Sayfa 66/177 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 1414 madde; 521 - 528 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Satış fiyatı yani kirli fiyat
    tamamdır saolun
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Yıllık vergi beyanı altında kalmak için orta kupon+itfa max kaç dolar oluyor ? yıllara göre bir ortalama bilen var mı ? örneğin yıllık 4k dolar'la vergi sınırı altında kalır mıyız ?

Alıntı Originally Posted by yigit35 Yazıyı Oku
    Yıllık vergi beyanı altında kalmak için orta kupon+itfa max kaç dolar oluyor ? yıllara göre bir ortalama bilen var mı ? örneğin yıllık 4k dolar'la vergi sınırı altında kalır mıyız ?
    Merhaba. 2023 yılı için eurobond beyan sınırı 150 bin tl oldu diye biliyorum. 2023de dolar 25 tl ortalama olursa ve başka geliriniz yoksa (kira vs.) 6000$a kadar yıllık eurobond gelirine vergi yok diye düşünüyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

2023de beyan edilecek Eurobond gelirleri ile ilgili güncel bir yazı

https://t24.com.tr/yazarlar/murat-ba...elirleri,38162
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    HSBC ile calisiyorum ben, dun alis islemimi yaptilar. 27 vadeli %6 lik eurobondumu satamadim piyasa kapali diye, onuda bugun satip 2033 vadeliye tasidim onuda.

yalniz fiyati sanki biraz yuksek gibi HSBC de. 99.70 gibi satiyorlar.
    Hocam selamlar, alim satim farkindan zarar etmiyor musunuz bu sekilde? bende 41 vadeli HSBC den 98 nominal bedele alinmis su an 73 olan Eurobond var, anaparadan zarardayim diye cikamiyorum. Faizi %4,5 gibi %9 lu faize gecmek mantikli mi? zira fiyat 100 e ne kadar yakin yada yuksek olursa o kadar mantiksiz diye biliyorum.

Ornegin uzun vade 41 i 73 den alip isler duzeldiginde 100 lerden satmak daha mantikli degilmiydi sizin icin. hem yurtdisi yerlesik oldugunuz icin vergiye de tabi olmazdiniz.

Alıntı Originally Posted by Gupilya Yazıyı Oku
    Hocam selamlar, alim satim farkindan zarar etmiyor musunuz bu sekilde? bende 41 vadeli HSBC den 98 nominal bedele alinmis su an 73 olan Eurobond var, anaparadan zarardayim diye cikamiyorum. Faizi %4,5 gibi %9 lu faize gecmek mantikli mi? zira fiyat 100 e ne kadar yakin yada yuksek olursa o kadar mantiksiz diye biliyorum.

Ornegin uzun vade 41 i 73 den alip isler duzeldiginde 100 lerden satmak daha mantikli degilmiydi sizin icin. hem yurtdisi yerlesik oldugunuz icin vergiye de tabi olmazdiniz.
    41 vadeli eurobondu 73 den alıp 100 den satabilmek Türkiye'de çok aşırı pozitif gelişmeler olmadığı sürece vadesinden önce imkansız. eurobondlarda alış fiyatınız, vade sonu fiyatı ve tüm taşıdığınız süreçte alacağınız kuponların toplamı elinize geçmiş olacak. Yani eurobondlar arası geçiş yapıyorsanız bu karşılaştırmayı eurobondlar bazında yapmalısınız.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by Gupilya Yazıyı Oku

Su an TR EB'lerde tarihi firsatlar var. Yani elinizdeki ucuza satarsiniz ama piyasadan da ucuza toplarsiniz. Bunu yapmanin tek sebebi firsati yakalamisken vadeyi uzatayimdir, pastadan daha uzun sure pay alayimdir.

Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    Su an TR EB'lerde tarihi firsatlar var. Yani elinizdeki ucuza satarsiniz ama piyasadan da ucuza toplarsiniz. Bunu yapmanin tek sebebi firsati yakalamisken vadeyi uzatayimdir, pastadan daha uzun sure pay alayimdir.
    Faizler ve cds yükselirse eb fiyatları düşebilir. Ben cds 700 e düştüğünden beri eb almıyorum. Tekrar 700 ve üstü olursa alırım.

Sayfa 66/177 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •