Sayfa 41/181 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 1444 madde; 321 - 328 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Bunlar oluyo ise biz bosa mi vergi filan verip beyanname ile ugrasiyoruz yahu..........

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    geçen gün arkadaşım anasınıfı öğrencisine hesap açtı vakıftan bilgine shorts bey
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    geçen gün arkadaşım anasınıfı öğrencisine hesap açtı vakıftan bilgine shorts bey
    hocam teşekkürler bilgi için ama ben geçen sene hallettim o işi hsbc ile. yalnız orada velisi beyanla yükümlü mü değil mi konusu muğlak. ancak hesabı eşim açtığı için beni bağlamıyor. eşimin de beyana tabi ek geliri olmadığı için limite kadar sorun yok.

3. yalnız eşim adına da eb alırsak bir araştırmak gerekecek mecburen.

4. Hazine ve Maliye Bakanlığı, dolar cinsi tahvil ihraç miktarının 1,5 milyar dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"2022 yılı dış finansman programı çerçevesinde, Dolar cinsinden 2028 vadeli bir tahvil ihracı için 7 Kasım 2022 tarihinde Bank of America Merrill Lynch, Goldman Sachs ve J.P. Morgan’a yetki verilmişti.

Söz konusu ihraç aynı gün sonuçlanmış ve ihraç miktarı 1,5 milyar Dolar olarak gerçekleşmiştir. İhraç tutarı 15 Kasım 2022 tarihinde hesaplarımıza girecektir.

15 Ocak 2028 vadeli tahvilin kupon oranı %9,875, getiri oranı %10,000 olarak gerçekleşmiştir. İhraca 150’nin üzerinde yatırımcı, ihraç tutarının 3 katından fazla talep göstermiştir.

Tahvilin %33’ü ABD, %27’si Türkiye, %22’si Birleşik Krallık, %10’u diğer Avrupa ülkeleri, %7’si Orta Doğu ve %1’i diğer ülkelerdeki yatırımcılara satılmıştır. Bu tahvil ihracıyla birlikte 2022 yılında uluslararası sermaye piyasalarından toplam 9 milyar ABD doları tutarında finansman sağlanmıştır."
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

US900123AL40dan sonra en yüksek faizli Eurobond bu oluyor sanırım. Mevcut Eurbond'ların fiyatlarını etkiler mi bu satış?

6. "15 Ocak 2028 vadeli tahvilin kupon oranı %9,875, getiri oranı %10,000 olarak gerçekleşmiştir."

Bir sonraki MB toplantısı sonrasında Dolar'a TL'den yüksek faiz veriyor durumuna geleceğiz herhalde.

7. Merhabalar ben de Eurobond ile ilgileniyorum. Hatta mümkünse Eurobond alip, ViOPta teminat olarak tutmak istiyorum. Suan ViOP teminatın yarisi dolar olarak boşta duruyor. Sorular, sorular:

1) Bu Eurobond nereden nasıl alınır? Illa banka mi olmak zorunda? Hisse gibi alinip satilan bir versiyonu yok mu?
    2) Ayrica yurtdisi IBKR hesabim da var. Hesapta baska ulke oturumu gorunuyor. Butun Amerikan bonolarini gorebiliyorum ama birturlu baska ulkelerinkini goremedim. Daha once hic yurtdisi uzerinden Turkiye Eurobondu alan oldu mu?
    3) Diyelim ki birsekilde Eurobond aldim. Bunu takasbanka gonderip teminata saydirabilir miyim? Resmi olarak mumkun ama uygulamada olabiliyor mu?

Simdiden cok tesekkur ederim.

Biri bir yol gösterse çok minnettar olurum.

8. Devlet borçlanır köleler çalışıp öder.....
     Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    "15 Ocak 2028 vadeli tahvilin kupon oranı %9,875, getiri oranı %10,000 olarak gerçekleşmiştir."

Bir sonraki MB toplantısı sonrasında Dolar'a TL'den yüksek faiz veriyor durumuna geleceğiz herhalde.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 41/181 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •