Sayfa 26/182 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
Arama sonucu : 1452 madde; 201 - 208 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Şimdi bu enflasyonla gelecek yıl eurobond faiz gelirlerinde vergi sınırı kaç lira olur.Tahmini olan var mı.Bu yıl için benim bildiğim sınır 2022 için yani 70 bindi diye biliyorum

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şimdi bu enflasyonla gelecek yıl eurobond faiz gelirlerinde vergi sınırı kaç lira olur.Tahmini olan var mı.Bu yıl için benim bildiğim sınır 2022 için yani 70 bindi diye biliyorum
    En az 140bin bekliyorum ama devlet baba bu sağı solu belli olmaz. Yuvarlak 100 yapalım da diyebilir.

Bu gelir sadece eurobond gelirimi baska gelirlerden ne ekleniyor?

Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    En az 140bin bekliyorum ama devlet baba bu sağı solu belli olmaz. Yuvarlak 100 yapalım da diyebilir.
    Bu 70000 sınır 2022 de elde edilen eurobond geliri midir?yok

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    2022 yili icinde elde ettiğiniz, kupon faiz gelirlerinde beyan sınırı 70,000.

Bu 70,000 ini hesaplarken stopaja tabii tüm gelirlerinizin toplamı dikkate alınır. Yani kupon faiz geliri hariç dükkan, işyeri, ofis serbest meslek gelirlerinizin toplamının 70 binin altında kalması gerekir.

70 bini geçerse 1 kuruş bile kupon faiz geliriniz de olsa 2023 yılı mart ayında gelir vergisi ile beyan etmek zorundasınız.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Akraba ya kira beyannamesi ve vergi cikar, bedelsiz oturcam diye bi yazi mi almali...Home ofis yapip sirket te acmak lazim ki o zaman da sirket acma masraflari var... Ayrica akraba olur belki akbaba evi bana vermez cik anam gelcek der sonra kapiya balta ile girisebilir ornek bu aksamki tv haberi...

Yani biz pasa para vergimizi vermeye devam edelim derim....

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Evi uZaktan bir akrabaya satın home ofis kira ödeyin elektrik doğalgaz internet telefon vs masraflar kardan düşersiniz kuponlardan
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Amcanizin cocugu yoksa once babaniza o hayatta degilse size kalir borc...
    alacak cok bisi degil se olumu takip eden 3 ay icinde kesinlikle reddi miras yapin kurtulun...

Benim bir akraba kendi annesine reddi miras dava acti bilemedigi borclar olabilecegi icin ama ona reddi miras davasi onaylanmadi yoksa su an miras kalan evi de olamayacati, cok enteresan seyler olabiliyor...

Gorusmedigin akrabanin da miras almadigin da dahi borcu miras kalabiliyor berbat seyler...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Mirasçı red-i miras yapmadıysa her türlü borcu da üstlenmiş olur. Bu konu da sadece anne- babanız değil, kardeş, amca, teyze,hala vb de dikkat etmek lazım. Onların mirasçıları da mirası red etmişlerse bu tiksinç varlık şirketleri size de muhattap olurlar.
    Benim batak bir amcam var onun borçları yüzünden arayan varlık şirketlerinden bıktım valla. Adam hayatta olduğu için direkt benden para isteyemiyorlar ama her telefonlarında geriliyorum.
    Adam ölürse hemen avukatımla görüşeceğim, başıma iş almayayım ne olur ne olmaz.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. Pazartesi itfa var, dört gözle bekliyorum.
    Vergilerinizi de ödeyin derim, yoksa 5yil sonra kan alıyorlar.

Sayfa 26/182 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •