Sayfa 52/179 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1426 madde; 409 - 416 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. Temmuz ayında diğer konuda konkordato olacak, ülke batacak, kuponları da ödemez devlet diye diye fenomenlik peşinde dolanan iki tip vardı. Bugün 500 altına düşen cds ile çenelerini kapatırlar mı sanmam ama odalarına kapanıp ağlayabilirler.

Türkiye cumhuriyeti borcunu öder. Ancak bu tipler yüzünden insanlar 800 cds üstünde çok korkutuluyor. Bond yatırımcılarına tebrikler.

Halki kin nefrete yonlendirmiyor mu o tipler ve yatirim tavsiyesi degil sadece bilgi amacli filan diye yaziyolar mi yazmiyolar ise CIMER a havale edilebilir

Alıntı Originally Posted by premiumanalist Yazıyı Oku
    Temmuz ayında diğer konuda konkordato olacak, ülke batacak, kuponları da ödemez devlet diye diye fenomenlik peşinde dolanan iki tip vardı. Bugün 500 altına düşen cds ile çenelerini kapatırlar mı sanmam ama odalarına kapanıp ağlayabilirler.

Türkiye cumhuriyeti borcunu öder. Ancak bu tipler yüzünden insanlar 800 cds üstünde çok korkutuluyor. Bond yatırımcılarına tebrikler.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by premiumanalist Yazıyı Oku
    Temmuz ayında diğer konuda konkordato olacak, ülke batacak, kuponları da ödemez devlet diye diye fenomenlik peşinde dolanan iki tip vardı. Bugün 500 altına düşen cds ile çenelerini kapatırlar mı sanmam ama odalarına kapanıp ağlayabilirler.

O dönem cihat e çiçek bni biraz panik etmişti. Türkiye kuponları ödeyemezse diğer yatırım araçları çöp olur mantığıyla 900 cdslerden ibb bondu ve uzun vadeli bondlardan aldım. En son ihraç olan df45 e yatırım yaptım. Şuan bondlarım %20 usd bazlı karda. Yatırım yaparken biraz cesur olmak lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    donemsel kupon faizi ne kadar cok
    vergiye kosar adim olur
    beyanname verir sonra da vergini odersin limit disina tasar isen
    ancak yatirdigin miktari cabuk elde etme avantajin da olur

Vade uzadikca normal olarak getiri artabilir yada belli donemlerde atiyorum 5yil ile 15yil arasi CDS daha yuksektir faiz orani daha yuksektir gibi
    Tabi kupon faizi ile vergi doğru orantılı oluyor bu durumda, vade uzadıkça da başka riskler veya avantajlar oluyor, bu durumda farklı vadelerde alımlar yapmak daha iyi o halde.
    Bankanın eurobond ekranına girince önüme çıkan seçeneklerde faiz, yıllık kupon, banka satış fiyatları ve birikmiş faiz yazıyor.
    Alım yaparken hangisine daha çok dikkat etmeliyiz, yoksa sonuçta hepsi aynı kapıya mı çıkıyor.
    Adsız.jpg
    Mesela burada 24.09.2027 tarihli olan mı avantajlı, yoksa banka satış fiyatı 100 doların altına olanları mı tercih etmeliyiz.

5. Sayın forumdaslar merhaba.

Uyguladığıniz vergiden kaçınma yöntemlerini paylaşır mısınız lütfen? Her eurobond yatırımcısı için faydalı olacak bilgiler olacaktır.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Merhaba kupon gelirinde normalde vergiye girmeyecek bir eurobond birikimi yapmama rağmen, kira gelirimden dolayı vergiye giriyorum. Ayrıca genelde nominale göre düşük fiyatlı olan eurbondları aldığımdan, itfada anapara gelirinden dolayıda daha yüksek dilimlere girme ihtimali var.

O nedenle en azından vergi oranını azaltmak için farklı yıllarda vadesi olan eurobondlar almaya çalıştım.
    Birde aynı yıl vadeli getirisi yaklaşık aynı olan iki eurobond var ise yılın ilk döneminde olanı almayı tercih ediyorum. Sonuçta vergiyi ertesi sene mart ayında ödeyeceğimden az çok bir artısı olur diye düşündüm.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

7. Merhabalar sayın forumdaşlar. Vergiden kaçınmayla alakalı bilgisi olan paylaşabilir mi? Başlıktaki yatırımcılar için çok kıymetli bir veri seti oluşturacaktır bu durum.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Tabi kupon faizi ile vergi doğru orantılı oluyor bu durumda, vade uzadıkça da başka riskler veya avantajlar oluyor, bu durumda farklı vadelerde alımlar yapmak daha iyi o halde.
    Bankanın eurobond ekranına girince önüme çıkan seçeneklerde faiz, yıllık kupon, banka satış fiyatları ve birikmiş faiz yazıyor.
    Alım yaparken hangisine daha çok dikkat etmeliyiz, yoksa sonuçta hepsi aynı kapıya mı çıkıyor.
    Adsız.jpg
    Mesela burada 24.09.2027 tarihli olan mı avantajlı, yoksa banka satış fiyatı 100 doların altına olanları mı tercih etmeliyiz.
    Yıllık bileşik getiriye bakın genelde 5 yıl üzerine çıktıktan sonra oranlar aynıdır. Ben kupon getirileri vergiye denk gelmesin diye kirli fiyat 100 üzerinde olanları seçmeye çalışıyorum ama bu pek mümkün olmuyor. Onun yerine farklı vadelerden toplamak en güzeli

Sayfa 52/179 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •