Sayfa 71/177 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon
Arama sonucu : 1413 madde; 561 - 568 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. Bu hesaba göre eurobondu aldigimda 1.635.000Tl vermişim yufe %614
    şuanda kuponlar haric sattıgımda 3.400.000 tl tufe %2022 yani endexleme farkı= %330

1635TLlx%330= 5.400.000TL yani= 2 milyon tl zarar ben bu zararı yenı alacagım eurobond dan düşebilirmıyım? alım satimda baya zarar ediliyor banka makası satarken 2 bin dolar -- alırken 2 bin dolar makas atiyor toplam 4 bin dolar, vergiden kaçsak bile banka makasi fena. 180 bin tl ediyor. ama 2 milyon tl zararı yenı alacagımız eurobonddun kupon gelirlerinden düşebiliyosak mantıklı, yoksa mantıksız olur. ki 2 milyon kupon geliri senelerce vergi ödememem lazım
    Son düzenleme : aykut32; 27-01-2023 saat: 06:49.

2. Eurobond satışında zarar çıktığında bu zarar aynı yıl içindeki “kira, eurobond faizi, serbest meslek kazancı vb gibi diğer gelir unsurlarından düşülemez. Zira Kanunun 88. madde hükmüne göre;diğer kazanç ve iratlardan doğan zararlar, o yıl içinde elde edilen diğer gelirlerden mahsup edilemiyor. Aynı yıl içindeki diğer gelirlerden mahsup edilememekle beraber, menkul kıymet zararının, gelecek 5 yıl içinde aynı mahiyetteki menkul kıymet (eurobondlar, yurt dışı hisse senedi, yat fonu, bono vb gibi) satışlarından doğan beyana tabi kazançlardan indirilebilmesi gerekir. Çünkü madde buna bir engel görünmemektedir . (G.V.K. Madde:88).
    kaynak,
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1634470
    Son düzenleme : aykut32; 27-01-2023 saat: 06:51.

Nasil bu kadar rahat konusabiliyorsunuz..
    Belki uygulanma olmaz ama bir sak diye ceza cikar sonra tum mali satmak zorunda kaliriz risk almaya deger mi diyorsunuz

Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    Vergi işine bu kadar kafa yormaya gerek olmadığını düşünüyorum. Nasıl olsa iki senede bir vergi affı çıkıyor. Asla ceza faizi ödemiyorsunuz, ana parayı ödeyip konuyu kapatıyorsunuz. Siz ödeyene kadar da zaten enflasyon yüzünden ana para kuşa dönüyor.

Vergi çıkmış çıkmamış hiç dert edecek bir durum olmadığını düşünüyorum.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Nasil bu kadar rahat konusabiliyorsunuz..
    Belki uygulanma olmaz ama bir sak diye ceza cikar sonra tum mali satmak zorunda kaliriz risk almaya deger mi diyorsunuz
    Bence vatandasin odeme gucu olsa kurusu affetmez.

Alisveristen aliyor, MTV'den aliyor, Arac Muayeneden aliyor, icra dairelerinde dosya sayisi 48 Milyon, alabilecek imkani olsa hayatta affetmez ama yok.

Vatandas bitti.

Hic yoksa su kadarini alayim diyor.

Eurobond'dan da milleti kacirirsa, millet tumden dolara yuklenecek, kacis noktalari kalmadi.

Bende bu vergi isini cok ciddiye almamak lazim diye dusunuyorum.

5. Her kose basina Polis cevirme noktasi kurmus, vergi dairesi gibi tahsilat pesinde, sigortan yok ode su kadar ceza, muayenen yok su kadar ceza, vatandas aptalmi muayenesini yaptirmadan yola ciksin, yok ki yaptiramiyor.

Yoksa bu kadar nefret birikirmiydi.

Kamyoncudan o belge bu belge 18 kalem belge istiyor.

Adam bunlara, cezalara, tamir bakima, lastige odemekten evine kurus goturemiyor.

Ustelik hergun mazotuna zam geliyor.

Ekonomi durmaz ama, vatandas seni durdurur.

O yuzden panik halinde herkese saldiriyor.

O pkk'li, bu fetocu, bu vatan haini siraliyor.

Bugun kalkmis bir gazeteci kadina bozuk diyor.

Ne demek istiyorsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,914
    Tamam da Tinaz abim bunlarin eurobond ile alakasini cozemedim ben.

Biraz daha acik yazar misin?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,914
    Mart sonu gelen temettulerle eurobond mu alayim yoksa. Eurobond gibi hisse deyip Eregl mi?
    Var mi bana bir tavsiye?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Mart sonu gelen temettulerle eurobond mu alayim yoksa. Eurobond gibi hisse deyip Eregl mi?
    Var mi bana bir tavsiye?

Syg,
    Az olana takviye yapılabilir.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 71/177 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •