Sayfa 156/177 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. Arkadaşlar Hazine ve özel sektörün eurobondlarının ve yieldlarının listelendiği bir site var mı? Eskiden iş yatırımın araştırma raporu oluyordu, oradan bakıyordum. Şimdi göremedim o raporu. Teşekkürler şimdiden yanıt için.
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

yurtiçi bir sitede var mı bilmiyorum. Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
    https://www.boerse-frankfurt.de/bond...DIRECTION=DESC
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Hazine ve özel sektörün eurobondlarının ve yieldlarının listelendiği bir site var mı? Eskiden iş yatırımın araştırma raporu oluyordu, oradan bakıyordum. Şimdi göremedim o raporu. Teşekkürler şimdiden yanıt için.
    https://www.yatirimdirekt.com/tahvil...rimci_eurobond
    https://www.yatirimdirekt.com/tahvil...alternatifleri

4. Bu ne kadar talep ebondlara.
    Hiç bu kadar olmamıştır uzun zamandır.
    Faiz düşüşleri yakın sanırım

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Selamlar. Subat ayinda kupon odemesi yapacak EUR cinsi eurobondum var.CDS, referans faiz orani vb. kuponun degerini etkileyen sartlar ayni kalmasi sartiyla bu eurobondu simdi Aralik ayinda satmak ile subat kupon odemesi sonrasinda satmak arasinda teorik bir getiri farki var midir?

Sormak istedigim, simdi satarsam kupondan gelecek meblagi kaybetmiyorum cunku zaten satis fiyatinin icinde bu kupon bedeli vardir diyebilir miyiz?

Ilgili eurobondu kesin olarak satma kararini verdim ancak sirf kupon odemesi icin subat ayini beklemeli miyim anlamaya calisiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by turkuaz Yazıyı Oku
    Selamlar. Subat ayinda kupon odemesi yapacak EUR cinsi eurobondum var.CDS, referans faiz orani vb. kuponun degerini etkileyen sartlar ayni kalmasi sartiyla bu eurobondu simdi Aralik ayinda satmak ile subat kupon odemesi sonrasinda satmak arasinda teorik bir getiri farki var midir?

Sormak istedigim, simdi satarsam kupondan gelecek meblagi kaybetmiyorum cunku zaten satis fiyatinin icinde bu kupon bedeli vardir diyebilir miyiz?

Ilgili eurobondu kesin olarak satma kararini verdim ancak sirf kupon odemesi icin subat ayini beklemeli miyim anlamaya calisiyorum.
    Fark yok, satarken biriken miktar içinde satılıyor,istediğiniz zaman satabilirsiniz.

7. Arkadaşlar cds ler bu kadar düşmüşken sizce eurobondlari satmak çok karlı olmaz mı

Satıp seçime kadar baskilanan kurda 3 aylık faize girsek sonra seçim oncesi tekrar dolar alsak ciddi miktarda kar ederiz gibi geliyor

8.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar cds ler bu kadar düşmüşken sizce eurobondlari satmak çok karlı olmaz mı

Satıp seçime kadar baskilanan kurda 3 aylık faize girsek sonra seçim oncesi tekrar dolar alsak ciddi miktarda kar ederiz gibi geliyor
    cds lerin ne zaman tekrar yükseleceğini bilemeyiz,belki çok uzun zaman alacak, en önemlisi alış satış arasında ciddi fiyat farkı var, elimdeki bond un getirisinden memnun olduktan sonra ben böyle bir riski kesinlikle almam.

Sayfa 156/177 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •