Sayfa 165/177 İlkİlk ... 65115155163164165166167175 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Yanlış başlık.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben bu konuyu Gurcistan'da arastirdim, en bilgili uzmandan randevu aldim, Banka'ya gittim.

Sordum, ben TC ve Kanada vatandasiyim, Batum'da yasiyorum, buradaki Bank Of Georgia'daki hesabimla TC Eurobond'u alsam, Kazancimdan Gurcistan'a ne kadar vergi oderim dedim. Bilmiyorum dedi, ama ne tur is yaparsaniz yapin, 100.000 dolarlik kazanci asana kadar Vergi yok, dedi.

Peki bu bilgi yeterli mi, bence degil.

Once gunu geldiginde Gurcistan vergi salar, Turkiye, vay anam TC vatandasisin su kadar vergi odeyeceksin der mi, hayatta affetmez.

O yuzden diyorum, arastirma nasil olacak.?

O nedenle bu Samed Bey'in verdigi bilgiye tutunmak lazim.

AB'de bu konuda belki 3000 sayfa yonetmelik vardir, kimbilir.
    Kanada'yi bilemem ama 6 aydan az TR'de yasarsaniz, Dar Mukellefsiniz otomatikman. Kanunen gelir vergisi beyan etmeye tabi degilsiniz.
    Yillardir bunu kullanmaktayim, su gune kadar hic basim agrimadi.
    Kuponlar TR'de yattarsa hesabiniza, Gurcistan'in haberi olmasinin pek imkani yok.

3. OECD ülkeleri çifte vergilendirilmeyi önleme ve vergilerin takibi için veri paylaşımı yapıyor. TR ne kadar Gürcistan a veri veriyor ona bakmak lazım. Avrupadaki ülkelere paylaşım var.

Beyanlarınız olması gerektiği gibi olmazsa, bahsedilen ülkelerde adalet TR den daha iyi işlediği ve vergi kaçırmanız büyük cezaya tabi olduğu için => gün gelir demir parmaklıkların yolu görünür. Kendinizi vergi memurunun yerine koyun, memur olarak tüm vergilerinizi verirken önünüzdeki kişinin vergileri vermeyip, vergileri yediğini, tüm ülkeden esirgediğini düşünün, siz ne yapardınız??

Bizim insanımız vergiden kaçınmak ile vergi vermemek hatta kasıtlı yanlış beyan vermek arasındaki farkı bir türlü anlamak istemiyor. Biri size kanunen verilmiştir, diğeri de hırsızlıktır.

Kanunun izin verdiği çerçevelerde vergiden KAÇININ ama beyanınızı düzgün vermenizi öneririm

4.  Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    Kanada'yi bilemem ama 6 aydan az TR'de yasarsaniz, Dar Mukellefsiniz otomatikman. Kanunen gelir vergisi beyan etmeye tabi degilsiniz.
    Yillardir bunu kullanmaktayim, su gune kadar hic basim agrimadi.
    Kuponlar TR'de yattarsa hesabiniza, Gurcistan'in haberi olmasinin pek imkani yok.
    Turkiye, 6 ay icerdemiydin disardamiydin bakmaz, Turkiye'de ikamet'in varmi yok mu ona bakar.

Ama Gurcistan'dan aracla giris yaparken, belki Kanada Pasaportunun, giris cikis tarihlerine bakar, bilemem.

5. Bugün twitter'da denk geldim. Varlık fonu eurobond ihracı için onay aldı şeklinde. Bu konuda görüşleri olan arkadaş var mı? Sanırım 5 yıllık olacakmış.

6.  Alıntı Originally Posted by samet1599 Yazıyı Oku
    OECD ülkeleri çifte vergilendirilmeyi önleme ve vergilerin takibi için veri paylaşımı yapıyor. TR ne kadar Gürcistan a veri veriyor ona bakmak lazım. Avrupadaki ülkelere paylaşım var.

Beyanlarınız olması gerektiği gibi olmazsa, bahsedilen ülkelerde adalet TR den daha iyi işlediği ve vergi kaçırmanız büyük cezaya tabi olduğu için => gün gelir demir parmaklıkların yolu görünür. Kendinizi vergi memurunun yerine koyun, memur olarak tüm vergilerinizi verirken önünüzdeki kişinin vergileri vermeyip, vergileri yediğini, tüm ülkeden esirgediğini düşünün, siz ne yapardınız??

Bizim insanımız vergiden kaçınmak ile vergi vermemek hatta kasıtlı yanlış beyan vermek arasındaki farkı bir türlü anlamak istemiyor. Biri size kanunen verilmiştir, diğeri de hırsızlıktır.

Kanunun izin verdiği çerçevelerde vergiden KAÇININ ama beyanınızı düzgün vermenizi öneririm
    4 yildir Fransa'da hem calisiyor hem yasiyorum bir beyaz yakali olarak. Eurobond kupon gelirlerinin hepsini her yil kurusu kusuruna Fransa'da vergide beyan ediyorum ve %17 social tax oduyorum uzerinden ve gelir vergisi yuzdemi yukseltiyor. Fransa da Eurobond gelir limiti varmi yok mu bilmiyorum ama ileride hukuk ve esitligin ustunlugu olan bor ulkede basim agrimamasi adina bu seffafligi destekliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Gupilya Yazıyı Oku
    4 yildir Fransa'da hem calisiyor hem yasiyorum bir beyaz yakali olarak. Eurobond kupon gelirlerinin hepsini her yil kurusu kusuruna Fransa'da vergide beyan ediyorum ve %17 social tax oduyorum uzerinden ve gelir vergisi yuzdemi yukseltiyor. Fransa da Eurobond gelir limiti varmi yok mu bilmiyorum ama ileride hukuk ve esitligin ustunlugu olan bor ulkede basim agrimamasi adina bu seffafligi destekliyorum.
    Biz de kazancimiz neyse odeyelim fikrindeyiz ancak burasi Fransa degil, odedigimizin cogu Tarikatlere gidiyor, ve Cumhuriyetimizi yikmak icin haril haril calisiyorlar.

Burada ne hukuk var ne de duzen, araclara saldigi MTV'yi yeniden odetti adam, Fransa'da boyle birsey olabilir mi ?

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Biz de kazancimiz neyse odeyelim fikrindeyiz ancak burasi Fransa degil, odedigimizin cogu Tarikatlere gidiyor, ve Cumhuriyetimizi yikmak icin haril haril calisiyorlar.

Burada ne hukuk var ne de duzen, araclara saldigi MTV'yi yeniden odetti adam, Fransa'da boyle birsey olabilir mi ?
    imkansiz, olursa hukumet devrilir. Son haftalarda Koylulerin protestolarini gordunuz. Valilik binalarina sivi gubre attilar. Buyuk marketlerin ana ikmal yollarini kapattilar kilitlediler hayati. Halk destekledi hukumet geri adim atti ve tum taleplerini kabul etti. Hak hukuk adalet burada mevcut. Turkiyede en ust dilimden vergoi odeyen bir yonetici olarak verdigim vergiler gercekten icime sinmiyordu zira harcama noktalari bahsettiginiz gibi belirli dusunce odaklarina ve emellere aktariliyor hissi mevcuttu. Ancak burada sosyal esitligi gorunce benim vergimin bana bedava saglik; okul ve bir cok hizmet olarak geri donmesi ve gecim siniri altinda yasayan insanlarin sosyal yasam seviyesinin arttirilmasini destekledigi icin icim rahat. Uzun donem saglik hizmeti almasi gereken bir cocugum var, Turkiyede milyarlar akittim saglik hizmeti almak icin ozel ilacini yazdirmak icin doktora sadece 1000 TL vizite ucreti oduyordum 2019 da. "Nasil gidiyor iyi, recete surda odemeyi yapip alin" gibi cumlelerle ugrasiyordum. Burada birakin para istemelerini cocugumun hastaneye gidisi eger arabam yoksa karsilaniyor, taksi tut git trenle git devlet geri oduyor. Ben covidde kendi ulkeme giris cikis yaparken binlerce lira test parasi odedim zorunlu olarak ama vatandasi bile olmadigim Fransaya geldigimde ulkeye giris icin teslerimiz bedava yapildi veya ihtiyac duydugum her an bedava test oldum... cok sey daha anlatilacak var ama ... neyse.. o nedenle TR den fazla bile olsa buraya odedigim vergi icin icim rahat... vatandasligina basvurma sureme az kaldi, ilk isim bu olacak hak kazaninca...

Sayfa 165/177 İlkİlk ... 65115155163164165166167175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •