Sayfa 28/177 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 217 - 224 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. şu biraz daha basit anlatıyor. madde 6.

https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1634470

2. Selamlar bugun tarihli ebond itfası icin hesabima baktim, henuz gorunmuyor. Sizlerde durum nasil? Saygilar

3.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Selamlar bugun tarihli ebond itfası icin hesabima baktim, henuz gorunmuyor. Sizlerde durum nasil? Saygilar
    işbankası yatırmış sabah.

4. Merhaba arkidişler,

Fibabank'ın Ocak 2023 vadeli Euro tahvili ile ilgili bilginiz var mı acaba? Getirisi aynı vadedeki ortalamalarının üzerinde gözüküyor.
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...52938751_1.pdf

Acaba İş Yatırım, bononun ihraç statüsünü (Rank) yanlış yazmış olabilir mi diye Cbonds üzerinden kontrol ettiğimde "Senior unsecured" olarak teyit ettim. Ne dersiniz?

Hepinize selamlar

2609 olan sanirim, bende cukka yaptim ama usd faiz 0.25gibi sacma biri verdi bankacigim... dovizli fon alayim dedim onda da surekli negatif... bari kapali fon talep edeyim MT den...

Alıntı Originally Posted by samet1599 Yazıyı Oku
    Pazartesi itfa var, dört gözle bekliyorum.
    Vergilerinizi de ödeyin derim, yoksa 5yil sonra kan alıyorlar.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Elbette
    gib.gov.tr den odeyebilirsiniz
    Benim videoya da bakabilirsiniz..

https://youtu.be/-32xozH_Aq8

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Eurobond vergisi internetten odenebiliyormu?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. Eurobond'dan başka reel getiri imkanı veren finansal yatırım kalmamış görünüyor. Önce eurobond fonu alayım dedim ancak, tefaştaki tüm eurobond fonlarının getirisi dolar ile eşdeğer tüm vadelerde, hatta bazen doların da altında. Üstüne %10 stopaj da konunca anlamsızlaşıyor.
    Koca koca fon yöneticileri, eurobondlardan oluşan fonlarda dolar getirisinin nasıl bir tık üstü getiri sağlayamıyorlar inanılır gibi değil. Yastığın altında dolar tutmaktan bir farkı yoksa, kim neden eurobond fonu alsın ki ?
    Ancak direk eurobond alma fikri de yok gelir beyan et, yok bilmem ne mevzularından dolayı fazla kompleks geliyor bana. Diğer tüm finansal enstrümanlardaki gibi, itfa anında ya da satış sırasında bir stopaj vs. kesselerdi keşke.
    Yıllık %7-8 dolar enflasyonu olan ortamda kur korumalının da kazancı sadece nominal kalıyor.
    Eğer dolar o vadede, sabit faizden az artmışsa, dolar bazında portföy sabit faiz
    kadar büyütülebilir, ama doların sabit faizden az artması da oldukça zor.
    Son düzenleme : hellistheothers; 27-09-2022 saat: 10:38.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8. Eurobond'dan başka reel getiri imkanı veren finansal yatırım kalmamış görünüyor.
    Bono piyasaları alt ust oldu global olarak. Anca TR gibi riskli ulkeler EB'u almayı goze alanlar iyi getiri elde edebilirler.

Önce eurobond fonu alayım dedim ancak, tefaştaki tüm eurobond fonlarının getirisi dolar ile eşdeğer tüm vadelerde, hatta bazen doların da altında. Üstüne %10 stopaj da konunca anlamsızlaşıyor.
    Uzun vadede, 5-10 yıl, değerlendirmek lazım, borsalar gibi bonolar da su aralar diplerd, hatta tarihi diplerde diyebiliriz.

Koca koca fon yöneticileri, eurobondlardan oluşan fonlarda dolar getirisinin nasıl bir tık üstü getiri sağlayamıyorlar inanılır gibi değil. Yastığın altında dolar tutmaktan bir farkı yoksa, kim neden eurobond fonu alsın ki ?
    EB'lerin fiyatları cok dustu, ondan fonların fiyatlaması da dusuyor. Benim elimdeki EB'lerin kupon verimi %6-7 gibi. Degerleri cok dustu, bekleyip kuponları topluyorum, TR nalları dikmedikce sorun etmiyorum. Zaten fon yerine, EB'nin kendisini tutmanın avantajı da bu. Fon yoneticilerinin pek yapabilecekleri birsey yoktu, gelecegi kestirmek imkansız, bundan dolayı yatırımlarda cesitlendirme ve ETF'ler (tek tek satın almaktansa, marketi satın almak) daha dogru. Ama EB yogun fon aldığımızda faizlerin artma riski gerceklesti ve fiyatlar dustu, simdilik.

Ancak direk eurobond alma fikri de yok gelir beyan et, yok bilmem ne mevzularından dolayı fazla kompleks geliyor bana. Diğer tüm finansal enstrümanlardaki gibi, itfa anında ya da satış sırasında bir stopaj vs. kesselerdi keşke.
    Yıllık %7-8 dolar enflasyonu olan ortamda kur korumalının da kazancı sadece nominal kalıyor.
    Eğer dolar o vadede, sabit faizden az artmışsa, dolar bazında portföy sabit faiz
    kadar büyütülebilir, ama doların sabit faizden az artması da oldukça zor.
    Keske daha basit ve makul bir vergilendirme olsa. Alternatif olarak kısa donemli - getiri garantili EB fonları almak. Ornek bakınız entry #180 iş portfoy 9 serbest fon. Benim anladığım bu tip fonlar 1-2 yıllık oluyor ve getiri garantili, getirisi mevduat esleniği olarak hesaplanıyor. Nakit akış 6 ayda bir yerine 1-2yıl da oluyor. Fonlarda para, fonu satmakla cekebilirsiniz ve bir getiri garantisi yoktur.

Sayfa 28/177 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •