Sayfa 135/182 İlkİlk ... 3585125133134135136137145 ... SonSon
Arama sonucu : 1451 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1. Arkadaşlar al40 eurobond kuponu yatan var mı?

2. Merhaba, muhtemel bir acil ihtiyaç sebebiyle eurobond'larımı satmak zorunda kalabilirim.

Örnek rakamlar mesela

2023 için diyelim 4 eurobondan kupon ödemesi 2000 dolar kazandım, 50000 tl olsun

bu 4 eurobond alım satım'dan net kazancım ise 110.000 tl olsun. ( yiüfe katsayılardan sonra)

Beyanname verirken kupon gelirlerini hiç belirtmeyecek miyim ? bu 110.000 tl gelir vergisi dilimlerine göre mi ödeyeceğim ? 110.000 tl'den düşebilceğim miktar var mı ?
    Son düzenleme : yigit35; 17-07-2023 saat: 19:57.

Bana ziraatte sabah yatmış. DA57de aynı şekilde yattı.

Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Arkadaşlar al40 eurobond kuponu yatan var mı?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

Bu sene mart ayinda vadesi dolan US900123CA66 kagidindan 20 tane bende vardi her biri icin temiz fiyat 968,58 usd idi... benim hesabima gore 628,50 usd extra beyan etmem gerekiyor su usd durumuna gore de gene beyan limitini asiyorum ve vergi ustune ek bunu da vermem lazim gorunuyor..

6 ocak 2020 de 977.95ten almisim bunun temiz hali 968.58 hesaplamisim

yufe filan da yapmadim belki vergi bile vermemem gerekecek ya baktirmak lazim sanki bir mali musavir e yada goz ardi edecegim bilmiyorum hesap cok yormaya basladi bitse artik su vergi isleri de isimize baksak zaten bond lar azaldikca beyan limit altina incem yakinda
    bu sene vergi cikmaz dedim ama bu yil kalan surede usd 25.69+ olursa gene vergi cikiyo iste

Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Yanlışınız var. Bahsettiginiz 200 usdlik kazanç kupon yani faiz getirisi olarak değerlendirilir. Senelik sınırı geçip gecmediginize göre beyan etmeniz gerekmeyebilir.

Kaynak : (madde 7)
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1634470
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

veraset dostum annem den kalan ev ve para ile ilgili idi toplami cok degildi
    vergi dairesi ekranda borc gorunmuyo..
    Ankaraya gidince sahsen mi sorsam ne bileyim ordakiler de pek icten degil ler...

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ne milyonu hocam.. 2023 için ivazsız (karşılıksız) intikalin istisnası 23.387 tl ye kadar diyor google. sizin bahsettiğiniz veraset yoluyla intikalde olan 1.100.000 tl limit olsa gerek.

ivazsızda bahsi geçen 23.387 tl tek sefer için mi, yıl toplamı için mi geçerli, orası muğlaktı. net cevabı bende yok en azından... şimdilik.

Ceza riskini alan Riski seven birileri vardir mutlaka da o biz degiliz
    Devleti karsimiza almaz kuzu kuzu vergimizi veririz dostuma

Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Boyle bir ceza gelen birisi var mi? Devletin bunu tespit edebilecegini sanmiyorum.

Ben biraz once sak diye ikinci taksidi odedim bana odeme plani ve faiz sundular gerek yok oder gecerim artik...

kredi karti limitini de mecburen artirdik tabi yer kalmicak yoksa...

Alıntı Originally Posted by challenger93 Yazıyı Oku
    Bu ayki gelir vergisi ödemesi için yonca bankada taksitlendirme kampanyası göremedim maalesef, artık ücretsiz taksitlendirme yapılmayacak mı acaba bilgisi olan var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Ben biraz once sak diye ikinci taksidi odedim bana odeme plani ve faiz sundular gerek yok oder gecerim artik...

kredi karti limitini de mecburen artirdik tabi yer kalmicak yoksa...
    Çok teşekkürler Hocam yanıt için..

Sayfa 135/182 İlkİlk ... 3585125133134135136137145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •