konu hakkında bir bilgisi olan var mı acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by kalamura12 Yazıyı Oku
    Konu hakkında bir bilgisi olan var mı acaba?
    Kar oluşmadığı için beyan da olmaz diye düşünürüm. (zaten sistem kabul etmez)

Ancak; ilerde oluşabilecek sorgu-sualin önüne geçmek için Vergi Dairesine durumu izah eden bir dilekçe verilmesi faydalı olur.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Banka borcu tahsil edemeyince varlik firmasina satiyo onlarda mirascilari arayip taciz ediyo
    Mirasci da asil borclu olmadigini one surup gerekli belgeler ile mahkemeye basvuruyo

Bu da baska bi durum...
    Mirasçı/Mirasçıların hissesine düşen güncel değer murisin borcundan fazla ise mirasçılar asliye hukuk mahkemesinde reddi miras davası açar. Mahkemenin tayin edeceği bilirkişiler marifetiyle mirasbırakını vefat tarihi itibari ile TL cinsinden varlığı hesaplanır.

Sayfa 25/182 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •