Sayfa 37/993 İlkİlk ... 2735363738394787137537 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 289 - 296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

1. Eskiden Anadolu da batacak esnaf , şatafattan taviz vermez. Lükse devam ederdi ki, insanlar şüphelenmesin. Sonra bir anda borçları takar ve bir daha bulunamaz. şimdiki esnaf ise kirasını ödemiyor, etrafa çok dardayım borcum borç diyor . Canımı mı alacaksınız diye rest çekiyor. Ülke çarkçılıkta çok gelişmiş.

2. Bugün Karadenizdeki gaza Akdeniz benim neyim eksik demiş. Ver coşkuyu misali piyasa şahane !!! O halde topic tatilde.

Oturduğum sitede ( 3 blok 120 daire ) son hafta 5 kiracı taşındı. Bugün aynı bloktan 2 kiracı birden taşınıyordu. Geçerken selam verip sordum. Bu şartlarda neden gittiklerini. Her ikisi de esnafmış. Ev sahipleri yozgatlı çiftçiymiş. Ya kiraları 1500 den 4000 bin yapın ya da çıkın demiş. Adamlar 2500 yapalım, bizi de zorlama sen de kiracı değiştirme demişler. Çiftçi vatandaş ; kardeş ya 4 yada güle güle diye diretmiş.

Kiracı ; normalde çıkmam, çıkartamaz ama sonuçta ailemin huzuru kaçar. Lanet olsun dedim çıkıyorum. Ama yukarı çık eve bak arkadaşım, anasını belledim. Oysa 4 yıldır kendi evim gibi para harcayarak özel nişler, özel boyalar, duşakabin, lavoba yaptırmıştım. Şimdi beyefendi düşünsün. dedi. Hiç sebep yokken nas diyerek piyasanın yükü insanlara yıkıldı. İnsanlar dostken düşmanlaşmaya başladı.

3. Gene gaz mı bulduk ?
    Memento mori

4.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Gene gaz mı bulduk ?
    Gaz için para arıyorduk en son.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Gaz için para arıyorduk en son.
    o boru gazı, bu kuyu gazı..
    Memento mori

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,028
     Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    o boru gazı, bu kuyu gazı..
    kuyu gazı daha iyi...derinden çıkıyoo soğuk soğuk ....
    Pardon ya dipden geldiği için soğuk olan bizim tarlayı suladığımız çatalan suyu idi.

y.t.d.

Avrupaya Kış yaklaşır iken ''Time to move Russia '' Euronews ın yayınlanmasıda ilginç.

Buda karşı video
    https://www.youtube.com/watch?v=0xjDH4ET9JY
    Heikenashi.

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 37/993 İlkİlk ... 2735363738394787137537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •