Sayfa 175/177 İlkİlk ... 75125165173174175176177 SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. merhaba arkadaşlar

müşteri temsilcim, 3 adet usdbond önerdi, birini seç dedi, yıllık getirileri birbirine yakın. hangisini seçmek doğru olur sizce ? pek anlamam bu bond işlerinden.

us900123at75 - 2034 tarihli
    us900123ay60 - 2036
    us900123bb58 - 2038

bu bondlar hep böyle uzun vade mi oluyor ?

tavsiye değildir

2. 2024'den 2047 vadeye kadar var.
    https://www.yatirimdirekt.com/tahvil...alternatifleri
    hangisini sececegin sana kalmis, tamamen risk yani getiri ve piyasa beklentisi ile alakali, ve tabii ki hangisini bulabilirsen.

Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar

müşteri temsilcim, 3 adet usdbond önerdi, birini seç dedi, yıllık getirileri birbirine yakın. hangisini seçmek doğru olur sizce ? pek anlamam bu bond işlerinden.

us900123ay60 - 2036
    us900123bb58 - 2038

tavsiye değildir

3.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar

us900123ay60 - 2036
    us900123bb58 - 2038

tavsiye değildir
    Merhaba hocam,

Kızım için (22 günlük ) US900123AT75 eurobond'u aldım

AT75 kupon ödemesi iyi ancak şuanki fiyatı 106 civarıydı alırken. Zaten uzun vade eurobond'larda çok fark olmuyor, vade ve kupon nasıl isterseniz ona göre karar vermek lazım. Şuanki planımız yatan her kupon ile tekrar eurobond almak. Ek olarak,

ZFB - AK PORTFÖY FİNTEK VE BLOKZİNCİRİ TEKNOLOJİLERİ DEĞİŞKEN FON
    KHA - A1 PORTFÖY İKİNCİ HİSSE SENEDİ (TL) FONU
    MAC - MARMARA CAPITAL PORTFÖY HİSSE SENEDİ

3 adet fon aldım kızımın hesabına yıllarca bozmamak adına

Bakalım performanslar nasıl olacak, umarım 18 sene sonra ne vizyoner babam varmış der

4. Selamlar, ev satışından elime bir miktar para geçti yarısını euro olarak verdiler, bununla ne yapacağımı bilemedim, faize yatırsam galiba çok az veriyorlar, uzun süre ihtiyacım olmayacak bu durumda eurobond almak daha mı mantıklı acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Selamlar, ev satışından elime bir miktar para geçti yarısını euro olarak verdiler, bununla ne yapacağımı bilemedim, faize yatırsam galiba çok az veriyorlar, uzun süre ihtiyacım olmayacak bu durumda eurobond almak daha mı mantıklı acaba?
    Bence daha mantikli.

6.  Alıntı Originally Posted by yigit35 Yazıyı Oku
    Merhaba hocam,

Kızım için (22 günlük ) US900123AT75 eurobond'u aldım

AT75 kupon ödemesi iyi ancak şuanki fiyatı 106 civarıydı alırken. Zaten uzun vade eurobond'larda çok fark olmuyor, vade ve kupon nasıl isterseniz ona göre karar vermek lazım. Şuanki planımız yatan her kupon ile tekrar eurobond almak. Ek olarak,

ZFB - AK PORTFÖY FİNTEK VE BLOKZİNCİRİ TEKNOLOJİLERİ DEĞİŞKEN FON
    KHA - A1 PORTFÖY İKİNCİ HİSSE SENEDİ (TL) FONU
    MAC - MARMARA CAPITAL PORTFÖY HİSSE SENEDİ

3 adet fon aldım kızımın hesabına yıllarca bozmamak adına

Bakalım performanslar nasıl olacak, umarım 18 sene sonra ne vizyoner babam varmış der
    teşekkürler, ben de at75 e bir bakayım.

7.  Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    MKK hesap bakım ve saklama ücretleri nedir bilen var mı? Her ay kesilmesi normal midir?
    Bankam kacak cevap verdi.
    MKK bakım ve saklama ücreti: https://www.mkk.com.tr/sites/default...24.01.2024.pdf

1000tl ve üzeri bakiyesi olan hesaplardan günlük 0,0578TL alınır. Bu da yıllık 21,1TL eder.

İşbankası iyice işi abartmış yıllık 400TL'ye varan rakamlar çekiyor hesaptan. İade edin dedim bana komisyon listesi göndermişler.
    Listede 1000TL altına düşürürsek 0 tl alacakları yazıyor. Bize de hisseleri virmanlamak düşüyor...
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bence daha mantikli.
    mantıklı fakat euro olarak almak yerine biraz zararla dolara çevirip o şekilde almak daha mı iyi olur acaba, daha önce hiç eurobond almadığım için pek de fikrim yok gerçi.

Sayfa 175/177 İlkİlk ... 75125165173174175176177 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •