Sayfa 587/993 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

1.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    stok un. pirinç vs kurtlandı ( 5 ayda ). buzdolabında saklamak lazımmış.

dolapta yer olmayınca. fazla ürün komple zarar.
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Pirinci kurut içinebaz tuz at hiç birşey olmaz unu kuru yerden saklayacaksın istanbulda un stoklamak riskli olabilir. Stoklama işi kuru havaların hakim olduğu yerlerde kolay nemli yerlerde zor
    Dün internette bir videoda gördüm kuru bakliyatların kabına 1 diş sarımsak 1-2 defne yapraaa az miktar kaya tuzu kurt börtü böcük hepsini kesiyormuş. zaten bunlar markette de serinde tutulan ürünler değil geçen turuncu olandan pirinç aldık 6 ay önce paketlenmiş organik olanı evde kurtlu olduğunu gördük.

2. Brent petrol fiyatları düşmeye devam ediyor. Benzine yapılacak indirimciklerin pas geçtiği motorine pazartesi gece yarısından sonra saatler 24.01'i (gazete haberi 24.01----00.01 )gösterdiğinde son dakika değişikliği yapılmazsa 82 kuruşluk bir indirim yapılacağı açıklandı.

3. Dün Cem Küçüktür ile Acun un emicesi Parafesör Mustafa Ilıcalı , dünyada da enflasyon çok o yüzden bizde olması normal ama mayısta düşecek ve herşey çok güzel olacak dediler , ben hemen inandım ve dun gece rahat bir uyku uyudum . Ha birde Mustafa Ilıcalı istihdam artacak ve ihracat artacak Türkiye esi benzeri olmayan bir ekenimuk program uyguluyor dedi pardon ekeenomik.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

4.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Dün Cem Küçüktür ile Acun un emicesi Parafesör Mustafa Ilıcalı , dünyada da enflasyon çok o yüzden bizde olması normal ama mayısta düşecek ve herşey çok güzel olacak dediler , ben hemen inandım ve dun gece rahat bir uyku uyudum . Ha birde Mustafa Ilıcalı istihdam artacak ve ihracat artacak Türkiye esi benzeri olmayan bir ekenimuk program uyguluyor dedi pardon ekeenomik.
    HSO emice demek istiyorum bende, yani hays itti roradan

5.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Brent petrol fiyatları düşmeye devam ediyor. Benzine yapılacak indirimciklerin pas geçtiği motorine pazartesi gece yarısından sonra saatler 24.01'i (gazete haberi 24.01----00.01 )gösterdiğinde son dakika değişikliği yapılmazsa 82 kuruşluk bir indirim yapılacağı açıklandı.
    bakin son 2 aydir tum sanayi de de dahil inanilmaz hammadde indirimleri var.

ancak devlet bu sekilde yaptigi surece kimse indirim yapmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Dün internette bir videoda gördüm kuru bakliyatların kabına 1 diş sarımsak 1-2 defne yapraaa az miktar kaya tuzu kurt börtü böcük hepsini kesiyormuş. zaten bunlar markette de serinde tutulan ürünler değil geçen turuncu olandan pirinç aldık 6 ay önce paketlenmiş organik olanı evde kurtlu olduğunu gördük.
    Sarımsak çürüyüp küflenince ne oluyormuş ?

Bu stok furyasıyla,
    Eskinin* küf kaynaklı hastalıklarında hortlama bekliyorum..
    Memento mori

7.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Sarımsak çürüyüp küflenince ne oluyormuş ?

Bu stok furyasıyla,
    Eskinin* küf kaynaklı hastalıklarında hortlama bekliyorum..
    Sayın doktorum, bu size Amerikalıların ,docs day , dedikleri doktorların iyi para yaptıkları günleri getirecektir. Her șerden birileri için hayır doğuyor
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

8.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    stok un. pirinç vs kurtlandı ( 5 ayda ). buzdolabında saklamak lazımmış.

dolapta yer olmayınca. fazla ürün komple zarar.
    Sn guneysu, un bakliyat vb içinde böcek yumurtası varsa depolama sırasında kurda dönüşüyor, ambalaj sağlam değilse de aynı yerdeki diğer ürünlere de yayılıp hepsine bulaşıyorlar. Naylon bez vb delebiliyorlar. Ben de tahıl ve bakliyat ihtiyaçlarımı toplu alıyorum, bunların 8-10 sene raf ömrü vardır en az, böcek veya su almazsa bozulmaz. Bir kiloluk kavanozlara koyup kapağını kapatıp depoluyorum. Birinde larva/yumurta varsa bile sadece o kavanoz kurtlanıyor diğerlerine geçemiyor, dışarıdan da bulaşamıyor. Ayrıca hava almadığı için oksidasyon da olmuyor yani tadını daha iyi koruyor. Naylon veya bez torbaya dışarıdan girerler, metal veya plastik türevi saklama kabina da kapağının arasından giriyorlar, kavanoz kapağı gibi hiç boşluk almadan kapatılacak kapak lazım. Bunları depolamaya buzdolabı gerekmez, buzdolabı ancak içinde böcek yumurtası varsa onun gelişmesini yavaşlatır.

Sayfa 587/993 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •