Sayfa 5/182 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1451 madde; 33 - 40 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. Altın her zaman para eder, değiş tokuş yapılır yüksek değerli varlıklar için. gidip çeyrek bozup ekmek almak için yapılmıyor altın birikimi.

Fiziki dolar/euro da kullanım alanı bulur doğal olarak.

Bana göre emlak ile TC merkezli her türlü kağıt üstü finansal varlık güme gider.

Fiziki hayat kurtarır. Herkes kendine göre bir şeyler sıkıyor benim öngörüm böyle.

ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Altın her zaman para eder, değiş tokuş yapılır yüksek değerli varlıklar için. gidip çeyrek bozup ekmek almak için yapılmıyor altın birikimi.

Fiziki dolar/euro da kullanım alanı bulur doğal olarak.

Bana göre emlak ile TC merkezli her türlü kağıt üstü finansal varlık güme gider.

Fiziki hayat kurtarır. Herkes kendine göre bir şeyler sıkıyor benim öngörüm böyle.

ytd
    Ben de yatırımın ekmek almak için yapılmadığını biliyorum beyefendi. Bir ihtiyaç sağlık bir varlık alımı anı çıkan bir borç ödemesi vs. İçin yapılır. Kastettiğimin bu olduğu çok açık. Ama en nihayetinde ülke iflas edecek edince de bir tek bankadaki varlıklar eurobondlar v.b. olanlar işe yaramayacak demek çok saçma işler o raddeye geldiğinde zaten herşey risk altında olacak ederinin çok altında gidecek demek istedim.

3.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Aynen ben de sizin gibi düşünüyorum. Hani diyorlar ya iflas edicez. E sanki ülke iflas etse elindeki kolundaki bilezik bile kar etmez ki. Bozdurmak istesen kuyumcunun ağzınai n içine bakacaksın. Almak istesen yine sokağın ağzına bakacaksın. En güvenilir yine de devlet olacaktır. O cihat çiçek falan habire fizikiye koşun diyor ya . Ya ben güvenle saklayamadiktan rahatça alıp satamadiktan, bozduramadiktan sonra bozdursam da enflasyona yenildikten sonra ne anladım bu işten? Acelem yok der odeninceye kadar beklerim.
    Umarım bu dedikleriniz gerçekleşir de halk dersini alır. Dünya lideri olduğumuzu iddia eden şizofrenlerden kurtuluruz. Daha 5 sene öncesine kadar geçmiş hükümetlerle ilgili büyük konuşuyorlardı. Şimdi de tutturdular pahalılık allahın emri. Şükredin. Ona bakarsanız geçmişte de öyleydi. Durum neden farklı oluyor şu anda? Umarım iflas ederiz. Artı bu dilenci hükümet yanlılarından kurtulalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,112
    Iflas demek bence oyle bir gecede olmaz..

Level level olur..

Bir tane kupon odemesinde mesela temerrute duser..

Odeyecegim ama param olunca der veya su kadarini odeyebilirim, dolar bitti TL verelim gibi

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. 2029 vadeli bileşik getiri 11.5% idi teb'de az önce.

ytd

6. fiziksel meselesi şöyle;
    arjantin mesela resmi kur farklı piyasadaki kur farklı.

yarın benzer bir durum olsa bankadaki sanal 1kg altınını resmi kur gereği banka 500bin tl ye bozar, ama gidip kapalı çarşıda 1 milyon tl alabilirsin.

bu basit bir risk mi?

arjantine uzak değiliz.

7. Etiyopya'da bulunmuş biri olarak, banka kuru ve telefonla kapınıza gelen (3-5bin dolar için) dövizci arasında uçurum fark vardı, dolayısıyla mal elinde olduktan sonra istediğine satarsın. Amma velakin o beton yığınlarını kimse almaz...
    Sorarsanız fizikselim de %4ü geçmez, o aşamalarda değiliz henüz.

bugünlerde de 10-15 kuruş banka ve piyasa arasında farklar oluşmaya başladı, izlemeye devam ediyoruz, Dudu Bey in dediği gibi level level gidiyoruz.
    Dün gördüğüm haberde euro yu liraya benzettikleri bile oldu, şan şöhret diplerde.
    (başlık: "Euro turning into the LIRA' Eurozone on alert as economy set for same dire fate as Turkey")

Korkunun ecele faydası yok, ülke bizim, bir yere gittiği yok, borçları da zaten biz ödüyoruz... Eurobond da ödenmez demiyorum, ödenir ama nasıl? iç piyasaya TL ile ödenir, ama HANGİ KURDAN!
    Bu durumda bankalardan para çekilemez duruma gelmişiz demektir, kasalara da ulaşabileceğimizi pek sanmıyorum, devlet baba herşeyi engeller para kaçmasın diye, kupon, kur, dövizin önemi kalmaz, mazot da bulamayız. Kupon aklına gelen son şey olur..
    $3-5bin dolar fizikseli can güvenliğinden taşıyamazsın bile, 1kilo altını olan adama ne yaparlar bilmiyorum..

8.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Aynen ben de sizin gibi düşünüyorum. Hani diyorlar ya iflas edicez. E sanki ülke iflas etse elindeki kolundaki bilezik bile kar etmez ki. Bozdurmak istesen kuyumcunun ağzınai n içine bakacaksın. Almak istesen yine sokağın ağzına bakacaksın. En güvenilir yine de devlet olacaktır. O cihat çiçek falan habire fizikiye koşun diyor ya . Ya ben güvenle saklayamadiktan rahatça alıp satamadiktan, bozduramadiktan sonra bozdursam da enflasyona yenildikten sonra ne anladım bu işten? Acelem yok der odeninceye kadar beklerim.
    Bir miktar fiziki altın tutup seçimlere kadar bu oranlardan eurobond toplamak çok mantıklı. Türkiye nin bence borç sorunu yok inanılmaz kötü bir yönetimi var. Yönetim değişirse çok büyük bir rahatlama olur. Borçlar rahatlıkla çevrilir.Ardından dünya krizide yavaşlarsa eskiye döneriz.

Bnede de bir miktar dolar var ağustos-eylül-kasım-ocak-mart aylarında kademeli olarak almayı planlıyorum. Abd enflasyonunda iyileşme gördüğüm anda fazlaca alırım.

Sayfa 5/182 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •