Sayfa 91/177 İlkİlk ... 41818990919293101141 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 721 - 728 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Evet kendi tarafima cektim de hani siz varsa bir tutarsizlik yazin demistiniz bende bilgi acisindan ilettim, gordugum bu idi ilk incelemede....

Benim kendi yaptigim excel de kupon getirileri yaziyorum ordan takip ediyorum gelir kismina bakiyorum
    vergi kismi elbette yil bazli bakmak lazim diger yillar ne olur bilemeyiz..
    Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Merhaba o sayfayı bir alman sitesinen Eurobond bilgilerini çekmek için kullanmıştım. Çok fazla yerde kullanmıyorum. Bir tek Portföy sayfasında getiri sütünü besleniyor. O da fikir vermesi açısından.

Dosya kısmından Kopyasını oluşturup seçip, kendiniz için bir kopyasını alabiliyormusunuz? Bunu deneyemedim de
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Kira ve benzer ek gelirlerinizi (baska bir hastanede ameliyat, bicak parasi, muayenehane gelirleri gibi) burada belirtmeniz yeterli. Direk aldiginiz maas zaten kaynakta vergisi veriliyor..

Ornegin diyelim ki hoca yiz, mevlude gittik gomlek cebine yerlestirilen paralari buraya beyan eden varmidir... ))

Yada sosyal medya da fal burc kisisel gelisim egitim veriyoruz oradaki kazanilanlar eger asgari ucreti asti ise onlari beyan eden varmidir....

Alıntı Originally Posted by çaylakyatırımcı Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selamlar. Tekrar gibi bir soru olacak fakat eurobond için vergi sınırına aldığımız maaş dahil mi? Hekim olarak aldığım maaş ek ödemeler nöbet parası gibi?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Kira ve benzer ek gelirlerinizi (baska bir hastanede ameliyat, bicak parasi, muayenehane gelirleri gibi) burada belirtmeniz yeterli. Direk aldiginiz maas zaten kaynakta vergisi veriliyor..

Ornegin diyelim ki hoca yiz, mevlude gittik gomlek cebine yerlestirilen paralari buraya beyan eden varmidir... ))

Yada sosyal medya da fal burc kisisel gelisim egitim veriyoruz oradaki kazanilanlar eger asgari ucreti asti ise onlari beyan eden varmidir....
    Teşekkür ederim cevap için öncelikle. Eurobond öğrenme amaçlı tek bir adet aldım fakat malum vergi dilimleri var. Eurobond gelirim beni üst dilime atabilir. Aslında bunun için sormuştum beyannameyi

Teşekkürler Servet Bey,
    Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Evet kendi tarafima cektim de hani siz varsa bir tutarsizlik yazin demistiniz bende bilgi acisindan ilettim, gordugum bu idi ilk incelemede....

Benim kendi yaptigim excel de kupon getirileri yaziyorum ordan takip ediyorum gelir kismina bakiyorum
    vergi kismi elbette yil bazli bakmak lazim diger yillar ne olur bilemeyiz..
    Saygilarimla
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

14.03.2029 tarihli US900123DH01 kodlu yeni Eurobond satılmaya başlamış. Ancak aynı yıl vadeli US900123CT57 getiri olarak daha iyi gibi. Üstelik 1 kupon ödemesi fazla veriyor, ve bu Nisanda kupon ödemesi var. US900123DH01 ise kupon ödeme tutarları daha yüksek.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

6. Yakalanma ihtimali yoksa kimse beyan etmez.
    Herkesin kendi kendini ikna ettigi sebepleri vardır.
    Lafa gelince herkes iyidir, namusludur,,
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

7.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Gel dostum benim video da biraz anlatmis olmam lazim..

Hocam video için eline sağlık

Ben şu konuyu anlamadım cevap verirseniz sevinirim

Biliyorsunuz eğer primli eurobond alırsak bu prim miktarını kupon sayısına bölerek faiz gelirinden düşerek beyan ediyoruz

Bu durumu hazır beyanda nasıl yapacağız

Tüm faiz gelirini gayri safi orada yazıp sonra indirilecek tutara prim miktarını mi yazacağız

Yoksa direkt kendimiz çıkarıp(mahsuplasip) gayri safi irada düşmüş halini yazıp indirilecek tutarı boş mu bırakacağız?

8. burda ihrac tarihlerine bakabilirsiniz

https://i.hizliresim.com/8xmdx15.jpg

Sayfa 91/177 İlkİlk ... 41818990919293101141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •