Sayfa 256/993 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

Burada yazıldığı gibi, gavurlan yerli turist arasinda % 20 fark yoktur % 600 yâni 6 misli kanırtırırlar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2. Bu turistler reisi 1 dönem daha başta bırakacak söyliyim.kuzenim tr ilk 3 te ki bir otelde gm.şu an tüm şubelerde 10m euro önden gidiyoruz aylık bazda, tarihimizde de ilk kez kasım aralık şimdiden %50 dedi.bahsettiğim otel geceliği 10 bin tl olan bir otel.

3. Ne dolar ne Euro ne Sarı gacı ne Borsa Varsa yoksa soğan.. Soğan 6 tl direncini kırdı ekimde 10 tl direncini görebilir. Toptan fiyatları.

4.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Sanirim Yerli turisti anlatirken siz kendi yaptiklarinizi anlattiniz
    Bu siralamayi hangi otel yada otellerdeki gozlemleriniz den yaptiniz ?
    Gecen yil otelde zeytin istersen artik sayi veriyordum . sadece 4 adet zeytin dememe ragmen servis elemani 1 kepce birakiyordu [pandemiden dolayi bufelerde calisanlar servis ediyordu]
    dalgami geciyorsun 4 adet istedim dedigim zaman duymadim normalde ruslar avrupalilar 1 kepce koydugumuz zaman sikayette bulunuyorlar yonetim bu yuzden sikayet gelmemesi icin fazla koymamizi soyledi
    kendimden ornek vereyim ne kadar ucret odersem odeyeyim evimde 21 yillik iciyorsam otele gittigimde hersey dahil diye 25 istemem
    ama bu yukarida saydigin ilk 3 evinde bira iciyorsa otelde 25 lik ister
    tatile gelen ruslar evlerinde 2$ lik sampanya icerken otelde istekleri moet olur hatta bazi utanmayanlar Dom Perignon bile sorabilir
    ruslar Turkiye de tatil yaparken bahsis birakmazlar. kendi ulkelerinde ise restoranda gelen ucretin en az %5 ini bahsis olarak birakirlar bu %10 a kadar cikar
    hatta bahsis vermiyenide ayiplarlar
    evet haklısınız 4 zeytin alarak tasarruflu hareket ederek otel bütçesine muhteşem katkınızdan dolayı sizi tebrik ederim...ben zaten bilmiyorum otel kim ben kim ..ben çadırda kalıyorum ..emmioğlu oyle dedigi için ondan duydum da şey ettim.yerli ve rus turistler en elit müşteri profilidir tr de...dom perignon lar havada uçurşur yerli turistin hitti otellerde..karidesler istakozların envayi çeşidini bizim yerli yer..aç avrupalı turist koylu zaten...
    yaww kardeşim otel işletmeciligi hakkında en ufak bir bilgin yok ahkam kesiyorsun...görgüsüzlükte ve personele kaba tavırlarda birinci sırada ruslar arkasından da turkler gelir...israillilerin alayı hırsızdır..otelden ne kadar havlu tabak çatal bıçak varsa çalar..buralardan gelen turistlere ayrı fiyat verilir diyorum araplar ...odaya zarar verir havuza , agaç dibi çalı dibine , denize sıçar..o yüzden arap turiste en yuksek fiyatı verirler..uzak doğulu turist te ekstra yapmaz otelde ..ama acente nin düzenledigi tüm turlara katılırlar..acente uzak dogulu bir turiste odayı bedava bile verse...kapadokya turu ( oraya gitmişken balon turu ) pamukkale turu,aspendos turu envayi çeşit tur satar ..yine otel parasını çıkartır...yani senin 4 tane zetin almanla ne otel zengin olur...ne acente zengin olur..konu yerli turiste neden pahali avrupalı turiste neden ucuz ..konu bu senin 4 tane zeytin alman söz konusu degil...kaçkere otelden çıkarken ..housekeeping için şifonyere 200 tl bıraktın ? en son ne zaman eşin bir otelin kuaföründe saçlarını yaptırdı..en son hangi tatilinde otel lobisinde ki kuyumcudan eşine evlilik yıldönümü hediyesi tek taş aldın..en son hangi tatilinde otelin ücretsiz spa sından bahsetmiyorum.. ücretli özel kürlerinden faydalandın...

5.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    evet haklısınız 4 zeytin alarak tasarruflu hareket ederek otel bütçesine muhteşem katkınızdan dolayı sizi tebrik ederim...ben zaten bilmiyorum otel kim ben kim ..ben çadırda kalıyorum ..emmioğlu oyle dedigi için ondan duydum da şey ettim.yerli ve rus turistler en elit müşteri profilidir tr de...dom perignon lar havada uçurşur yerli turistin hitti otellerde..karidesler istakozların envayi çeşidini bizim yerli yer..aç avrupalı turist koylu zaten...
    yaww kardeşim otel işletmeciligi hakkında en ufak bir bilgin yok ahkam kesiyorsun...görgüsüzlükte ve personele kaba tavırlarda birinci sırada ruslar arkasından da turkler gelir...israillilerin alayı hırsızdır..otelden ne kadar havlu tabak çatal bıçak varsa çalar..buralardan gelen turistlere ayrı fiyat verilir diyorum araplar ...odaya zarar verir havuza , agaç dibi çalı dibine , denize sıçar..o yüzden arap turiste en yuksek fiyatı verirler..uzak doğulu turist te ekstra yapmaz otelde ..ama acente nin düzenledigi tüm turlara katılırlar..acente uzak dogulu bir turiste odayı bedava bile verse...kapadokya turu ( oraya gitmişken balon turu ) pamukkale turu,aspendos turu envayi çeşit tur satar ..yine otel parasını çıkartır...yani senin 4 tane zetin almanla ne otel zengin olur...ne acente zengin olur..konu yerli turiste neden pahali avrupalı turiste neden ucuz ..konu bu senin 4 tane zeytin alman söz konusu degil...kaçkere otelden çıkarken ..housekeeping için şifonyere 200 tl bıraktın ? en son ne zaman eşin bir otelin kuaföründe saçlarını yaptırdı..en son hangi tatilinde otel lobisinde ki kuyumcudan eşine evlilik yıldönümü hediyesi tek taş aldın..en son hangi tatilinde otelin ücretsiz spa sından bahsetmiyorum.. ücretli özel kürlerinden faydalandın...
    Benim gibiler için bu konular fazla lüks. Nefes alsın yeter anlayışı ile Deniz olsun yeter modunda tatil yapabiliyoruz...

6. https://youtu.be/xNvWP9thXow

Çooook yakında.
    BİST BİST

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    https://youtu.be/xNvWP9thXow

Çooook yakında.
    BİST BİST
    Perşembe günü 3142 den borsadan çıktım 179 doları geçemez diye. 2 günde endeks %7 yaptı BİST içinden geçti hedef 210 dolar mi?

8.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Benim gibiler için bu konular fazla lüks. Nefes alsın yeter anlayışı ile Deniz olsun yeter modunda tatil yapabiliyoruz...
    yaw kardeşim bu gayet dogal ..yerli turiste hamam enteresan gelmez...pedikür için 5 yıldızlı otele gitmez..zaten yarı fiyatına yaptırır..ama ingiliz için ingilterede pedikür yaptırmak çılgın para.. kendi ülkesinde yaptırmaz ..o yüzden topukları sanki tarlada çalimiş gibi çatlak çatlak tır.. tr ye geldigi zaman 15-20 paunda yaptırır...konu otel işletmesi ..siz otelinizi yerli müşteri ile doldurursanız..otelde ki dükkanları kiraya veremez yada çok düşük kiralara verirsiniz ..ama avrupalı turiste çalişan bir otel ..otel içindeki mesela spa sı senelik 400-500 bin euroya kiraya verebiliyor...kuaförü 150-200 bin euro ..kuyumcu halici dükkanlarını aynı şekilde..yani otel sadece kirlardan birkaç milyon euroya yakın kira elde ediyor...kapı fiyatı 200 euro olan bir otel...ingiliz acenta geldiginde ben 100 oda çarpı 200 gün ..çat para otelcini önüne parayı koyar..20 bin konaklama demek..otel kira gelilerini de hesap ederek.100 euro ya iner...ama yerli acentalar o kadar güçlü degildir ..50 oda ve 100 gün konaklama der..5 bin konaklama yapar.. yerli acenta gücü olmadıgı için nakit degil sıralı çek verir..ve kira gelirinde kaybıda düşünerek otel 150 euro fiyat verir..yerli ecentaya..yerli acenta da 150 euro ya aldıgı odayı ..kapı fiyatı 200 euro olan bir otelde 180 euro ya satabilir.. o yüzden acentalar..her zaman kapı fiyatının aşagısında satış yapabilirler...yerli acenta 100 kişi götürdügü bir otelde ..en fazla 5 kişiye tekne turu..10 kişiye jeep safari ..5 kişiye de rafting turu satar...bunlar acentanın karıdır.. ama yabancı acenta ...100 kişi den 15 kişiye pamukkale turu satar ki bu pahali bir turdur.. en az 30 kişiye tekne turu..40 kişiye safari ..vs vs satar.. alışveriş turları hariç..turk geceleri vs o yüzden yabancı acenta 100 euroya aldıgını 120 euroya satsa bile ciddi para kazanır..aynı şey yurtdişi içinde geçerli..5 sene pragta bulundum...alman hollandalı belçikalı ...pragta müze gezer..kiliseleri şapelleri gezer...yahudi mezarlıgına gider..kafkanın mezarını evini gezer sarayları gezer.. ama türk bu sefer orada para harcar...şirket gezisine gelmiş adamlar ..hatun düşerecekleri gece clublerini gezer.. kadınlar pragta tr ye göre çok ucuz olan kristal ve porselenlerin peşindedir..swarovski tr ye göre çok ucuzdur...o yüzden turkler için 400-500 euroya prag turları vardir...hiç bir alman yada çek...türkler geliyor benim ülkemde 400-500 euroya tatil yapıyor diye de hayıflanmaz...

Sayfa 256/993 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •