Sayfa 59/177 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 465 - 472 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bir eurobond u sattigin anda SAK SAK SAK diye vergi beyan etmeniz gerekir
    Saygilarimla

Bu on uyaridir, biliyor isen cevaplara gecebiliriz....
    Simdi sattiginda bu donemdeki KURU baz alirsin
    Ocaktan sonra sattiginda da o donemi, ama ne olursa olsun bir satis islemi var ve VERGI vermelisiniz...
    Sattıysa illa ki vergi vereceksin demek biraz hatalı değil mi? Zarar ettiyse neden vergi versin ki?

Duzeltiyorum TL bazli kar varsa vergi mevcut, aksi pek olmaz diye abartili yazdim ama akilda kalici oldu gibi
     Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Sattıysa illa ki vergi vereceksin demek biraz hatalı değil mi? Zarar ettiyse neden vergi versin ki?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Duzeltiyorum TL bazli kar varsa vergi mevcut, aksi pek olmaz diye abartili yazdim ama akilda kalici oldu gibi
    Bilgi hala hatalı. Eurobond erken satıldıysa kesin beyan edilmeli. Vergi hala vermeyebilir.

4. 2006 öncesi ihraç edilen eurobondlarda: alım satım kazancı vergilendirmesi için şunlar yapılır:
    1-) Satım tarihinden bir ay öncesinin UFE'sinin alım tarihindeki UFEye bölümüyle ortaya çıkan değere bakılır.
    1.1-) Bu değer 10%dan fazlaysa alım fiyatı bu değerle çarpılarak güncel maliyet hesaplanır.
    1.2-) Bu çarpan değeri 10%'dan düşükse doğrudan TL bazlı alım fiyatı bugüne endekslenmiş alım fiyatı olur.
    2-) Satım fiyatı - bugüne endekslenmiş alım fiyatı arasındaki farkın 58 bin TL'den fazla kısmı beyan edilir.

2006 sonrası ihraç edilen eurobondlarda 58bin'lik istisna yoktur. Satım fiyatı - bugüne endekslenmiş fiyat farkının tamamı için gelir vergisi ödenir.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5. Ne zor iş eurobond işlemleri, bulmaca gibi... Şu işi bir düzene soksalar!

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Arkadaşlar, Halka arz borsada popüler eurobond Teminat gösterek halka arz olacak kim ne kadar cok para koyarsa o oranda Lot vericekmiş (söke un halka arz oluyor) genel kanı aldıktan sonra 4-5 tavan yapması buraya kadar tamam güzelde
    eurobond teminat kabul ediyor söke un fakat nakit para yı değilde eurobondu bozarsa ben yanarim 3 sene oldu cunki alali %40 vergi gelir ustune alım satım makası? eurobond teminatla halka arza giren varmı?

Alıntı Originally Posted by aykut32 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Halka arz borsada popüler eurobond Teminat gösterek halka arz olacak kim ne kadar cok para koyarsa o oranda Lot vericekmiş (söke un halka arz oluyor) genel kanı aldıktan sonra 4-5 tavan yapması buraya kadar tamam güzelde
    eurobond teminat kabul ediyor söke un fakat nakit para yı değilde eurobondu bozarsa ben yanarim 3 sene oldu cunki alali %40 vergi gelir ustune alım satım makası? eurobond teminatla halka arza giren varmı?
    bankanızdan halka arz esnasında teminatların sırasını seçebilmeniz lazım. eurobondu en sona koyun veya teminat listesinden silin. Garanti bank da bunlar yapılabiliyor. Ayrıca teminatı yüksek tutmanız halka arzdan gelecek hisse sayınızı arttırmak için gerekli. Ve halka arzdan %3-5 oranında hisse alımı olacaksa temiantınızın %95 ine hiç dokunulmaz sadece 3 gün bloke olarak durur.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. deneyimli arkadaslar tebden eurobond aldım 1-2 yıl oluyor ama cok cesitli... şimdi kupon odeme tarihlerini bulamıyorum varmıdır bunun bir mantıgı yada gosteren bi yer...

Sayfa 59/177 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •