Sayfa 137/177 İlkİlk ... 3787127135136137138139147 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Beyan edip iki takside bolup kk ile oduyorsun kk taksit yada faizli taksit imkanin varsa o sana ait tabi karar bazli...

Alıntı Originally Posted by büyükşef Yazıyı Oku
    Gelir vergisi öderken kısmi ödeme oluyomu...vakıf hesaptan ödemede öyle bişey var...kk limiti denk gelmeyenler için...benim gibi...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by büyükşef Yazıyı Oku
    Gelir vergisi öderken kısmi ödeme oluyomu...vakıf hesaptan ödemede öyle bişey var...kk limiti denk gelmeyenler için...benim gibi...
    Kısmi ödeme oluyordu en son yaptığımda ama 2 kere damga vergisi ödemiştim yanlış hatırlamıyorsam. KK limitini arttırmak daha iyi bir çözüm olur bence.

3. Kk limitini artirmiyo kamu bankalar...varlığımız özel bankada...özel banka kk ile ödeme yok çıktı gib...de

4. Bugün garanti müdürü herkes bizim kartla ödüyo vergisini diyor...ing kartla almadı gib...kim açıklığa kavuşturabilir

5.  Alıntı Originally Posted by büyükşef Yazıyı Oku
    Bugün garanti müdürü herkes bizim kartla ödüyo vergisini diyor...ing kartla almadı gib...kim açıklığa kavuşturabilir
    Ben geçen ay garantipay kullanarak ödedim GV ve MTV'yi . Ancak önceki aya göre garanti bankası vergi ödeme kapmpanyalarını budamış. 4 ay faizsiz taksit yapıyordu Haziran sonuna kadar. Temmuz ayında ancak 2 taksit yaptı üzerine de faizini ödemek kaydıyşa 3 ek taksit daha yapması gerekirken onu da yapmadı. Çağrı merkezi alışık olmadıkları bir hata mesajı çıktığını ve ek taksitin bilinmeyen bir nedenle yapılamadığını söyledi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Benim garanti tiko odeme aldi digerleri taksit veya islem erteleme de faiz var o topa girmedim bende...

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben geçen ay garantipay kullanarak ödedim GV ve MTV'yi . Ancak önceki aya göre garanti bankası vergi ödeme kapmpanyalarını budamış. 4 ay faizsiz taksit yapıyordu Haziran sonuna kadar. Temmuz ayında ancak 2 taksit yaptı üzerine de faizini ödemek kaydıyşa 3 ek taksit daha yapması gerekirken onu da yapmadı. Çağrı merkezi alışık olmadıkları bir hata mesajı çıktığını ve ek taksitin bilinmeyen bir nedenle yapılamadığını söyledi.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. kur bir hafta daha buralarda tutunursa 1-2 bin tl ile 150bin sınırını geçip beyanda bulunmam gerekecek

hanıma 2-3 bin nomimal virman yaparsam yırtıyorum. ivazsız intikal vergisini ödemeye razıyım. ama o kategoriye girecek mi, alım satım geliri olarak mı algılanacak bilinmiyor.. sinir durum. hayırlısı.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    kur bir hafta daha buralarda tutunursa 1-2 bin tl ile 150bin sınırını geçip beyanda bulunmam gerekecek

hanıma 2-3 bin nominal virman yaparsam yırtıyorum. ivazsız intikal vergisini ödemeye razıyım. ama o kategoriye girecek mi, alım satım geliri olarak mı algılanacak bilinmiyor.. sinir durum. hayırlısı.
    Merhaba,

257 SERİ NO'LU GELİR VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ

2.1.1.4. Tezgah üstü işlemlerde tevkifat

kısmına bir bakın bence, her ne kadar şu an stopaj yoksa bile mantık aynı gibi geldi bana.
    Saygılar.

Sayfa 137/177 İlkİlk ... 3787127135136137138139147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •