Sayfa 112/182 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon
Arama sonucu : 1449 madde; 889 - 896 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. Mevcut belirsizlik ortamında Eurobond getirileri sadece bana mı düşük geliyor? 5 yıllıklarda en azından getiri %10 olur, %10-%15 arası getiri görürsem ülke riskini göze alıp ekleme yaparım diye düşünüyordum.

Eurobond işi de artık borsa gibi tamamen yerliye mi geçti? Yabancı talebi olmasa bile yerli mi yükseltiyor piyasayı sizce?

2.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Mevcut belirsizlik ortamında Eurobond getirileri sadece bana mı düşük geliyor? 5 yıllıklarda en azından getiri %10 olur, %10-%15 arası getiri görürsem ülke riskini göze alıp ekleme yaparım diye düşünüyordum.

Eurobond işi de artık borsa gibi tamamen yerliye mi geçti? Yabancı talebi olmasa bile yerli mi yükseltiyor piyasayı sizce?
    Elimdeki Eurobondlar toplamda 50.000 dolarin altinda. Vergiden kacinmak icin.
    Bunlardan bir alti ayda bir % 5.93 getirili. ( yillik % 11.86 dolar )
    1991 den beri yurt disindayim, dunyanin hic bir piyasasinda bu kadar yuksek garantili kazanc gormedim.
    Ben sahsen ülke riski gormuyorum. 40 tane harami ulke yonetimini gasp etti diye risk'ten bahsetmek bence dogru degil.
    Cumhuriyet'in kurulusundan bu yana her zaman dis borcunu odemis bir ulkedir Turkiye.
    Ayrica, icinde bulundugu sartlar itibariyle bu borcu dondurmek zorundadir.
    Ve bu secimle gelecek olanlar, ulke borcunu namus borcu olarak goren anlayista kisilerdir.

Eurobonda isi yerli de mi yabancida mi bilgisi bizlere hic lazim olan bir bilgi degil.

Ayrica biraz bilgisi olanlar da nihayet tahmin'de bulunabilirler.

Bizler icin, en onemli mesele, vergi cikmayacak kadar almak olmali.

Vergi vermeyelim diye degil, bu isin belirsizligi, yorucu olmasi ve idareye guven duyulmamasi.

Yoksa para kazanmisim, vergisini neden odemeyim.

3.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Mevcut belirsizlik ortamında Eurobond getirileri sadece bana mı düşük geliyor? 5 yıllıklarda en azından getiri %10 olur, %10-%15 arası getiri görürsem ülke riskini göze alıp ekleme yaparım diye düşünüyordum.

Anlasilan CDS'i hesaplayanlar TR'da yasamiyorlar...

Bende benzer durumda ve görüşteyim. Elimdekilere seçim öncesi biraz ekleme yaparım diyordum. Ancak benzer CDS oranları varken %10-11'leri bulan getiriler, 9lara düştü. Bu hafta CDS'ler 550lere yükselmesine rağmen getirilerde düştü. Bir kaç yorumcu piyasanın yerlilerin eline geçtiğini o nedenle Eurobond fiyatlarının arttığını belirtmişti. Bende öyle olduğunu tahmin ediyorum.Ülkenin şu anki belirsizliği CDS'lerin 900lerde gezdiği zamana göre daha fazla.

%9lardan yatırım yapmak sizce mantıklı mı? Vergiye girdiğimden bunun üzerinden %20 gibide vergi kesintisi olunca yaklaşık %7lere düşüyor getiri.

Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

5. %20 vergi yine çok değil ama bunun içine kira, serbest meslek geliri vb. girip de vergi oranını %30 ve üzerine çıkardığında şu andaki Eurobond getirileri bana makul gelmiyor. Seçim sonrası normalleşme olursa bankalar da döviz mevduat faizlerini arttıracaktır bana kalırsa. ABDde bazı bankalar %5 faiz verirken bizim bankalar arasında %1 bile veren yok şu anda.

Stopajı düşsek bile aradaki yıllık %2-3 fazla getiri için 5-10 yıl parayı bağlamak mantıklı gelmiyor. Ayrıca stopaj hem hesap ve beyan ile uğraşmaktan kurtarıyor hem de toplam gelirinizi ve vergi diliminizi düşük tutmanıza yarıyor.

Eurobondların %10 getirinin üstüne çıkması durumunda ise fazla düşünmeden uzun vadeyi tercih ederim doğrusu.

6. Yabancılar kaymağını sıyırıp yerliye posasını veriyorlar....
    Sarı öküz çoktan gitti....
     Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Yilin kalaninda USD 22.5 civarinda takilirsa bu yil vergi cikmayacak insallah...

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku

Vergi vermeyelim diye degil, bu isin belirsizligi, yorucu olmasi ve idareye guven duyulmamasi.

Yoksa para kazanmisim, vergisini neden odemeyim.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

DDKKM isi de sinir bozucu
    hanim MT ile telefonda konusup izahat alip cep uygulama islemi biz yapiyoruz ama sonra subeye gidip imza ediyoruz vade sonu gene subeye gidip imza ediyoruz

cep uygulama da onca onay niye veriyoruz biz...
    cok yorucu, sehre git arabayi park et bankaya yuru

hanim a dedim bana lahmacun filan ismarla ne bu bole zirt pirt islem

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    KKM'de parasi olanlar.

Toplami 85 Milyar dolar olmus.

Izleyin, dolarinizi cekmek istediginizde ne verecekler, ogrenin.

https://www.youtube.com/watch?v=dxR6...1lBirEkonomiTV

6.8 dk.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 112/182 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •