Sayfa 45/177 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 353 - 360 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. Bu eurobond vergilendirme işi çok karışık olduğu için bir de elimde dolar olmadığı için hep aklımdaydı ama uzak duruyordum, yakın zamanda kiradaki bir yeri satacağım buradan gelen parayı dolara çevirip eurobond alıp almamak konusunu düşünüyorum.
    Paranın bir miktarı ile 2028-2030 arası vadeli olanlardan alırsam vergi mevzusuzuna takılmamak için ne kadarı geçmemem gerekiyor acaba? bunun aşağı yukarı bir ölçütü var mıdır?

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bu eurobond vergilendirme işi çok karışık olduğu için bir de elimde dolar olmadığı için hep aklımdaydı ama uzak duruyordum, yakın zamanda kiradaki bir yeri satacağım buradan gelen parayı dolara çevirip eurobond alıp almamak konusunu düşünüyorum.
    Paranın bir miktarı ile 2028-2030 arası vadeli olanlardan alırsam vergi mevzusuzuna takılmamak için ne kadarı geçmemem gerekiyor acaba? bunun aşağı yukarı bir ölçütü var mıdır?
    Sayın Ersunan Eurobond işi burada 2 satır anlatmakla olacak bir şey değil. Buradaki tecrübeli arkadaşlar defalarca anlattılar. Onları yormamak adına bence bir öncveki arşivi ve bu sayfaları baştan sona kadar okyun inanın daha faydalı olacaktır. Biraz da çaba ve gayret de sizlerden gelsin. iyi günler bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bu eurobond vergilendirme işi çok karışık olduğu için bir de elimde dolar olmadığı için hep aklımdaydı ama uzak duruyordum, yakın zamanda kiradaki bir yeri satacağım buradan gelen parayı dolara çevirip eurobond alıp almamak konusunu düşünüyorum.
    Bir fikir verir mi bilmem ama ben, 3 hafta once alti ayda bir % 4.3 USD faiz getirili 2027 vadeli eorobondu aldim.

Alti ayda bir 860 USD alacagim. Yani ayda 143.3 USD.

Eger, basiniz agrimadan, mulkten ayda 2680 TL. gibi ki duzenli kira geliriniz varsa, mukayese edebilirsiniz.

Bir de bunlar gidince dolar ne olur, onu iyi dusunun.

4.  Alıntı Originally Posted by Kokareç Yazıyı Oku
    Sayın Ersunan Eurobond işi burada 2 satır anlatmakla olacak bir şey değil. Buradaki tecrübeli arkadaşlar defalarca anlattılar. Onları yormamak adına bence bir öncveki arşivi ve bu sayfaları baştan sona kadar okyun inanın daha faydalı olacaktır. Biraz da çaba ve gayret de sizlerden gelsin. iyi günler bol kazançlar.
    Doğru diyorsun kimseyi boşa yormayalım, bu başlığı takip ediyorum eski sayfaları uzun zamandır okuyorum bir yerlerde yazılıydı ama bulamadım, aslında bu sorunun cevabı için 2 satıra da gerek yok, iki kelime yeteri 40 bin veya 50 bin dolar gibi ama burada bir soru sormakla büyük bir hata işliyoruz herhalde anlayamadım.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bir fikir verir mi bilmem ama ben, 3 hafta once alti ayda bir % 4.3 USD faiz getirili 2027 vadeli eorobondu aldim.

Alti ayda bir 860 USD alacagim. Yani ayda 143.3 USD.

Eger, basiniz agrimadan, mulkten ayda 2680 TL. gibi ki duzenli kira geliriniz varsa, mukayese edebilirsiniz.

Bir de bunlar gidince dolar ne olur, onu iyi dusunun.
    Teşekkür ederim, aradığım böyle bir cevaptı 6 ayda bir ne kadar faiz alırsam vergi ile uğraşmama gerek kalmaz diyordum.
    Zaten beni de en çok doların durumu düşündürüyor, seçim öncesi ve sonrası için bir tahmin yapmak çok zor, buradan dolar almalı mı yoksa biraz daha beklemeli mi ona karar veremiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim, aradığım böyle bir cevaptı 6 ayda bir ne kadar faiz alırsam vergi ile uğraşmama gerek kalmaz diyordum.
    Zaten beni de en çok doların durumu düşündürüyor, seçim öncesi ve sonrası için bir tahmin yapmak çok zor, buradan dolar almalı mı yoksa biraz daha beklemeli mi ona karar veremiyorum.
    Ben sahsen 50.000 dolar getirisi ile ilgili bir vergi cikacagini dusunmuyorum.

50.000 dolari orneklesek, alti ayda bir %4.3 getiri desek, alti ayda bir 2.150 dolar eder, aylik 358.33 dolar.

Bu kadar getiri TL. ile bugun 6700 TL. yapiyor. Enflasyondan arinmis bir getiri bu.

Enflasyondan arinmis bu kadar kira getirisi olan bir mulkun, size maaliyeti ne olur, bunu iyi dusunun.

Kiraci, bakim tutum derdi yok.

Ben sahsen degerlemeyi bu sekilde yapiyorum.

Hedefim %50 hisse, %50 Eurobond.

Oncelikle al sat yapacaksaniz sak diye vergi cikar bu birrrr
    kurtulmak icin enflasyon muhasebesi yapmalisiniz ama o da zor olur mutlaka vergi cikar...
    Sozu edilen ise yil icinde aldiginiz kuponlarin vergilendirmesidir
    Elde ettiginiz usd kupon gelirlerini elde ettiginiz gunun bir is gunu oncesi MB alis kuru ile carpip not edip, yil boyunca da 156bin tl den cok gelir elde ederseniz vergilendirme donemi beyan ve sonrasinda verginizi vermelisiniz

Saygilarimla

Buraya kadar isi anladiniz ise okumaya gerek zaten yok ama anlasilmadi ise forum ve maliye sitesini guzelce okuyun anlayin hata yapmayin

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Doğru diyorsun kimseyi boşa yormayalım, bu başlığı takip ediyorum eski sayfaları uzun zamandır okuyorum bir yerlerde yazılıydı ama bulamadım, aslında bu sorunun cevabı için 2 satıra da gerek yok, iki kelime yeteri 40 bin veya 50 bin dolar gibi ama burada bir soru sormakla büyük bir hata işliyoruz herhalde anlayamadım.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Bu yil limit 70bin tl idi...
    bunu asarsaniz vergi mevcut.......

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben sahsen 50.000 dolar getirisi ile ilgili bir vergi cikacagini dusunmuyorum.

50.000 dolari orneklesek, alti ayda bir %4.3 getiri desek, alti ayda bir 2.150 dolar eder, aylik 358.33 dolar.

Bu kadar getiri TL. ile bugun 6700 TL. yapiyor. Enflasyondan arinmis bir getiri bu.

Enflasyondan arinmis bu kadar kira getirisi olan bir mulkun, size maaliyeti ne olur, bunu iyi dusunun.

Kiraci, bakim tutum derdi yok.

Ben sahsen degerlemeyi bu sekilde yapiyorum.

Hedefim %50 hisse, %50 Eurobond.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 45/177 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •