Sayfa 30/41 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon
Arama sonucu : 328 madde; 233 - 240 arası.

Konu: HKTM Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Yarın bilançoyu bahane ederek hisseyi kan gölüne çevirmek isteyeceklerdir. Malınıza sahip çıkın. Saygılar

2. Bilanço okumasını bilene merhaba ; okumasını bilmeyene elveda...

Yapacak bir şey yok...
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

3. Satan Satmış Giden gitmiş kalan kalmış alacak olan almıştır diye düşünüyorum.

Şimdi bazı noktalar var. Onlara dikkat cekerek gidelim. Öncelikle gelen bilanço Konsolide. Yani 5 şirketin toplamını kapsıyor.
    Kısaca değinirsek sadece HKTM ile gitsek -5 Milyon zararı var HKTM nin. Bunu bilerek yola çıkın.

Ama ; amasıda var tabi... Eleminasyon olmaz ise bu konsolide bilanço +1,2 Milyon karda kapatmış. Eliminasyon ile -1,3 net dönem zararı çıkıyor. Eliminasyon olması doğru bir yöntem yanlış değil.

Ben geçen bilanço açıklamasında da yazmıştım. Göreceğiniz Yönetim Gideri çok fazla. Bu yönetim giderlerini bir türlü kısamadılar.

Burdaki büyük kalem Personel giderleri ile Müşavirlik giderleri.

Danışmanlık müşavirlik giderine gerek var mı? Yurtdışı malzeme satışı içindir belki bilemiyoruz.
    Yönetim gideri maaşlar diye düşünüyorum. Büyük bölümünü bu kalem oluşturuyor.

Neyse yıl sonu ciroyu göreyim bakalım. Net kar dışında sıkıntılı başka bir durum yok. Şimdilik durup konumumu koruyacağım.

YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

4. Taban olacak gibi.. Akşamı bekliyoruz....

Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Taban olacak gibi.. Akşamı bekliyoruz....
    citi topluyor hocam takasta , uzun vadeli girdim buna ; min. 2 yıl
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

6. A1 Capital fiyat tespit raporu değerlendirmesi attı KAP için.

Gelecek öngörüsü yokta en azında 2022 ağustos tan bu yana olan kap haberlerini ve gelişmelerini görebilirsiniz.

6. HALKA ARZ SONRASI ÖNEMLİ GELİŞMELER

14.10.2022 tarihinde Şirket’in KAP’ta yaptığı açıklamaya göre, Türkiye'de mukim ACD
    Bilgi İşlem Bilgisayar Yazılım Hizmetleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ile İnovasyon Mühendislik
    Teknoloji Geliştirme Danışmanlık Sanayi ve Tic. Ltd. Şirketi'nin %51'lik paylarının satın
    alınmasına ilişkin ön görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır. Bu vizyon doğrultusunda Türkiye'de
    mukim ACD Bilgi İşlem Bilgisayar Yazılım Hizmetleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.'nin %51'lik payı
    mevcut ortaklardan 4.543.080 TRY bedelle peşin olarak satın alınmıştır

8.11.2022 tarihinde, Şirket, Avrupa ve Amerika pazarında aktif olabilmek için mekanik ve tesis
    mühendisliği ile robotik sistemlerin araştırılması, geliştirilmesi, montajı ve üretilmesi
    konularında faaliyet göstermek üzere Almanya’nın (NRW) Kuzey Ren Westfalia
    eyaletinde Aachen bölgesi Herzogenrath kasabasında toplam 100.000 Avro sermayeli Mers
    Technology Gmbh unvanıyla yeni kurulacak şirketin sermayesine 52.000 Avro (%52
    pay oranıyla) tutarında katılmayı taahhüt etmiştir. Diğer ortaklar ise sırasıyla Atıf Tunç Atıl
    20.000 Avro (%20 pay oranıyla), İlham Çelebi 20.000 Avro (%20 pay oranıyla), Seçkin Çelebi
    8.000 Avro (%8 pay oranıyla) tutarında sermaye payı koymayı taahhüt etmişlerdir.

21.12.2022 tarihinde, Şirket’in %10 pay oranıyla özkaynaktan pay alma yöntemiyle değerlediği
    “Hareket Kontrol Servis Merkezi Sanayi Ve İnşaat Taahhüt Ticaret A.Ş.†unvanlı iştiraki
    Çayırova/Kocaeli'nde kurulacak şirkete ortak olmaya karar vermiştir. Adı geçen iştirak “Toplam
    Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş.†unvanıyla ve 1.000.000 TL nominal sermaye ile
    kurulacak bu yeni şirkete %51 pay oranı ve 510.000 TL nominal pay tutarıyla ortak olmaya ve
    payına isabet eden tutarın %25'ini (127.500 TL) şirket tescilinden önce, kalan kısmını ise tescili
    izleyen 24 ay içinde ödemeyi taahhüt etmiştir. Yeni kurulacak şirketin diğer ortakları sırasıyla
    Oğuzhan METİN (%15 pay oranı ve 150.000 TL nominal pay tutarıyla), Fatih ELBİR (%15 pay
    oranı ve 150.000 TL nominal pay tutarıyla), Mert ELKOCA (%15 pay oranı ve 150.000 TL pay
    tutarıyla) ve Mazlum KAPLAN (%4 pay oranı ve 40.000 TL pay tutarıyla)’dır.
    21.12.2022 tarihinde Şirket, Çin'de kurulacak yeni bir demir çelik tesisine makine imalatına
    yönelik olarak Avrupa da mukim bir müşterisinden 419.760 € değerinde sipariş alındığını
    duyurmuştur. Proje teslim vadesi Mayıs 2023 olarak planlanmıştır.
    05.01.2023 tarihinde Güney Kore merkezli çok uluslu bir konglomerat şirketi olan Doosan
    Group ile Doosan Robotics markası altında üretilen ürünlerin satışına yönelik bayilik anlaşması
    imzalamıştır.
    06.01.2023 tarihinde Meksika'nın genelinde ve Latin Amerika bölgesinde plastik sektörüne
    yönelik ekipman tedarikinde bulunan Proveedora Industrial Vargas S.A. de C.V. ile
    Meksika bölgesi için distribütörlük anlaşmasına varılmıştır.
    10.01.2023 tarihinde Türkiye’de kurulacak yeni bir demir çelik tesisinde yapılacak makine
    imalatına yönelik olarak Çin’de mukim bir müşteriden 535.000 Avro değerinde sipariş
    alınmıştır. Proje teslim vadesi Ekim 2023 olarak planlanmıştır.
    25.01.2023 tarihinde, Plastikçiler OSB’de bulunan 2 adet fabrika çatısına Öztüketim Güneş
    Enerji Santrali kurulum sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme bedeli KDV hariç 640.000 ABD
    Doları olarak belirlenmiştir.
    30.01.2023 tarihinde güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri
    kapsamında, Karabük OSB'de bulunan fabrika çatısına Öztüketim Güneş Enerji Santrali
    kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme bedeli KDV hariç 676.000 ABD doları olarak
    belirlenmiştir.
    08.03.2023 tarihinde Plastikçiler OSB'de bulunan bir fabrika çatısına Öztüketim Güneş Enerji
    Santrali kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme bedeli KDV hariç 732.855,50 ABD doları
    olarak belirlenmiştir.
    10.04.2023 tarihinde Şirket 490.000 Avro değerinde sipariş almıştır.
    23.05.2023 tarihinde, Almanya'nın (NRW) Kuzey Ren Westfalia eyaletinde Aachen bölgesi
    Herzogenrath kasabasında toplam 100.000 Avro sermayeli Mers Technology Gmbh unvanıyla
    şirket kuruluş işlemleri Almanya Aachen Bölge Mahkemesi Ticaret Sicili'nde tescil olmuştur.
    15.06.2023 tarihinde inşaat ve teknoloji sektöründe faaliyet gösteren bir Amerikan şirketi olan
    Mighty Buildings, Inc. ile Şirket, stratejik bir Ar-Ge ve hizmet iş birliği anlaşması imzalamıştır.
    11.07.2023 tarihinde Ufuk Avrupa Programı’nın “Küme 4: Dijital, Endüstri ve Uzay†kümesi
    altında yer alan ve dijital teknolojilere odaklanan 2023 çağrılarına yönelik koordinatör
    olarak proje başvurusunda bulunan Şirket’in "Safe, Healthy and Environmental Ship Recycling",
    SHEREC akronimli projesinin Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye hak kazandığı
    TÜBİTAK tarafından bildirilmiştir. Şirket’in konsorsiyum lideri olduğu projenin
    konsorsiyumunda 16 kuruluş yer almış olup, HKTM'nin almaya hak kazandığı bütçe
    12
    toplam 890.250,00 Avro olmakla birlikte projenin toplam bütçesi 9.175.060,00 Avro olarak
    gerçekleşmiştir.
    07.08.2023 tarihinde güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri
    kapsamında, Şirket’in bir finansal yatırımı olan Toplam Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret
    Anonim Şirketi ile Pimsa Otomotiv Anonim Şirketi arasında " Öztüketimi Karşılamak Amacıyla
    Arazi Tipi Güneş Enerji Santrali" kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme bedeli KDV
    hariç 3.315.076,00 ABD doları olarak belirlenmiştir.

A1 Capitalin takas durumunu bilemiyorum da bence şirketin hakettiğini gördüğünü düşünmüyorlar. Tabi burda bilinmesi gereken bir şeyde bilançonun kötü gelmesi.

Bilançodaki rakamları düzeltirseniz zaten fiyat hareketleri düzelir ve yatırımcı akar.

7. Bir ben kaldım hissede sanırım. POLTK tede böyle tek yazıyordum sıkıldım 900 lerden sattım 5000 lira olmuştu. Bakalım bu sefer bırakasım yok.

Olay böyle 76,50 üzerine atarsa daha rahatlar. Ama şu anda kötü bir durum yok.

8.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Bir ben kaldım hissede sanırım. POLTK tede böyle tek yazıyordum sıkıldım 900 lerden sattım 5000 lira olmuştu. Bakalım bu sefer bırakasım yok.

Olay böyle 76,50 üzerine atarsa daha rahatlar. Ama şu anda kötü bir durum yok.

Ağzın bal yesin hocam. Saygılar

Sayfa 30/41 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •