Sayfa 158/177 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Daha önce itfası olan veya konu hakkında tecrübesi olan beni bir aydınlatsın...

Haftaya Eurobond itfası var ,şimdi ben x nominal + son altı aylık kupon ödemesi mi alacağım?

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Daha önce itfası olan veya konu hakkında tecrübesi olan beni bir aydınlatsın...

Haftaya Eurobond itfası var ,şimdi ben x nominal + son altı aylık kupon ödemesi mi alacağım?
    Evet yazdığınız gibi hem kupon hem anapara. Bende de var onlardan ben de bekliyorum itfayı. Tekrar eurobond alacaktım gelen parayla ama maalesef çok yükseldi fiyatlar, ne yapacağıma karar veremedim bir süre boşta tutabilirim.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Evet yazdığınız gibi hem kupon hem anapara. Bende de var onlardan ben de bekliyorum itfayı. Tekrar eurobond alacaktım gelen parayla ama maalesef çok yükseldi fiyatlar, ne yapacağıma karar veremedim bir süre boşta tutabilirim.
    Bana %6 kupon ödemeli fon önerdiler...2026 ya kadar çıkmamak şartıyla...%7 civarı temiz fiyatlı eurobondlar var ama vade de bayağı uzun..Bende ne yapacağımı şaşırdım , belki 2026 önerisini kabul ederim...

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Sattığınız anda vergi doğar biliyorsunuz değil mi?
    Hocam biliyorum da Yi Üfe endeksi ile hesap yapınca dev bir vergi çıkmaz

Şuan cds ler çok düştü bu fırsat kaçmaz bence

Düşünün 2 Ocak 2024 te satsam verginin ilk taksidini Mart 2025 de ödeyeceğim o zamana para erir

Benim planım Ocak başı satıp TL ye dönüp 3 ay yüksek faizde tutup seçim öncesi tekrar dolar bazlı yatırım veya eurobonda dönmek

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bana %6 kupon ödemeli fon önerdiler...2026 ya kadar çıkmamak şartıyla...%7 civarı temiz fiyatlı eurobondlar var ama vade de bayağı uzun..Bende ne yapacağımı şaşırdım , belki 2026 önerisini kabul ederim...
    hsbc ile girdim o fona. vergi acisindan da temiz.

6. kucuk bir not duseyim belki ilerde referans olarak kullanilir...eger dar mukellef iseniz, eurobond faiz gelirleri stopaj usulune gore vergilendirilmis kabul edildiginden (0% ile) diger gelirleriniz icin beyanname verecek bile olsaniz (kira geliri gibi mesela) dahil edilmesine gerek yok, tutari ne olursa olsun...

alim-satim durumunda ise dar mukellefler kur farki hesaplamak ve maliyet bedeli endekslemesi de yapmiyor (yani 9.000 usd'ye aldiginiz 9.300 usd'ye satiyorsaniz, 300 usd'nin satis gunku TCMB alis kuru ile olan TL karsiligi deger artis kazanciniz oluyor sadece)...

bir ozellikli durum daha var fakat onu bulamadim, tam mukellef iken aldiginiz eurobond'u dar mukellef olunca satarsaniz nolacak bilen var mi ?

7. ..............

yanlış sayfa
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by erinc Yazıyı Oku
    kucuk bir not duseyim belki ilerde referans olarak kullanilir...eger dar mukellef iseniz, eurobond faiz gelirleri stopaj usulune gore vergilendirilmis kabul edildiginden (0% ile) diger gelirleriniz icin beyanname verecek bile olsaniz (kira geliri gibi mesela) dahil edilmesine gerek yok, tutari ne olursa olsun...

alim-satim durumunda ise dar mukellefler kur farki hesaplamak ve maliyet bedeli endekslemesi de yapmiyor (yani 9.000 usd'ye aldiginiz 9.300 usd'ye satiyorsaniz, 300 usd'nin satis gunku TCMB alis kuru ile olan TL karsiligi deger artis kazanciniz oluyor sadece)...

bir ozellikli durum daha var fakat onu bulamadim, tam mukellef iken aldiginiz eurobond'u dar mukellef olunca satarsaniz nolacak bilen var mi ?
    sonucta dar mukellef oldugun an vergi mukellefi degilsin. tersi de dogru, dar mukellefken aldin, ilerde mukellef oldun vergisini vermen lzm.

Sayfa 158/177 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •