Sayfa 4/177 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 25 - 32 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. Daha önce sayfa 650 ye kadar konuyu okumuş notlarımı almıştım, 4 günde de 1000e kadar olanları okudum notlarımı aldım.(geçmiş sayfaları okumadan/araştırmadan aynı soruların 20şer kere sorulmasına ayar oldum)

Herkese sonsuz teşekkürler

Sonuç olarak şimdilik EB almamaya karar verdim
    Takip edeceğim en önemli ilk şey Eylülde hem Hazine hem Eximbank itfası var, onu izleyeceğim
    Ardından FED Faizleri, böylece treni inmeye başladığında yakalamak istiyorum
    Eylülde işler iyi giderse, yıl sonu kurunu 22 düşünüp, yıl sonuna kadar $3000 kupon verecek ilk alımı TR de yapabilirim. Böylece 2 ülkede de vergi vermem.
    Fransaya gittikten sonra EB alabileceğim düzgün bir banka hizmeti bulup, EB lerimin ikinci aşamasını orda yapacağım(belki bizimkiler iç piyasanınkileri TL ödeyeceğiz der, ödemiyorum demez)
    Alacaklarımı da iskontolu(100 ün altındakilerden) alacağım, FR da finans vergisi %30, bu sebeple yüksek kupon almaya gerek yok.

SWIFT işim bolca olacağından, tecrübenize göre en ucuz hangi bankalar?(sanıyorum İŞB en pahalısı) bende TEB, Vakıf, Garanti, İŞ, TR Finans, Kuveyt ve En Para var) Vakıfa da gittim, mobilde neyse o dur dediler, mobilden 50K denedim 30$ masraf çıkmıştı

Yurt dışı ETF leri araştırmaya başlayacağım, bu konuda bilgisi olan link verecek varsa sevinirim.

2.  Alıntı Originally Posted by samet1599 Yazıyı Oku
    Daha önce sayfa 650 ye kadar konuyu okumuş notlarımı almıştım, 4 günde de 1000e kadar olanları okudum notlarımı aldım.(geçmiş sayfaları okumadan/araştırmadan aynı soruların 20şer kere sorulmasına ayar oldum)

Herkese sonsuz teşekkürler

Sonuç olarak şimdilik EB almamaya karar verdim
    Takip edeceğim en önemli ilk şey Eylülde hem Hazine hem Eximbank itfası var, onu izleyeceğim
    Ardından FED Faizleri, böylece treni inmeye başladığında yakalamak istiyorum
    Eylülde işler iyi giderse, yıl sonu kurunu 22 düşünüp, yıl sonuna kadar $3000 kupon verecek ilk alımı TR de yapabilirim. Böylece 2 ülkede de vergi vermem.
    Fransaya gittikten sonra EB alabileceğim düzgün bir banka hizmeti bulup, EB lerimin ikinci aşamasını orda yapacağım(belki bizimkiler iç piyasanınkileri TL ödeyeceğiz der, ödemiyorum demez)
    Alacaklarımı da iskontolu(100 ün altındakilerden) alacağım, FR da finans vergisi %30, bu sebeple yüksek kupon almaya gerek yok.

SWIFT işim bolca olacağından, tecrübenize göre en ucuz hangi bankalar?(sanıyorum İŞB en pahalısı) bende TEB, Vakıf, Garanti, İŞ, TR Finans, Kuveyt ve En Para var) Vakıfa da gittim, mobilde neyse o dur dediler, mobilden 50K denedim 30$ masraf çıkmıştı

Yurt dışı ETF leri araştırmaya başlayacağım, bu konuda bilgisi olan link verecek varsa sevinirim.
    Swift için hesaplı:

Wise.com

3.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Swift için hesaplı:

Wise.com
    TL den gönderim için evet ama $ to $ için kullanışsız.

Türkiye 5 yıllık CDS 881 (saat 17:15 için )
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Biraz uzakta ama Bahamalar da efsane bir seçenek
    gittiydim zamanında bir kaç adasına. gez gör iyi de yerleşik olsan kesersin kendini sıkıntıdan.

6. Dunkulerle beraber bugün bir eurobond daha ekledim. Ben nedense eurobondlarin geri ödemesinin olmayacağına ihtimal vermiyorum. Seçimden sonra bir çok inattan vazgeçilerek diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Dunkulerle beraber bugün bir eurobond daha ekledim. Ben nedense eurobondlarin geri ödemesinin olmayacağına ihtimal vermiyorum. Seçimden sonra bir çok inattan vazgeçilerek diye düşünüyorum.
    Allah korusun eurobond ödemesi yapılmazsa, zaten kişilerin bankadaki dolarlara el konulmuştur, döviz çekilmez hale gelmiş karaborsa olmuştur ve ekonomi kitlenmiştir durumdadır.

Gerekirse IMF vs devreye girilip gereken ödemeler yapılır en kötü durumda diye düşünüyorum. Allah korusun yaşanmasın öyle şeyler

8.  Alıntı Originally Posted by yigit35 Yazıyı Oku
    Allah korusun eurobond ödemesi yapılmazsa, zaten kişilerin bankadaki dolarlara el konulmuştur, döviz çekilmez hale gelmiş karaborsa olmuştur ve ekonomi kitlenmiştir durumdadır.

Gerekirse IMF vs devreye girilip gereken ödemeler yapılır en kötü durumda diye düşünüyorum. Allah korusun yaşanmasın öyle şeyler
    Aynen ben de sizin gibi düşünüyorum. Hani diyorlar ya iflas edicez. E sanki ülke iflas etse elindeki kolundaki bilezik bile kar etmez ki. Bozdurmak istesen kuyumcunun ağzınai n içine bakacaksın. Almak istesen yine sokağın ağzına bakacaksın. En güvenilir yine de devlet olacaktır. O cihat çiçek falan habire fizikiye koşun diyor ya . Ya ben güvenle saklayamadiktan rahatça alıp satamadiktan, bozduramadiktan sonra bozdursam da enflasyona yenildikten sonra ne anladım bu işten? Acelem yok der odeninceye kadar beklerim.

Sayfa 4/177 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •