Sayfa 100/177 İlkİlk ... 50909899100101102110150 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 793 - 800 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bir diger dusunce, yatirim icin ev alacak de ki 2 Milyon TL.ye.

Bununla EB alsa, ayda 14.400 TL. bir kazanc, dolar olarak.

Kiraci derdi yok, yipranma derdi yok, deprem riski yok.

O nedenle ben param oldukca aliyorum, primli mirimli, yillik vergi filan pek umurumda degil.
    orası öyle de..

keşke bi de iflas riski, saç traşı vs ihtimaller olmasaydı..

o zaman da bu getiriler olmazdı.. heyecan fırtınası..

Evet 70bin getiriye 12400 gibi bir vergi cikabilir

Benim ki 2 x 70bin + gibi

%22.5 vergi oldu
    bende saglik okul sigorta yok
    gelir sadece bu

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sağlık okul sigorta düşünce benim %13,3 e denk geldi. benden daha bahtsız bedeviyseniz gelir 70k ya yaklaştıkça indirimlerle vergi/gelir oranı %12,7 ye kadar düşebiliyor. (2022 için)
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Bir akraba evini ilk kez kiraladi birine
    aylik 9bin den ve cok sasirmis o kadar olur muymus
    dedim ki sen bu yil 9 kez kira alicaksin ve biri de devlet e vergi
    ona bile sasirdi haha

Bu kisiler vergi bile verecegini bilmeden ev kiralama yapmaya kalkiyo
    kiraci hirli mi hirsiz mi sorunlu mu mahkeme filan bi ton is yok yok ben kalsin kiraci filan istemem

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bir diger dusunce, yatirim icin ev alacak de ki 2 Milyon TL.ye.
    Bununla EB alsa, ayda 14.400 TL. bir kazanc, dolar olarak.
    Kiraci derdi yok, yipranma derdi yok, deprem riski yok.
    O nedenle ben param oldukca aliyorum, primli mirimli, yillik vergi filan pek umurumda degil.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4. Herkese selamlar,

Hazır beyan sistemini doldururken buradan çok faydalandım, herkese teşekkürler. İki kısımda takıldım;

İlki yukarıda arkadaşların da dediği gibi ihraç tarihi için 2011 ve gerisini sistem kabul etmiyor siz oraları boş mu bıraktınız?

İkinci sorumda vergiden eğitim ve sigortaları düşünce matrah 70.000 altına geliyor ama sistem hala vergi gösteriyor. Neyi yanlış yapıyorum bulamadım.

Tekrardan teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Herkese selamlar,

Hazır beyan sistemini doldururken buradan çok faydalandım, herkese teşekkürler. İki kısımda takıldım;

İlki yukarıda arkadaşların da dediği gibi ihraç tarihi için 2011 ve gerisini sistem kabul etmiyor siz oraları boş mu bıraktınız?

İkinci sorumda vergiden eğitim ve sigortaları düşünce matrah 70.000 altına geliyor ama sistem hala vergi gösteriyor. Neyi yanlış yapıyorum bulamadım.

Tekrardan teşekkürler
    Tam da ilk sorunuzu sormak üzere foruma girmiştim ben de..
    1 Ocak 2012 'den önce itfa olmuş eurobond'ları giremiyorum beyan sistemine.
    Tarihini yazamadığım için ilgili kısım boş kalıyor ?

Daha önce tecrübe edenler yardımcı olursa seviniriz.

Merhaba

Ankara YMMO Eurobond vergilendirilmesi ile ilgili yeni video yayınlamış.Bu konuda en net kaynaklardan olduğundan izlenmesini faydalı buluyorum.

https://youtu.be/D8ML7Wuvpcs

Başta Maliyenin Eurobond kazancı elde edip beyanname vermeyenleri araştırdığından da bahsediliyor.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

7. 2012 tarihinin gerisinde seçime izin vermiyor kutudan , ancak boş bırakınca da beyanname onayında şu hatayı veriyor.

Bu kısmı nasıl geçtiniz?

Bende boş bırakınca da geçmiyor.

Menkul Sermaye İradı Gelirleriniz tablosunda İhraç Tarihine izin veren bir İrat Türü bilgisi girilmişse İhraç Tarihi bilgisi de girilmelidir.

Bende 3 ayrı ihraç tarihi ile 2 ayrı eurobond var. İlkinin ihraç tarihi 2014 onu kabul ediyor ama 2008 ve 2005 olanları kabul etmiyor.

Boş geçince de beyanname onay kısmında ihraç tarihi girilmezse devam edemezsiniz diyor.

13.1.2005 ve 27.2.2008 tarihlerini girmedim. Ancak 13.1.2022 ve 27.2.2022 olarak yazınca kabul ediyor. Bu şekilde girsem bir sorun olur mu acaba?

Ekleme: Şu şekilde çözebildim. Hiç tarih kutucuğunu seçmeden direk tarih girdim. O zaman kabul etti ve garip bir şekilde tekrar kutucuk çıkınca bu sefer 2012 öncesindeki tarihler de kutucukta gözükmeye başladı!
    Son düzenleme : rxpu; 25-03-2023 saat: 10:53.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    2012 tarihinin gerisinde seçime izin vermiyor kutudan , ancak boş bırakınca da beyanname onayında şu hatayı veriyor.

Bu kısmı nasıl geçtiniz?

Bende boş bırakınca da geçmiyor.

Menkul Sermaye İradı Gelirleriniz tablosunda İhraç Tarihine izin veren bir İrat Türü bilgisi girilmişse İhraç Tarihi bilgisi de girilmelidir.

Bende 3 ayrı ihraç tarihi ile 2 ayrı eurobond var. İlkinin ihraç tarihi 2014 onu kabul ediyor ama 2008 ve 2005 olanları kabul etmiyor.

Boş geçince de beyanname onay kısmında ihraç tarihi girilmezse devam edemezsiniz diyor.

13.1.2005 ve 27.2.2008 tarihlerini girmedim. Ancak 13.1.2022 ve 27.2.2022 olarak yazınca kabul ediyor. Bu şekilde girsem bir sorun olur mu acaba?

Ekleme: Şu şekilde çözebildim. Hiç tarih kutucuğunu seçmeden direk tarih girdim. O zaman kabul etti ve garip bir şekilde tekrar kutucuk çıkınca bu sefer 2012 öncesindeki tarihler de kutucukta gözükmeye başladı!
    Vergi verelim diye hatalı kodu manipüle eden başka bir millet var mıdır acaba
    Teşekkürler..

Sayfa 100/177 İlkİlk ... 50909899100101102110150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •